![]() |
Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | |
|
|
Вид заняття________________ л е к ц і я _________________________________
Тема 3. Методологія психологічної науки, її специфіка.
Мета: розкрити суть і специфіку методології психологічної науки, ознайомити з основними видами та особливостямипсихологічного знання
Розвивати мислення, пам’ять. Виховувати бажання вдосконалювати та розширювати здобуті знання.
Тривалість: аудиторна – 2 години, на самостійну роботу – 4 години.
Методи: словесні, наочні, практичні.
Матеріально-технічне забезпечення та дидактичні засоби, ТЗН: роздатковий матеріал.
Література:
Основна:
1. Анцыферова Л.И. Методологические проблемы психологии развития // Принцип развития в психологии. – М.: Наука, 1978. – С. 3-20.
2. Асмолов А.Г. По ту сторону сознания: Методологические проблемы неклассической психологии. – М.: Смысл, 2002.
3. Василюк Ф.Е. Методологический анализ в психологии. – М.: МГППУ; Смысл, 2003.
4. Гиппенрейтер Ю.Б. Введение в общую психологию. Курс лекций. – М.: 1996. - 336 с.
Додаткова:
1. Корнилова Т.В., Смирнов С.Д. Методологические основы психологии. – Спб.: Питер, 2006. – 320 с.
2. Ломов Б.Ф. Методологические и теоретические проблемы психологии. – М.:Наука, 1984.
3. Петренко В.Ф. Конструктивистская парадигма в психологической науке // Психологический журнал. – 2002. - № №. С. 113-121.
4. ФіліпенкоА.С. Основи наукових досліджень. – К.:«Академвидав», 2005. – 208 с.
ПЛАН
1.Співвідношення методології і психології. Значення психологічного знання для методології науки.
2. Психологічне знання: його види та особливості.
3. Історія становлення методології психології.
4. Структура і специфіка психологічних теорій.
Хід заняття
Дата публикования: 2015-09-17; Прочитано: 619 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!
