Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Розмірні ознаки типових фігур жінок для конструювання виробів бюстгалтерної групи



Для виконання розрахунків та побудови креслення деталей бюстгальтера необхідно мати десять розмірних ознак фігури.

Обхват грудей четвертий Ог4 (рис. 1, а). Стрічка повинна проходити горизонтально навколу тулуба безпосередньо під основою грудних залоз і замикатися на правій стороні грудей.

Поперечний діаметр грудної залози dп (рис. 1, в). Вимірюють проекційну відстань між латеральною і медіальною точками грудної залози на оголеній фігурі без бюстгалтера.

Обхват груди третього Ог3 (див. рис. 1, а). Стрічка повинна проходити горизонтально навколу тулуба через виступаючі точки грудних залоз і замикатися спереду на правій стороні грудей.

Вертикальна дуга грудної залози Д'в (рис. 1, б). Вимірюють від «кореня» грудної залози через виступаючу точку основи грудної залози.

Поперечна дуга грудної залози Д'п (див. рис. 1, б). Вимірюють від латеральної точки через виступаючу точку грудної залози до медіальної точки.

Горизонтальний діаметр грудної залози dг. Отримують розрахунковим шляхом.

Вертикальний діаметр грудної залози d * в ( див. рис. 1, в). Вимірюють проекційну відстань від «кореня» грудної залози до її основи.

Відстань між соскового точками Цг (див. рис. 1, в). Вимірюють горизонтально по оголеній фігурі між сосковими точками.

Відстань від лінії основи грудних залоз до лінії талії Дг.т (див. рис. 1, а). Вимірюють стрічкою у вертикальній площині від основи грудних залоз вниз до лінії талії.


Обхват талії От (див. рис. 1, а). Стрічка повинна проходити горизонтально навколу тулуба на рівні лінії талії.

Рис. 1. Розмірні ознаки фігури для конструювання виробів бюстгалтерної групи.

Бюстгальтер (рис. 12, а) - корсетний виріб, призначений для формування і підтримки грудних залоз. Бюстгальтери умовно поділяються на групи за розмірами грудних залоз (від 0-го до 6-го і більше) і обхвату грудей (від 42-го до 60-го). Від розмірів і форми грудних залоз залежить крій та оформлення бюстгальтера. Існують м'які (рис. 405) і жорсткі (рис. 406) конструкції бюстгальтерів. Для останніх використовують металеві або пластмасові вставки-планшетки.
Для малорозвинених, невеликих грудних залоз застосовують короткі бюстгальтери з рюшами, воланами, або м'якими поролоновими вкладишами, які збільшують форму бюста з урахуванням загальних пропорцій фігури.
Грудні залози середніх розмірів не вимагають спеціальних прокладок; бюстгальтери, як правило, тільки злегка підтримують їх, надаючи фігурі красивий силует. Для надання форми великим важким залоз необхідні довгі бюстгальтери з широкими бретелями, що пристібається до поясу.
Бюстгальтер для опущеною, що втратила пружність грудей слід виконувати з щільної тканини з жорсткими прокладками і зі зменшеними розмірами округлої форми чашок.
Залежно від призначення бюстгальтери ділять на повсякденні - простіші за конструкцією, технології виготовлення, декоративному оформленню і використаним тканинам; святкові- з великою кількістю мережив або інших оздоблень, з використанням мереживного полотна або атласу в якості основного матеріалу; вечірні - з відкритими спиною та верхньою частиною грудей, без бретелей (для різних покроїв декольтованих вечірніх суконь). Такі бюстгальтери іноді об'єднують разом з чохлом.

Бюстгальтери для годуючих матерів - з застібкою спереду.
Грації і напівграції. Цей зручний вид корсетних виробів для жінок, схильних до повноти, об'єднує в собі бюстгальтер і пояс. Грації і напівграції служать одночасно для підтримування грудних залоз, живота, для більш рівномірного розподілу жирових відкладень на спині, грудях, стегнах, для додання правильної постави і стрункості фігури.
Грації є по фігурі. Застібаються вони тасьмою блискавкою, гачками або шнурівкою. Так само, як бюстгальтери, вони можуть бути більш-менш відкриті, і, як пояса – довгі або короткі.

Застосування нових еластичних і пружних матеріалів типу лікри робить сучасні грації більш простими для виконання та зручними в носінні. Для розширення асортименту білизни велике значення має використання різних видів нових хімічних волокон, розробка нових форм і конструкцій, впровадження прогресивної технології і нових оздоблювальних матеріалів.
Напівграція (рис. 12,6) -«бюстгалтер з довгим поясом, який формує верхню частину тулуба.

Грація (рис.12, в) - корсетний виріб, що охоплює тулуб від верхньої основи грудних залоз до підсідничних складок і призначений для додання фігурі стрункості і для кріплення панчох.

Бюстгалтер-комбінація (рис. 12, г) - корсетний виріб, що є бюстгалтером і комбінацією з тканини або трикотажного полотна.

Напівграція-спідниця (рис. 12, д) - корсетний виріб, що представляє собою напівграцію і нижню спідницю з тканини або трикотажного полотна.

Грація-труси (рис. 12, е) -грація, доповнена ластовицею, яка допомагає підтягти живіт і стійкіше зафіксувати положення грації на фігурі.

Грація-панталони (рис. 12, ж) -це грація з «ніжками», які забезпечують формування стегон і плавний перехід від тулуба до м'яких тканин стегон.

Напівкорсет (рис. 12, и) -корсетний виріб, що охоплює нижню частину тулуба від талії до підсідничних складок і призначений для формування м'яких тканин живота, сідниць, стегон, а також для кріплення панчіх.

Корсет (рис. 12,к) -корсетний виріб жорсткої форми, що щільно охоплює тулуб від нижньої основи грудних залоз до підсідничних складок і призначений для додання стрункості фігурі і для кріплення панчіх.

Пояси. Цей вид білизни призначається насамперед для підтримування живота, надання красивої лінії талії, стегон, сідничних м'язів і (в залежності від модного напрямку) для підкреслення або згладжування різниці обхватів талії і стегон. Друга функція пояса - підтримувати панчохи. Пояси, як і бюстгальтери, умовно поділяються на групи за розмірами талії і стегон.За формою пояса також бувають різними. Літні чи молодіжні пояса можуть бути вузькими, з довгими резинками для панчіх, з ажурних тканин - з тюлю, мереживного полотна або резинової сітки

Плотні пояса виконують з підсилювачами на площину живота, із застібкою блискавкою або на гачки, рідше - на гудзики. Вони можуть бути напівдовгими і довгими. Щільними ж повинні бути спеціальні медичні пояса - бандажі.
Пояс для панчіх (рис. 12, з) - корсетний виріб, що охоплює нижню частину тулуба повністю або частково і призначений для кріплення панчіх.

Пояси і пояси-труси (еластичні - з лікри або резинової сітки) роблять короткими або довгими.
Пояс-труси (рис. 12, л) - корсетний виріб, об'єднуючий пояс для панчіх і труси, призначений для формування нижньої частини тулуба і для кріплення панчіх.

Пояс-панталони (рис.12,м) -корсетний виріб тільки з еластичного трикотажного полотна, призначений для формування нижньої частини тулуба від талії і стегон, а також для кріплення панчіх.


Рис. 12. Види корсетних виробів

Так, з появою в міжнародній моді молодіжного силуету - з щільноприлягаючим ліфом, з не підкресленими, слабо означеними лініями грудей, талії і стегон, і короткими міні-спідницями - з'явився новий асортимент трикотажної білизни - ліфчики-майки, комбінезони- купальники (еластичні прозорі, напівпрозорі, ажурні і щільні), що раніше існували тільки як робочі трико балерин і гімнасток.
Останнім часом в нашій країні приділяється велика увага масового виробництва білизни. Входять в дію сучасні комбінати з досконалим устаткуванням, на яких виробляється все для предметів жіночого туалету - від резинової жилки і фурнітури, еластичних полотен, мережив і оздоблювальної тасьми до готових виробів.
Корсет - річ досить трудомістка, можна навіть сказати, що корсет не шиють, а виготовляють. Новачкові в кравецької справі буде дуже складно впоратися з цим завданням, тому, приступаючи до роботи, потрібно мати навички крою та шиття.

У кожного майстра є свої секрети виготовлення корсета і вони можуть відрізнятися від наведених нижче. Я впевнена, що і Ви виробите більш для Вас зручні способи, але для цього Вам буде потрібно час і досвід.

Процес виготовлення корсета починається з вибору моделі. Існують різні види корсетів. Залежно від поставленого завдання, складності форми або фігури клієнта Ви обираєте спосіб виготовлення викрійки.

Найпоширеніші - муляжний і розрахунковий. Муляжний метод або метод "наколки" більш точний для конкретної фігури, так як дозволяє побудувати викрійку, враховуючи всі особливості моделі, і він просто незамінний для створення складних, фантазійних форм корсета. Цей метод займає більше часу, так як тканина наколюють безпосередньо на фігурі.

При розрахунковому методі Вам необхідно зняти мірки. Кількість мірок залежить від обраної моделі.

Для прикладу я наведу схему одного з самих затребуваних корсетів, який актуальний і до цього дня, так як, на відміну від інших історичних корсетів, найбільш гармонійно виглядає на сучасній фігурі. План виготовлення взято з книги "Руководство кройки и шитья" Юлії Ернстівна Ошін за 1911р.

Для корсета знімаються мірки так само, як для ліфів, тільки від мірок ширини віднімається 2-4 см., що залежить від бажаного ступеня стягування фігури.

Обхват грудей (1) вимірюють, розташовуючи сантиметрову стрічку по найбільш виступаючим точкам грудей і лопаток.

Обхват талії (2) вимірюють по лінії талії. Сантиметрова стрічка обхоплює туго.

Обхват стегон (3) вимірюють по лінії стегон.

Ці три мірки записують вполовину.

Висота бочка (4) знімається від нижньої точки пройми під пахвами уздовж боку до талії. Записується повністю.

Обхват грудей (Ог) - 48-3 = 45см.

Обхват талії (От) - 30-3 = 27 см.

Обхват стегон (Ос) - 54-3 = 51 см.





Дата публикования: 2015-09-18; Прочитано: 3276 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2025 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.141 с)...