Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
Конструкторські документи для одноразового користування можуть виконуватися у вигляді ескізів.
Ескізом називають конструкторський документ, виконаний від руки, без застосування креслярських інструментів і точного дотримання масштабу. При цьому повинні зберігатися пропорції розмірів окремих елементів і всієї деталі в цілому.
Ескізи виконують на аркушах креслярського паперу стандартного формату, м'яким (М, 2М), гостро заточеним олівцем, з дотриманням проекційних зв'язків і всіх правил, установлених стандартами ЕСКД.
Послідовність виконання ескізу багато в чому збігається з послідовністю виконання креслення деталі й містить у собі наступні етапи: підготовчий, креслення зображень і нанесення розмірів, виконання необхідних написів і оформлення ескізу.
На підготовчому етапі потрібно уважно вивчити деталь, ознайомитися з її конструкцією, зафіксувати в пам'яті конструктивні елементи. Подумки розчленувати деталь на прості геометричні тіла і визначити яким чином вони пов'язані між собою. Потім варто встановити матеріал деталі і основні технологічні операції, використані при виготовленні.
Потім приступають до вибору головного зображення деталі. Визначають, які вигляди, розрізи або інші зображення доцільно виконати, щоб доповнити головне. По можливості варто уникати ліній невидимого контуру, які знижують наочність зображень.
З огляду на складність деталі, її розміри й розміри аркуша паперу, вирішують питання про приблизну величину зображень, щоб скомпонувати робоче поле ескізу. Величина зображень повинна дозволяти чітко відобразити всі елементи деталі й нанести необхідні розміри. Крім того, обраний аркуш варто обмежити зовнішньою рамкою і усередині її провести рамку креслення. Нанести рамку основного напису.
Потім приступають до креслення зображень. Для цього намічають осьові й центрові лінії кожного зображення, при необхідності – їхні габаритні прямокутники. Відсутність осьових і центрових ліній ускладнює розуміння креслення, веде до пропуску необхідних розмірів.
Тонкими лініями наносять зовнішні контури кожного зображення з конструктивними елементами, потім – контури необхідних розрізів і перерізів.
Перевіривши виконані зображення, убирають зайві лінії, наносять штриховку на умовних зображеннях й обводять контури суцільною основною лінією.
Проводять виносні і розмірні лінії – спочатку для габаритних, міжосьових і міжцентрових розмірів, а далі для розмірів окремих елементів деталі. За допомогою інструментів обміряють деталь і наносять розмірні числа на ескізі, використовуючи, при необхідності, умовні знаки, що визначають характер поверхні: діаметр, радіус, квадрат, конусність, ухил, тип різьби і т.д.
Виконують необхідні написи на ескізі: позначають розрізи, перерізи, виносні елементи; заповнюють основний напис.
◊ Яку інформацію несе в собі ескіз деталі? Чим ескіз деталі відрізняється від креслення деталі?
◊ Які умовності використовуються при нанесенні розмірів однакових елементів?
ЗМІСТ
Вступ
Дата публикования: 2015-09-17; Прочитано: 1578 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!