Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Палити чи не палити



Мета: поглибити знання учнів про шкідливість паління

1. Вступне слово вчителя

Про людину у якої відсутні шкідливі звички кажуть, що ця людина веде здоровий спосіб життя. Здоровий спосіб життя передбачає правильне харчування, дотримання правил і норм гігієни, наявність нешкідливих умов у школі та вдома, заняття спортом заради зміцнення здоров’я, неприпустимим є паління, вживання алкоголю, наркотиків.

Сьогодні ми проведемо розмову про підступних ворогів людства - шкідливі звички. Найпоширенішою з них є паління. Ви, напевне, не раз чули від дорослих – батьків та вчителів, про шкідливість паління, але багато хто прагне на власному досвіді перевірити правильність цього твердження. Лише одна затяжка тютюновим димом – спробую, мовляв, що буде.

Найчастіше буває, що людина, раз зазнавши „втіхи” від паління, назавжди лишається рабом цигарки: хотіла б кинути сигарету, та вже не може.

Недарма здавна тютюн називали викрадачем розуму та здоров’я.

Паліями не народжуються. Ними стають люди, яких вчасно не застерегли, не зупинили, коли їхня рука тягнулась до сигарети.

2. Мовою цифр

Паління – велике лихо. Доведено, що паління тютюну призводить до виникнення різних захворювань, які є причиною передчасної смерті людей.

• Смертельна доза нікотину для людини – 50 – 75 мг. Випалюючи 20 – 25 сигарет на день, людина дістає смертельну дозу.

• Кожні 4 хвилини у США помирає людина, смерть якої зумовлена палінням сигарет.

• Палій живе на 6 – 8 років менше, ніж його ровесник, який не палить. Причина одна – надзвичайно велика небезпека для здоров’я.

• Масове паління сприяє виникненню, розвиткові та ускладненню перебігу ряду захворювань майже в третини населення Землі.

• Палії щороку викидають в атмосферу 720 тонн синильної кислоти, 384 тис. тонн амоніаку, 108 тис. тонн нікотину,600 тис. тонн дьогтю, понад 550 тис. тонн чадного газу та інших складових частин тютюнового диму.

• Загальна маса недопалків, кинутих де завгодно, досягає 2,52 млн. тонн.

• Щорічно у світі від тютюнопаління гине 54 млн. чоловіків.

• Смертність в Україні від уживання тютюну щорічно становить не менш як 100 тис. осіб.

• Учні, що палять, роблять у 1,5 раза помилок більше, ніж до того, як почали палити.

• Число серцевих скорочень під впливом паління збільшується на 30 – 40 ударів за 1 хвилину.

• Одна випалена цигарка позбавляє організм 25 мл. Аскорбінової кислоти.

• Кожна цигарка містить 15 різних канцерогенних речовин, що викликають рак.

• Легені людини, що випалює пачку цигарок кожен день протягом року, містять 1 літр смоли.

• Кожна випалена цигарка скорочує життя палія на 8 хвилин.

• 90 % паліїв визнають, що хотіли б кинути палити.

3. Бесіда про шкоду паління

Бесіда з учнями за запитаннями:

• Чому паління шкідливе для людини?

• Які органи людини страждають від паління найбільше?

• Які захворювання виникають у паліїв найчастіше?

• Які шкідливі речовини містяться в цигарках?

• Чому люди палять?

• Чи є „нешкідливі” сигарети?

• Чому так важко кинути палити?

• Чи подобається вам, коли дівчина палить? (Хлопцям)

• Чи приваблюють вас хлопці з цигаркою? (Дівчатам)

4. „Скільки коштує шкідлива звичка?”

Кожна людина має право вибору – палити чи не палити. Ще у 2003 році Міністром освіти підписано закон про заборону паління в навчальних закладах, тому що далеко не всі учні уважно слухають те про що їм говорять дорослі. Не секрет, що чимало підлітків хоча б раз пробували курити. Здавалося б, що тут такого: багато дорослих курять... Але варто батькам знайти у кишені сина чи доньки пачку цигарок, і серйозної розмови не уникнути, адже тато й мама розуміють, що паління — дуже шкідлива звичка, а підлітки не сприймають її всерйоз, і даремно.

Чадний газ, що утворюється під час горіння, у крові вступає в хімічну взаємодію з гемоглобіном, що, як ви знаєте, переносить кисень. Вміст кисню в крові курця різко падає, а значить, погіршується кровопостачання головного мозку і мозок починає повільно гинути.

Якщо паління таке шкідливе, то чому ж ми скрізь зустрічаємо рекламу цигарок та сигарет?

Якби з бігбордів на нас дивилася така реклама, яку ми зараз побачили і почули, то бажаючих палити стало б набагато менше.

5. ”Вільний вибір”

Палити чи не палити – це ваш вільний вибір. Тільки спочатку замисліться, до чого він веде. На дошці написані слова „Здоров’я ” та „Хвороби”, а також намальовані „сліди” з написами: режим дня, паління, навчання, байдикування, лінощі, спорт, радість, гумор, успіх, порушення режиму дня, антисанітарія. Посередині прикріплений малюнок дитини. Викликаються два учні, яким пропонується, з'єднавши „сліди”, пройти шляхом до „Здоров’я ” або до „Хвороб”.

6. Заключне слово вчителя

Багато підлітків починають курити, вживати алкогольні напої саме тому, що із цигаркою або чаркою в руці видаються собі більш дорослими, стильними. Але чи замислювались ви, чому так багато дорослих людей роками борються із залежністю від алкоголю, тютюну і (тим паче наркотиків? Тому, що ці згубні звички із задоволення перетворюються на страшні хвороби. То що ви оберете: здорове яскраве життя чи щоденну тяжку боротьбу за виживання? Яким ви бачите своє майбутнє? Добре подумайте над цим, беручи до рук цигарку чи пляшку пива. Здоровий спосіб життя це насамперед запорука успіху та можливість бути щасливим, адже ні одна в світі людина, якщо вона хвора не може сказати, що вона здорова.


БЕСІДА

ЗАГУБИЛАСЯ ПОТРІБНА РІЧ

Усе своє ношу із собою.

Біант

Прийшовши додому, ти виявляєш, що в тебе пропала якась дуже тобі потрібна й улюблена тобою річ.

Коли ти обшукав всі кишені і шкільну сумку, ти розумієш, що загубилася ця річ у школі.

Сумно зітхнувши, ти приймаєшся...

Утім, що ж ти робиш? Якщо ти плачеш і скаржишся всім друзям і рідним на несправедливу долю, то негайно припини цим займатися.

Сльозами, як відомо, горю не допоможеш. Краще займися активними пошуками зниклого предмета.

Стоїть Вовочка на вулиці, плаче в три струмки. Йде повз нього сусідка Стелла Ставрівна - шкода їй стало Вовочку, от вона його і запитує:

- Що трапилося? Чому це ми так плачемо?

Вовочка ледве не захлинаючись:

- Да-а-а, от дала мені мамка десять гривень, а я їх загуби-и-и-ив!

- Не плач, маленький, заспокойся. От тобі десять гривень і витри сльози.

Забирає Вовочка гроші і реве ще сильніше.

- Та що ж знову трапилося? Заспокойся, маленький! Чому ти знову плачеш?

- Тому що якби я мамкині гроші не загубив, у мене б тепер було двадцять гривень!

Усі знайдені нічийні предмети в школі звичайно зберігаються в гардеробниці, у неї завжди можна довідатися, чи не приносили їй загублену тобою річ. Якщо у твоїй школі немає постійного працівника, що відповідає за гардероб, звернися по допомогу в пошуках загубленої речі до вчителя, чергового по школі. Як правило, чергові вчителі знають про всі виявлені у школі безгосподарні предмети.

Якщо ні в гардеробниці, ні в чергового вчителя не знайшлося твоєї пропажі, продовжуй пошуки.

Для цього обійди всі кабінети, у яких у тебе були заняття в той день, коли загубилася твоя річ. Попитай у учнів, вчителів у цих кабінетах, чи не знаходили вони твоєї пропажі.

При цьому давай точний опис загубленого предмета.

Якщо ж ти, наприклад, розшукуючи свій оригінальний пінал, запитаєш у кого-небудь: "Ви не знаходили такої зеленої штучки, схожої на великий олівець?" - то навряд чи твій співрозмовник здогадається, що саме ти розшукуєш.

На вулиці темно. Горить один ліхтар. Петєчка повертається додому і бачить Вовочку, що ходить навколо ліхтаря і щось шукає.

- Ти що втратив?

- Ключ.

-Де?

- На дитячій площадці.

- ?.. Так там і треба шукати!

- Ну і безтолковий же ти! Там же темно.

Якщо ти частенько губиш свої речі й імовірність їхнього виявлення практично дорівнює нулю, то скористайся методами хлопців з тесту.

Сподіваємося, що правильні відповіді допоможуть тобі розшукати свою пропажу.

Андрій Возвертайський завжди забуває в школі шарф і шапку, а потім повертається за ними з півдороги.

Інга Забувайкіна як правило залишає вдома портфель, але бабуся Семенівна доганяє її підтюпцем і устигає віддати його перед самою школою.

Борис Загубило часто губить в школі пінал і підручники, але він оклеїв шкільні стіни і телеграфні стовпи мікрорайону оголошеннями з проханням повертати все це за винагороду, що звичайно і трапляється.

ХТО З ХЛОПЦІВ РОБИТЬ ПРАВИЛЬНО?

1)Андрій Возвертайський: так, ні;

2) Інга Забувайкіна: так, ні;

3) Борис Загубило: так, ні.

Якщо ти вирішиш довідатися, чи не залишилася загублена річ в одному із шкільних кабінетів, не входь у нього, якщо там зараз ідуть заняття, а дочекайся їхнього закінчення.

Перервавши урок, ввірвавшись у кабінет з питанням: "Мою шапку не знаходили?" ти ризикуєш не тільки не одержати допомоги у своїх пошуках, але і вислухати сувору догану від учителя, якому ти перешкодиш проводити урок.

Краще зайти в кабінет, коли продзвенить дзвоник з уроку й учні ще залишаться на своїх місцях.

Скажи вчителю, що ти шукаєш зниклу річ, і попроси його запитати в учнів, чи не знаходили вони її.

Потрібно бути уважним і завжди класти відразу усе на своє місце, щоб не витрачати потім час і зусилля на пошуки забутої десь у школі речі.

Збираючись в школу, бери тільки ті предмети, що тобі знадобляться на заняттях. Якщо у твоїй сумці чи рюкзачку завжди порядок, то ти будеш брати із собою все необхідне і зразу ж помітиш, якщо чогось не стане. Це дозволить тобі вчасно покласти забуту річ у сумку.

І на твоєму столі в класі не повинно бути нічого зайвого, кожен предмет повинний знаходитися на своєму місці. Якщо ж численні потрібні і непотрібні предмети безладною купою навалені на твоєму столі, то тобі нічого не варто щось і забути.

Підходить Вовочка до стовпа і наклеює на нього оголошення:

"Загублений щоденник учня 7 "б" класу 75-й школи Іванова Вовочки прошу не повертати. Винагорода гарантована!"

Можна підписати приналежні тобі речі, щоб легше знайшовся предмет, загублений у школі.

На шапці і рукавичках з виворітної сторони можна поставити мітки.

Крім того, усі книги і зошити, у тому числі і чернетки, не забувай вчасно підписувати: ті, хто їх знайде, зможуть розшукати тебе по зазначеним на обкладинці прізвища і класу

Шапки, рукавички й інший одяг потрібно здавати в гардероб чи залишати в кабінеті, у якому займається твій клас.

Чим більше ти тягаєш по всій школі і шапку, і куртку, і інші речі, тим більше в тебе шансів що-небудь де-небудь забути чи загубити.

Постарайся виробити в себе звичку тримати в порядку одяг, стіл, сумку - і ти перестанеш забувати де-небудь різні потрібні тобі речі. Щоб нічого не губити, добре б виробити ще одну звичку - завжди запам'ятовувати, куди кладеш кожен предмет.


БЕСІДА





Дата публикования: 2015-10-09; Прочитано: 484 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.011 с)...