Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Проведення гігієнічної ванни



Послідовність Зміст Примітки
Показання Догляд за шкірою дитини, загартовування. 1.Ванночку використовуй тільки для купання дитини.   2.Температура води 36-37°С.   3.Вперше новонародженого купай через 1-2 доби після виписування з пологового будинку. 3 цього часу і до 6 міс немовля купай щоденно, з 6 до 12 міс – через день, до 2 років – 2 рази на тиждень.   4.Дитяче мило використовуй з 3- 4-го тижня життя, м'яку мочалку - після року.   5.Тривалість купання дітей до одного року становить 5-7 хв, на другому році життя – 8-10 хв, для старших дітей – 10-20хв.   6.3 метою загартовуванняоблий дитину водою, температура якої на 1°С нижче, ніж температура гігієнічної ванни.   7.Для купання новонародженого використовуй тільки переварену воду.   8.У перші місяці життя дітей можна зану­рювати у воду в пелюшці.
Місце виконання Домашні умови, лікувальні заклади.
Підготуй необхідне Ванночка (краще емальована), водний термометр, емальована кружка або глечик, дитяче мило, пелюшка, простирадло, чистий одяг, охолоджена та гаряча переварена вода, фартух.
Алгоритм виконання 1.Вимий руки, надягни фартух. 2.Вимий ванночку з милом, змий гарячою водою. Поклади на дно ванночки чисту пелюшку. 3.Налий у ванночку воду (холодну, потім гарячу), виміряй її температуру. 4.Роздягни дитину, візьми на руки та обережно опусти у воду. Однією рукою підтримуй голівку дитини, а вільною рукою обмивай волосисту частину голівки, шию, тулуб,кінцівки. 5.Обличчя дитини водою з ванни не мий. 6.Вийми дитину з води, обполосни чистою теплою водою з глечика, температура якої на 1°С нижче, ніж температура води гігієнічної ванни. 7.Загорни немовля в простирадло. Шкіру висуши обереж­ними промокальними рухами, не розтираючи її, після чого дитину одягни або сповий. 8.В умовах стаціонару після проведення гігієнічної ванни фартух і ванночку продезинфікуй.
Заповни медичну документацію Про проведення гігієнічної ванни зроби відмітку в листку призначень.

Алгоритм виконання практичної навички № 17

Проведення антропометрії (зважування)

Послідовність Зміст Примітки
Показання Оцінка фізичного розвитку дитини. Частота зважування залежить від віку дитини. 1. Дітей першого року життя зважуй щомісячно, з 1-го до 2-х років - один раз на квартал, з 2-х до 3-х років - один раз в 6 міс, з 3-х років - один раз на рік.   2.Дітей після року зважуй на великих медичних вагах.    
Місце виконання Лікувально-профілактичні заклади.
Підготуй необхідне Ваги медичні, склянки з дезинфікуючим розчином, чисті серветки.
Алгоритм виконання 1.Вимий руки. 2.Установи ваги на нерухомій поверхні в горизонтальному положенні. Усі гирі установи на нульовій позначці. 3.Відкрий затвор, відрегулюй ваги. Закрий затвор. 4. Залежно від температурного режиму, роздягни дитину, поклади її на застелені пелюшкою ваги так, щоб голівка розташовувалася на широкій частині вагів, а ніжки - на вузькій. 5.Відкрий затвор та перемістигирьку спочатку на нижній панелі, а потім урівноваж за допомогою гирьки на верхній панелі. 6.Закрий затвор, зніми ди­тину з вагів. 7.Зваж пелюшку та комплект білизни, подібний до того, в якому зважував дитину. 8. Різниця між першим та другим зважуванням і становить фактичну масу тіла дитини. 9.Знезараж ваги та сповивальний столик.
Заповни медичну документацію Запиши отримані дані фактичної маси тіла в "Історію розвитку дитини" (ф. № І12/о) або в температурний листок "Медичної карти стаціонарного хворого". Порівняй з віковою нормою.

Середньомісячне збільшення маси тіла у дітей 1-го року життя становить:

1-й місяць - 600 г;

2-й місяць - 800 г;

3-й місяць - 800 г;

4-й місяць - 750 г, і в подальшому на 50 г менше попереднього місяця.

Дитина віком в 1рік має масу тіла близько 10-10,5 кг. Після року належну масу тіла дитини визначають за формулою: 10 + 2n, де n - кількість років.

Алгоритм виконання практичної навички № 18





Дата публикования: 2015-10-09; Прочитано: 12995 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...