Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Захист продуктів харчування і води при хімічній аварії



Основним способом захисту продуктів харчування і води від зараження є їх ізоляція від зовнішнього середовища. У домашніх умовах захист продуктів харчування і запасів води досягається зберіганням їх в посуді, що герметично закривається, або використанням захисної упаковки.

Краще всього захищені консервовані продукти, а також загорнуті в пергамент, целофан і щільний папір. Загорнуті продукти рекомендується зберігати в буфетах, шафах, ящиках, а краще в домашніх холодильниках. Для захисту продуктів харчування можна використовувати скляні і глиняні банки, різний домашній посуд, захисні мішки з прогумованої тканини або поліетиленових плівок, дерев'яні або фанерні ящики, викладені зсередини щільним папером. М'ясні продукти, риба, масло добре захищені від зараження в холодильниках, бідонах або бочках з кришками, що щільно приганяють. Щоб уникнути отруєння людей не можна зберігати м'ясо і рибу в мідному, оцинкованому або погано лудженому посуді. Вершкове масло і інші жири слід зберігати в скляних або металевих банках з кришками, що щільно закриваються.

Особливо ретельно треба захищати хліб, сухарі, кондитерські вироби. Для цього застосовують поліетиленові мішечки, пергамент, плівки і інші подібні матеріали Зернові, борошняні і інші сипкі продукти слід зберігати в поліетиленових мішечках, пакетах з щільного паперу, в мішках, а також ящиках і коробках, викладених зсередини картоном, плівковими матеріалами або клейонкою і що мають кришки, які щільно закриваються. Для захисту рідких продуктів використовуються посуд з добре пригнаними кришками, посудини з притертими пробками термоси, бідони, банки, пляшки. Картоплю, капусту і інші свіжі овочі слід зберігати в дерев'яних або фанерних ящиках, що вистилають зсередини щільним папером, целофаном, поліетиленовою плівкою або цератою і укритих брезентом або іншою щільною тканиною. Овочі добре можуть зберегтися в підпіллі, льосі, коморі, відповідним чином обладнаних для зберігання продуктів. Для цього у вказаних приміщеннях необхідно ретельно закласти усі щілини (дрібні проконопатити і заклеїти папером), а рами дверей, вікон (якщо такі є) щільно приганяти. Віддушина в льосі або підпіллі повинна мати зсередини засувку, а зовні, на рамі дрібну металеву сітку для захисту від гризунів.

Запаси питної води, які зберігаються в домашніх умовах, в цілях захисту від зараження слід тримати в герметичному скляному або металевому посуді (термосі, бідоні, графині або банках з притертими пробками). Цю воду бажано щодня замінювати свіжою. Воду можна також зберігати в місткостях, зроблених з синтетичних плівок, у відрах і ваннах, які накриваються згори плівкою, поліетиленовими або іншими плівковими матеріалами.





Дата публикования: 2015-09-17; Прочитано: 1181 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...