![]() |
Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | |
|
Кресленик корсета складається з трьох горизонтальних ліній: АБ-обхвату грудей, ЖЗ - талії, ВГ-откосів і вертикальних ліній АВ і БГ, від лінії грудей до талії відміряється висота бочка (у нашому випадку 20 см), а від талії до откосів 12 - 15 см.
На лінії талії від точки З наліво до а для спинки відміряємо 7 см., а від точки а до б між спинкою і першим бочком залишаємо проміжок в 1 1/2см. На лінії грудей від точки Б наліво до в для спинки відміряємо 9см. і від в до точок а і б на талії проводимо за допомогою лекала вигнуті лінії. Тепер проміряли лінію талії від точки б до Ж і до отриманих сантиметрам плюсуємо відміряні на спинці 7 см., отримали ми наприклад 44 см., від них ми віднімаємо мірку талії 44-27 = 17см. і цей залишок ділимо на 3 рівні частини-дві з них відкладемо у переду на витачками, а одну частину помістимо між бочками. Щоб знати, якої ширини повинні бути боки, яких на нашому кресленні два, ми, розділивши нашу мірку талії на дві частини для передньої і задньої, віднімаємо від задньої, що дорівнює в нашому прикладі 13 1/2см., Поміщені на ширину спинки 7 см. і залишок у 6 1/2см. ділимо по числу бочків на дві рівні частини-виходить на кожен бочок по 3 1/4см. Тепер від точки б наліво до г відкладаємо для першого бочка 3 1/4см. і, розділивши третю частину надлишку, отриманого при вимірюванні талії, знову на 3 рівні частини, одну з них відкладаємо від точки г до е, від точки е до д відміряємо ширину іншого бочка і від точки д до до відкладаємо решта два надлишку, що припадають на талію спинки. Через їх середину під прямим кутом від лінії талії до укосів проводимо пряму лінію лм. Від л до точок до і д проводимо лінії за допомогою лінійки. Далі проміжок між точками л і в на лінії грудей розділимо навпіл в точці н, звідки до точок г і е проводимо вигнуті лінії.
Тепер перейдемо до креслення переду. На лінії талії від точки ж до об про відміряємо 3см.
Дві частини лишку, що припадає на передню талію, ділимо на 3 рівні частини за числом виточок і одну з них відкладаємо від точки об до п; від п до точки р залишаємо проміжок в 2 1/2см. і від р до з відкладаємо іншу частину надлишку на іншу виточку, від точки з до т відміряємо знову 2 1/2см. і від т до точки у для третьої виточками відкладаємо третю і останню частину надлишку. Верхні кінці виточок повинні бути нижче лінії грудей на 3см. Для чого і проводиться пряма лінія. Через середині першого витачками від цієї лінії точки х до точки ч проводимо пряму лінію з таким розрахунком, щоб нагорі вона була від лінії АВ на 1см. далі, ніж у укосів, наприклад, нагорі від АВ до х - 5см, а від АВ до ч - 4см. Паралельно з лінією хч проводимо прямі лінії і через середини решти двох виточок від точки і до и і від ь до i. Ширина перших двох виточок повинна дорівнювати половині ширини їх на талії, наприклад, якщо ширина виточок на талії дорівнює 4см., То у укосів вони будуть в 2см, що і відкладається біля точок ч і и рівними частинами, до отриманих точок від талії проводимо лінії, у третьої ж виточки в точці i лінії зводяться разом. Креслення укосів на спинці і бочках відбувається таким чином: між спинкою і першими виточками від прямої лінії направо і наліво відкладаємо по 1/2см., А потім, проміри стегна, те, що не вистачає для мірки стегон, ділимо на 3 рівні частини з яких одну розподіляємо в точці ф, а дві - у точці м. Отримані точки з'єднуємо з талією перехресними лініями.
На цьому кресленні жирною лінією позначений ще короткий корсет. Для його побудови від лінії грудей вниз відкладається від А -6см, від л- 10см, від Б -5см, проводиться вигнута лінія, від Ж вниз 14-17см, від другого бочка - 7-10см, від З - 12-15см.
Пунктирною лінією на кресленні позначений високий корсет. Побудова перших двох виточок у цьому корсеті дещо змінюється. На 8-10см нижче лінії грудей виточками перехрещуються і на лінії грудей знаходяться від прямих ліній направо і наліво на 1см. При розрізуванні викрійки з цими виточками надходять також, як і з витачками на стегнах.
Для корсетів, що мають застібку по переду до лінії середини переду АВ додається припуск 3см для оформлення застібки, а до лінії БГ -5-6см для шнурівки.
Рекомендується все деталі креслення пронумерувати і позначити верх і низ, щоб згодом їх не переплутати.
Корсети краще шити з спеціально призначеної для корсетів матерії: атласу, натурального щільного шовку, бязі.
Корсет складається, як правило, з двох шарів. Наприклад, верхня частина-атлас, нижня-бязь. Тканина перед розкроємо рекомендується продекатіровать, тобто намочити в теплій воді для усадки. Верхню частину корсета потрібно кроїти по нитці основи, а нижню-за поперечною, в цьому випадку вони один одного будуть "тримати".
Далі, якщо це необхідно, весь матеріал між собою вистьобувати для більшої міцності і кращої форми і добре припрасовується. Деталі викроюють і зметують з великою точністю! Обов'язково позначте лінію талії!
Застібка у корсета може бути різною. Класична - спеціальні сталеві планшетки, які вшиваються в борти корсета. У правий - планшетка з гачками, в лівий - з петлями. Якщо у Вас немає в наявності такої застібки, можна використовувати технологію "гачки - петлі". Для цього: припуск в 3см на середині переду загинаємо на виворіт, робимо рядок на 0,1 см від краю, потім, залишаючи місце під кістка, робимо ще одну строчку. Вставляємо в утворилися куліскі кістки. Праворуч на лінії талії пришивається гачок, ліворуч - петля. Далі, пришиваємо гачки і петлі вгору і вниз від лінії талії в шаховому порядку, щоб корсет не розстібати. Краще, якщо фурнітура буде спеціальної, тобто з дуже міцного матеріалу, тоді гачки не будуть вивертати при експлуатації корсета. Залишилися припуском акуратно закладаємо застібку з вивороту. Можна цей припуск зрізати і закрити застібку тасьмою, використовуваної для обробки швів.
У класичних корсетах ззаду робиться шнурівка для утяжки. Для цього: припуск в 5-6см на спинці перегинаємо на виворіт, згин строчить на 0,1 см. Далі, надлишок від 5-6см припуску і 4см (постійна величина) загинаємо всередину і отстрачіваем в край. Потім, всередині цих 4см отстрачіваем куліскі для двох кісточок і між ними розмічаємо місце для блочек. На лінії талії блочки не ставляться, вони розташовуються вище і нижче лінії талії на 1см, далі вгору і вниз на необхідному проміжку в залежності від розміру блочек (зазвичай 1,5 см). Блочки повинні розташовуватися якомога ближче до кісточках для того, щоб тканина при натягу не рвалася.
Для шнурування корсету використовується спеціальна віскозна тасьма - дуже міцна й тонка, корсетний шнур, атласна стрічка. Шнурується корсет так: покласти корсет до себе особою з відстанню в 10-15см, на шнурку відзначити середину. Шнуруєм навхрест під низу догори, доходимо до блочки над лінією талії, залишаємо петлю, кінець якої вставляємо з наступну блочку і далі продовжуємо шнурувати навхрест до низу корсета. Потягнувши за петлі на лінії талії, корсет повинен зашнуровувати сам.
Дата публикования: 2015-09-18; Прочитано: 1535 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!