Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

ПИТАННЯ 46. Присяжний: його права та обов’язки



Присяжними визнаються громадяни України, які у випадках, передбачених процесуальним законом, залучаються до здійснення правосуддя, забезпечуючи згідно з Конституцією України безпосередню участь народу у здійсненні правосуддя (ст. 63 Закону України “Про судоустрій і статус суддів”).

Розгляд кримінального провадження судом присяжних можливий за клопотанням обвинуваченого у кримінальному провадженні про злочин, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді довічного позбавлення волі (ч. 3 ст. 31 КПК України).

Присяжний має право:

– брати участь у дослідженні всіх відомостей та доказів у судовому засіданні;

– робити нотатки під час судового засідання;

– з дозволу головуючого ставити запитання особам, які допитуються;

– просити головуючого роз’яснити норми закону, що підлягають застосуванню під час вирішення питань, юридичні терміни і поняття, зміст оголошених у судовому засіданні документів, ознаки злочину, у вчиненні якого обвинувачується особа.

Присяжний зобов’язаний:

– правдиво відповісти на запитання головуючого і учасників судового провадження щодо можливих перешкод його участі в судовому розгляді, його стосунків з особами, які беруть участь у кримінальному провадженні, що підлягає розгляду, та поінформованості про його обставини, а також на вимогу головуючого подати необхідну інформацію про себе;

– додержуватися порядку в судовому засіданні і виконувати розпорядження головуючого;

– не відлучатися із залу судового засідання під час судового розгляду;

– не спілкуватися без дозволу головуючого з особами, що не входять до складу суду, стосовно суті кримінального провадження та процесуальних дій, що здійснюються (здійснювалися) під час нього;

– не збирати відомості, що стосуються кримінального провадження, поза судовим засіданням;

– не розголошувати відомості, які безпосередньо стосуються суті кримінального провадження та процесуальних дій, що здійснюються під час нього, і стали відомі присяжному у зв’язку з виконанням його обов’язків.





Дата публикования: 2015-09-18; Прочитано: 274 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...