![]() |
Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | |
|
Відповіді на цей тест-опитувальник дають змогу характеризувати темперамент як систему формальних змін у поведінці, які відображають 4-блокову структуру функціональної системи людини:
– блок аферентного синтезу, якому відповідає ергічність;
– блок програмування, який представляє пластичність;
– блок виконань, якому відповідає темп;
– блок зворотного зв'язку, якому відповідає емоційна чутливість.
У кожній шкалі темпераменту є дві підшкали: предметно-орієнтована та суб'єкт-орієнтована (комунікативна). Вони відображають дві сфери взаємозв'язку людини й навколишнього середовища: предметний світ і суспільство, тобто діяльність і спілкування.
Показник Ер – предметна ергічність. Характеризує рівень потреби людини в освоєнні предметного світу, жагу діяльності, прагнення розумової та фізичної праці, ступінь залучення до трудової діяльності.
Показник СЕр – соціальна ергічність. Відображає рівень потреби в соціальних контактах, свідчить про спрямованість на засвоєння соціальних форм діяльності, прагнення бути лідером, вказує на товариськість, на залучення до соціальної діяльності.
Показник П – пластичність. Це показник ступеня легкості або труднощів переключення з одного предмета на інший, швидкого переходу одних способів мислення на інші в процесі взаємодії з предметним середовищем, прагнення різноманітних форм предметної діяльності.
Показник СП – соціальна пластичність. Допомагає з'ясувати ступінь легкості чи складності переключення уваги в процесі спілкування з однієї людини на іншу, схильність до різноманітних комунікативних програм і до готових форм соціального контакту.
Показник Т – темп. Виявляє швидкісні особливості людини. Вказує на швидкість виконання окремих операцій, моторно-рухових актів під час виконання предметної діяльності.
Показник СТ – соціальний темп. За його допомогою можна з'ясувати швидкісні характеристики мовно-рухових актів у процесі спілкування.
Показник Ем – емоційність. Застосовується для з'ясування емоційної чутливості до розбіжностей між запланованим, бажаним та результатами реальної предметної дії, тобто чутливості до невдач у роботі.
Показник СЕм – соціальна емоційність. Питання, що відповідають соціальній емоційності, стосуються емоційної чутливості в комунікативній сфері: чутливості до невдач у спілкуванні, оцінок оточення.
Показник контролю соціальної бажаності СБ – це показник щирості відповідей. Відповіді, які збігаються, характеризують ступінь викривлення тим, хто відповідає, інформації про себе. Чим більший показник, тим менше щирості, чим він менший, тим більш достовірними є інші показники темпераменту. Уважається, що людина була щирою і чесною з собою, якщо СБ не перевищує 5.
Рівень кожної властивості досліджуваного темпераменту оцінюється окремо. При цьому, якщо показник коливається в межах 0 – 3, це свідчить про низький рівень, якщо 4 – 8 – про середній, якщо 9 – 12 — про високий.
Дата публикования: 2015-09-17; Прочитано: 597 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!