![]() |
Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | |
|
План:
5.6.1. Пульти управління.
5.6.2. Реверсори.
5.6.3. Реостати.
5.6.4. Командоапарати.
5.6.5. Станції управління.
5.6.6. Виконавчі органи гальмівної системи.
5.6.7. Привід гальмівної системи.
5.6.1. На пульті управління розміщена апаратура, яка безпосередньо діє на двигун і гальмівну систему в режимі місцевого управління, апаратура контролю експлуатаційних параметрів підіймальної установки, швидкості і місцезнаходження посудин, прилади сигналізації.
Пульт шахтного підйому ПШП (рис. 107) призначений для місцевого і дистанційного управління підіймальними установками. Функціями його являються: операції управління розгоном і гальмами підіймального двигуна за допомогою командоапаратів; візуальний контроль розміщення підіймальних посудин за допомогою сельсинного вказівника глибини; візуальний контроль і запис діаграми швидкості; контроль навантажень на двигун; відключення машини кнопкою в аварійних ситуаціях; сигналізація про напругу в електричних колах і тиск в гальмівній системі, про стан основних вузлів.
На пульті є дві рукоятки: права 1 – для управління двигунами, ліва 2 – для управління гальмами. Під ногами розміщені кнопки 3 аварійної зупинки і включення динамічного гальмування. В центральній частині розміщені два сельсинних вказівними глибини 4, на правій і лівій тумбах – вимірювальні прилади, таховольтметр, лічильники кодових сигналів і циклів підйому, годинник, універсальні перемикачі.
5.6.2. Реверсори РВМ-150, РВМ-400 (високовольтні малогабаритні) призначені для асинхронних двигунів потужністю до 1200 кВт і 4000 кВт напругою 6 кВ (рис. 108).
Реверсор РВМ має три малогабаритні трьохполюсні контактори, які розміщені в металічній шафі. Два контактори 1 (В і Н) необхідні для включення в мережу і реверсування двигуна.
Рис. 107. Пульт управління ПШП
Рис. 108. Реверсор РВМ Рис. 109. Схема рідинного реостата з
рухомими електродами
Контактор 2 (ДТ) – для включення постійного струму під час динамічного гальмуванні. Головні контакти розміщені в дугогасильних камерах 3. Для запобігання одночасного вмикання двох контакторів, реверсор оснащений блокуванням, виконаним у вигляді блок-контактів котушок В, Н, і ДТ. Крім цього дугове блокування здійснює реле дугового блокування РДБ (рис. 108, в).
5.6.3. Реостати, які застосовують для регулювання швидкості асинхронних двигунів, бувають металічні і рідинні.
Металічні реостати збирають з ящиків опору ЯС з чавунними елементами і КФ зі спіралями фехралевої стрічки. Останні більш надійні в роботі, так як фехраль не ламається при різких змінах температури.
Рідинні реостати бувають двох конструкцій: з нерухомими електродами при змінному рівні електроліту і з рухомими електродами при постійному рівні електроліту (рис. 109). 1 – двигун; 2, 3 – електроди; 4 – бак; 5 – колектор; 6 – теплообмінник; 7 – насос; 8 – вентиль; 9 – термоелемент; 10 – контроль рівня електроліту.
Рідинні реостати дозволяють плавно регулювати швидкість підіймальних посудин. Недоліком є нестабільність їх опору, який залежить від температури і концентрації електроліту, а також його випаровування.
5.6.4. Командоапарати зв’язані з рукояткою управління двигуна і служать для включення і виключення реверсорів і реостатів. При переміщенні рукоятки замикаються відповідні контакти реверсора, а потім контакти реостата. Блок - контакти не допускають одночасного включення двох ступенів.
В якості програмних і регулюючих апаратів в схемах управління системи Г – Д, регуляторів руху, обмежувачів швидкості, динамічного гальмування, управління гальмами застосовують безконтактні сельсинні командоапарати.
Безконтактні апарати є більш досконалими: відсутні контакти, забезпечується плавне безступеневе управління і висока надійність.
5.6.5. Станції управління підіймальних машин представляють собою відкриті панелі, на яких змонтовані контактори, реле і допоміжна апаратура. Випускають також станції виготовлені з рейок. Вони мають меншу масу на 25...30 %, доступністю і можливістю швидкої заміни апаратури.
5.6.6. Виконавчий орган гальм представляє собою гальмівні балки з закріпленими на них колодками, які діють на стальні гальмівні ободи барабана. Підіймальна машина має 2 гальмівних ободи.
Виконавчі органи бувають з кутовим і поступальним переміщенням коліс. Перша конструкція більш проста але навантаження нерівномірно розподілене по ободу. При поступальному переміщенні колодок забезпечується більший гальмівний момент, рівномірний розподіл тиску, менше зношування, проте конструкція є більш складною.
Виконавчий орган з кутовим переміщенням колодок (рис. 110, а) складається з шарнірних гальмівних балок 1 з закріпленими на них колодками 2, вертикальних балок 3, кутової тяги 4 і горизонтальної 5. Тяга 6 зв’язує виконавчий орган з приводом. Пружини 7 забезпечують рівномірний розподіл зазору. Упори 8 обмежують переміщення вертикальних балок.
Виконавчий орган з поступальним переміщенням колодок (рис. 110, б) складається з балок 1 з колодками 2, стійок 3, розрізної балки 4 з гайкою 5, тяг 6 і 7. Штанга 8 з’єднує з приводом. Регулювання зазору між колодками і ободом 9 здійснюється упорами 10 і 11 і стійкою 12.
а б
Рис. 110. Виконавчий орган: а – з кутовим переміщенням колодок,
б – з поступальним переміщенням колодок
5.6.7. Привід гальмівної системи буває: пружинний гідравлічний без вантажний, пневматичний вантажний, пружинний пневматичний вантажний і без вантажний.
Рис. 111. Пневматичний вантажний привід Рис. 112. Пружинний пневматичний
вантажний привід
В привід гідравлічних гальм масло під тиском 0,5...0,8 МПа поступає з бака акумулятора, куди воно нагнітається насосом. Для пневматичних гальм повітря подається компресором продуктивністю 1...5 м3/хв. Ємність повітрозбірника забезпечує запас повітря не менше ніж на 6 гальмувань.
Привід гальм НКМЗ (рис. 111) має робочий циліндр 2 з поршнем 1 і запобіжний циліндр 12 з поршнем 7, до штока 11 якого підвішений вантаж 14. 13 – буферна пружина. За допомогою головної тяги 6 через шарніри 4 і 8 здійснюється зв’язок з поршнями 1 і 7, а через шарнір 3 – зі штангою виконавчого органу. 5 – розпірна втулка, 9 – вимикач, 10 – рама.
Пружинний пневматичний вантажний привід (рис. 112) має пружинний блок 1, який за допомогою тяги 2 діє на виконавчий орган. Циліндр 3 робочого
гальмування являється одночасно поршнем циліндра 4 запобіжного гальмування. До нього підвішені вантажі 5.
Контрольні запитання до теми 5.6:
5.6.1. Які функції виконує пульт шахтної підіймальної установки?
5.6.2. Будова реверсора РВМ.
5.6.3. Типи реостатів.
5.6.4. Функції командоапарата.
5.6.5. Призначення станцій управління.
5.6.6. Типи виконавчих органів гальмівних систем.
5.6.7. Види приводів гальмівних систем.
Дата публикования: 2015-09-18; Прочитано: 1075 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!