Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Особливості типу char



Дані типу char (символьні дані) займають 1 байт пам'яті. Літерали типу char позначаються як символ в одиночних лапках: 'А', '1', '<' і т.д. Два символи, перший з яких – “зворотній слеш” (\), використовуються для представлення спеціальних символів. Так: '\n' – це “перехід на новий рядок”, '\t' – “табуляція”, '\\' – один зворотний слеш, '\'' – одні одиночні лапки.

При необхідності символьний літерал може бути представлений восьмеричним кодом виду '\ddd'. Так, 'А' і '101' задають той самий символ. За замовчуванням передбачається, що символьні дані є знаковими.

Беззнакові символьні дані з'являються за допомогою специфікатора unsigned. Беззнакові символьні дані мають значення від 0 до 255. Приклад визначення констант і перемінних типу char:

const char c= 'м'; char f = -34;

unsigned char q ='я'; r=167;

Тип char фактично є підтипом типу int, т.е для char – даних можна використовувати ті ж арифметичні операції, що і для типу int. У виразах дані типу char можна змішувати з даними типу int. Можна додати символ 'а' до числа 3 і одержати символ (точніше, код символу) 'd'. При визначенні результату таких змішаних виразів варто пам'ятати, що, якщо два операнда операції мають різний тип (наприклад, додаються дані char і int), більш простий тип даних автоматично перетвориться до форми складного.

Для наведеного прикладу однобайтовий char буде перетворено у двухбайтовий int, і тільки після цього буде виконано додавання. Виявляється, що таке перетворення char у int виконується різним чином для знакових і беззнакових int. Справа в тім, що «подовження» робиться розмноженням знакового розряду. Оскільки «знакові» дані цілого типу представлені в додатковому коді, у якому старший (лівий) розряд з восьми розрядів байта є знаковим, для додатніх даних цей розряд – нульовий, для від'ємних – одиничний.

Таке ж перетворення робиться при присвоюванні даних типу char даним типу int або long.

Приклад:

void main (void) {char a; unsigned char b; int c; d; a=0xa8; b=0xa8; c=a; d=b;}

У результаті змінна с має значення 0хffffffа8 (-88), перемінна d – значення 0ха8 (168). Відзначимо, що як а, так як і b представляють символ 'и'.

При необхідності виводу в стандартний потік коду символу варто явно перетворити його до типу int: cout<<'A'<<''має код''<<int ('A')<<endl;

Якщо потрібно змінити систему числення для представлення виведених цілочислених даних, варто скористатися маніпуляторами. Маніпулятори oct (восьмерична система), hex (шестнадцятеричная система), dec (десяткова система) або setbase (основа системи) дозволяють змінити основу системи. Функція – член setf з параметром ios::showbase забезпечує вивід цілочислених даних у формі літералів у відповідній системі. Функція – член unsetf з тим же параметром дозволяє виводити цілочислені дані без ознаки системи числення.





Дата публикования: 2015-09-17; Прочитано: 259 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.009 с)...