![]() |
Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | |
|
Прибавка конструктивна - складова частина конструктивного відрізка, яка збільшує або зменшує розмірну ознаку, враховує товщину пакету одягу, свободу між тілом і одягом, модний напрям, силует, фізіолого-гігієнічні і динамічні вимоги, завжди входить в параметри готового виробу.
Припуск технологічний - складова частина конструктивного відрізка, яка враховує спосіб з'єднання деталей, усадку матеріалів при волого-тепловій обробці, термодублюванні, уробку матеріалу в процесі виготовлення, входить в розмірні параметри шаблонів деталей одягу, але не входить в параметри готового виробу.
Допуск - величина відхилення розмірних параметрів готового виробу, що допускається, від проектованого.
Для забезпечення зазорів між внутрішньою поверхнею одягу і тілом людини внутрішні розміри одягу проектують більше розмірів тіла людини на величину прибавок на вільне облягання.
У одношаровому одязі (білизна, плаття) зовнішні і внутрішні розміри практично однакові. У багатошаровому одязі між її внутрішньою і зовнішньою поверхнями розташовується декілька шарів (пакет) матеріалів: підкладка, прокладка, основна тканина, а в зимовому одязі додатково ще утеплююча прокладка. В цьому випадку зовнішні розміри одягу проектують більше внутрішніх на величину прибавки на товщину матеріалів пакету одягу Птм. Практично прибавка Птм встановлюється з розрахунку 0,5 см на кожен міліметр пакету. В середньому для жакета її величина береться рівною 1 см, а для пальта 1,5 см. Прибавка на товщину пакету є складовою частиною композиційної прибавки.
![]() |
Рис. 2. Розподіл загальної (композиційної) прибавки до напівобхвату грудей між основними ділянками конструкції одягу у виробі (а) і на кресленні (б): 1 - ділянка спинки; 2 – пройми; 3 - пілочки
Композиційними називають прибавки на вільне облягання до напівобхватів грудей Пг(16), талії Пт(18), стегон Пс(19) і обхвату плеча Поп(28) в сумі з прибавками на товщину матеріалів пакету одягу. Щоб одержати сучасну форму одягу, необхідно визначити не тільки значення, але і розподіл композиційної прибавки до напівобхвату грудей Пг по ширині виробу між трьома основними ділянками конструкції: шириною спинки Шсп, пройми Шпр і пілочки Шпіл (Рис.2). Характер розподілу композиційної прибавки значною мірою залежить від призначення одягу і інших чинників. При проектуванні одягу середніх і особливо малих об'ємів завжди велику частину прибавки Пг(16) проектують до ширини пройми, а меншу - до ширини переду (пілочки) (таблиця 1).
Таблиця 1. Типовий розподіл композиційної прибавки П16 (Пг) між основними ділянками конструкції виробу (у частках від П16)
Вид одягу | Спинка | Пройма | Пілочка |
Чоловічий | 0,25 - 0,3 | 0,55-0,4 | 0,2-0,3 |
Жіночий | 0,25 - 0,3 | 0,7-0,5 | 0,05 - 0,2 |
Окрім прибавок, розглянутих вище, при конструюванні одягу застосовують і ряд інших прибавок на вільне облягання: до довжини виробу Пдв (П70), прибавки для конструювання рукава, що включають прибавки на обгинання Побг, на плечову прокладку Ппрокл., на подовження пройми на плечову накладку Пп.пр.пл.накл.
Припуски технологічні бувають двох видів: що враховуються при проектуванні креслень конструкції, і при монтажі виробу. Вони залежать від властивостей матеріалів, технології виготовлення, способу з'єднання і використаного устаткування.
Припуски, що враховуються при проектуванні креслень конструкції - це припуски на уробку Пуроб, усадку при волого-тепловій обробці Пвто і при термодублюванні Птд.
Здатність матеріалу посаджуватися задається нормою посадки - Н, тобто кількість посадки, що доводиться на 1 см довжини. Норма посадки для різних матеріалів встановлюється залежно від його вигляду і коливається від 0,03 до 0,125. Виходячи з величини Н, розраховується величина прибавки на посадку оката рукава ПІР по формулі (1) ПОР=НхДП, де ДП- довжина пройми.
Дефекти. Сучасне промислове виробництво розраховане на виготовлення одягу тільки для фігур типової статури з помірним розвитком мускулатури, слабким, помірним або рясним жировідкладенням, нормальною висотою плечей і середніми (нормальними вигинами) спинного контура тулуба (поставою). В цьому випадку лише третина всього дорослого населення може бути забезпечена одягом промислового виробництва з хорошою якістю посадки.
При оцінці якості продукції, перш за все, в зразку моделі одяг виявляє можливі дефекти. Дефекти одягу в одязі виникають з різних причин і зовні виявляються у вигляді натягнень, зморшок, перекосів, непотрібних складок, втрати рівноважного стану виробу в цілому і окремих його частин, тобто в порушенні якості посадки одягу на фігурі людини. Для зручності розпізнавання і усунення дефектів одягу розроблена їх класифікація, в якій виділено три групи дефектів: конструктивні, технологічні і дефекти моделювання.
Конструктивні дефекти виникають через невідповідність форми і розмірів виробу формі і розмірам фігури людини. Вони виявляються в одязі у вигляді горизонтальних, вертикальних і похилих складок і зморшок, кутових заломів, балансових порушень і дефектів динамічної невідповідності.
Технологічні дефекти виникають через спотворення конфігурації конструктивних ліній унаслідок неправильного розкрою деталей швейних виробів, через невідповідність зв'язаних розмірів деталей, що сполучаються, зсуву монтажних надсічок. Дефекти технології пошиття виявляються в недостатніх розтягуванні або посадці зрізів деталей, порушенні встановленої ширини швів, не поєднанні монтажних надсічок, кривих строчках, викривленні швів і країв виробу, невідповідності розмірів і перекосів прокладок і підкладки, що становить пакет одягу.
Дефекти моделювання виникають в одязі в результаті застосування неправильних прийомів конструктивного моделювання, що приводять до втрати достоїнств базової конструкції.
Постава істотно впливає на зовнішню форму тіла людини і баланс конструкції одягу. Тому у споживачів з поставою, що має значні відхилення від нормальної, при користуванні одягом масового виробництва (яку конструюють тільки на фігури типової статури) порушується статична відповідність одягу тілу людини, виникають різні конструктивні дефекти, погіршуючи зовнішній вигляд і якість одягу.
Дата публикования: 2015-09-18; Прочитано: 5677 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!