Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Урок 17. Тема: Що можна робити з інформацією



Тема: Що можна робити з інформацією

Мета уроку:

• ознайомити учнів з можливостями інформації;

• побудова ламаної, очистка зображення в програмі "Раint";

• розвивати логічне мислення, увагу;

• виховувати зацікавлення до інформатики.
Обладнання: програма "Раіnt".

Хід уроку

І. Організаційний момент. Повторення правил з техніки безпеки.

Діти, ми з вами знаходимось у комп'ютерному кабінеті.

Як ви думаєте, чи правильно поводили себе діти, прийшовши на урок інформатики у комп'ютерний клас?

Обговорення ситуацій:

1. Пустотливій учениці подарували лазерну указку. Не бажаючи з нею розстатися, вона прихопила її з собою на урок інформатики.

• Чи порушила вона правила техніки безпеки? Якщо так, то які?

2. Уважна учениця виявила на уроці, що дівчинка Маша прихопила з собою улюблені іграшки: плюшевого ведмедя, ляльку Барбі і посадила поряд з монітором.

• Яке правило техніки безпеки порушила дівчинка Маша?

II. Перевірка домашнього завдання.

• Діти, згадайте, яку тему вивчали на минулому уроці? (В гостях у Ганнусі).

• Про що дізнався Мудрунчик від Ганнусиного дідуся?

• Назвати шахові фігури.

• Пригадайте, як ходять шахові фігури?

• Де народилася старовинна гра?

• Яка із шахових фігур є головною?

• Які ж слова були зашифровані стрибунцем конем? (Королева, пішак).

• Як зашифрувати слова кінь та турсР. (Діти біля дошки наводять свої
приклади).

III. Актуалізація опорних знань.

На минулих уроках ми вчили, що таке ребуси і як їх розгадувати. Що таке ребус? (Ребус - це загадка, в якій слова, що розгадуються, подано у вигляді малюнків у поєднанні з літерами та іншими знаками). Наприклад:

На початку Ак, потім число 3, а далі склад СА. Вийде слово "актриса ".

А сьогодні ми вивчимо ще один вид задачок. Це - логогрифи (слово написане на дошці).

Логогрифи - це загадки, в яких додаванням до зашифрованого слова чи вилученням з нього певної букви утворюємо нове слово. Спробуйте розгадати декілька логогрифів. Люблять нас усі збирати Після дощику в ліску, А як букву Г відняти, Будемо плавати в ставку. (Гриби - риби).

На нім барвисті квіти, трава зеленіє,

А П додай - зоре усе, не пожаліє. (Луг - плуг).

На клумбі гарні, запашні,

Без К - лише гіллячки ми. (Квіти - віти).

Повідомлення теми і мети уроку.

Розповідаючи вам,про логогрифи, я дала інформацію про них. За допомогою цієї інформації ви змогли їх розгадати. Це і є тема сьогоднішнього уроку "Що можна робити з інформацією". (Тема записана на дошці).

IV. Вивчення нового матеріалу.

1. Розповідь вчителя з елементами бесіди.

• Пригадайте, діти, що робив з інформацією гномик Мудрунчик, коли пішов від Ганнусі?

• Яку інформацію він отримав?

• Від кого він довідався, де зберігалася інформація?

• А як Мудрунчик отримав інформацію про шахи?

Так, відбулася передача інформації гномику від дідуся та великої книги. Тепер iнформація опинилася в голові Мудрунчика.

• Що робив гномик, коли повертався від Ганнусі? Він думав про шахи,
про те, як грати в цю гру. Його мозок виконував роботу. Мудрунчик
міркував, він обробляв інформацію про шахи.

• Куди записав гномик Мудрунчик інформацію про шахи? (У свій блокнот).

Знову відбулася передача інформації, і новим місцем збереження став блокнот. Отже, людина може сприймати інформацію, обробляти, передавати, зберігати та використовувати її.

2. Робота з підручником.

Ми з вами багато говорили про інформацію; що можна зробити з нею. А зараз відкрийте підручники на сторінці 36 і самостійно знайдіть відповідь на таке запитання: що можна робити з інформацією.

3. Фізкультхвилинка.

Діти, ви втомились, пора відпочити. Станьте біля парт, виконаємо декілька вправ.

1-2 - всі пірнають,

3-4 - виринають;

5-6 - на воді кріпнуть крильця молоді.

7-8 — що є сили всі до берега поплили;

9-10- обтрусились і за парти опустились.

І. Робота за комп'ютером.

1. Бесіда.

• Пригадайте, на якій відстані від екрана монітора треба сидіти? Тихенько сядьте за свій комп'ютер.

Сьогодні ми будемо малювати килимок для мишки. Спочатку потрібно обрати верхній прямокутник, колір. Тепер клацніть лівою кнопкою миші на цей прямокутник. Потім переведіть стрілку-вказівник миші на екран. Натисніть і не відпускайте кнопку миші. Перемістіть мишу праворуч і вниз, поки не вийде прямокутник. Потім відпустіть кнопку миші. Наступні дії: підведіть курсор до лінії, оберіть товщину, колір і поділіть цей прямокутник на рівні смужки. Потім підведіть курсор до знака "заливка" і розфарбувати кожну смужку. Ось і вийшов килимок. Якщо хочете витерти цей малюнок, то потрібно підвести курсор до слова "Стерти". Клацніть лівою кнопкою миші. На екрані знову чистий аркуш.

Запуск програми ПУСК -> ПРОГРАММЬІ ->СТАНДАРТНЬІЕ -> Раіnt

Виконати завдання стор.37.

2. Практична робота учнів.

(Вчитель та лаборант допомагають учням працювати за комп'ютером).

4. Релаксація.

Ваші очі утомились, тому виконаємо декілька вправ для очей.

1. Повільно переведіть погляд вгору-вниз, потім навпаки по три рази.

2. Подивіться на вказівний палець витягнутої руки на рахунок 1-4, потім переведіть погляд вдалину на рахунок 1-6. Повторити 4-5 разів.

VI. Закріплення знань учнів. Підсумок уроку.

Перевіримо, як ви засвоїли тему уроку. Доповніть речення.

• Сприймати інформацію - це....

• Обробляти інформацію - це....

• Зберігати інформацію -....

• Використовувати інформацію - це....

Молодці, діти, гарно засвоїли новий матеріал, правильно доповнювали речення.

VII. Домашнє завдання.

Виконати завдання "Для розумників і розумниць" з підручника на сторінці 37.

Завдання 1. Що тут спільного?

Завдання 2. Розв'язати задачу для допитливих.

Виконайте завдання за своїм бажанням.





Дата публикования: 2015-09-17; Прочитано: 374 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...