![]() |
Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | |
|
Оптимальною формою ванни є зрізаний конус, обернений донизу меншою основою. До цього конуса знизу доданий сегмент шару. Такий тип ванни ДСП має назву сфероконічний. Кут нахилу конічної форми дорівнює 45° - куту природного укосу магнезитового порошку. Це забезпечує можливість якісної очистки і заправки подини і укосів. Ескіз ванни показаний на рисунку 6.1* (тут параметрами h і b позначено робоче вікно ДСП).
Розміри ванни визначають, виходячи з заданої номінальної місткості печі (m, т). При густині рідкої стали 7 т/м3 необхідний об'єм металевої ванни буде:
. (6.1)
З цього рівняння важко знайти потрібні параметри. Для того, щоб з рівняння (6.1) визначити розміри ванни, задаються відношенням діаметру дзеркала метала до його глибини К = .
Ця величина для діючих печей змінюється в межах від 3,65 до 6,5 і є одним з найважливіших параметрів. Зі збільшенням К покращуються умови рафінування і прогріву металу по глибині ванни в періоді відновлення. Більше значення К відповідає печам з основною футерівкою, менше – з кислою. Потрібно пам¢ятати, що зі збільшенням К водночас збільшуються габарити, маса, поверхня, що сприймає тепло, і теплові втрати печі, видаток електричної енергії, довжина струмоведучих шин і електричні втрати, знижується будівельна міцність склепіння. Причому, всі ці недоліки виявляються з ростом місткості печі.
Ситуацію може покращити застосування пристроїв для електромагнітного перемішування металу, продувка знизу нейтральними газами.
Для печей середнього і великого тоннажу при отримання металу електрометалургійного сортаменту (двошлаковим процесом) К зменшують до 4,5.
Для великих ДСП з основною футерівкою при одношлаковому процесі і поєднанні з позапічною обробкою синтетичним шлаком, вакуумом, інертними газами величину К можна зменшити до 4,0.
Для кислих ДСП, де простіший сортамент і технологія, величина К =4-3,5.
В нашому випадку величина К задана окремо для кожного студента. Приймаємо, що hс =0,2× hм, hк =0,8× h м, dс=dм -2 hк=Кhм -1,6 hм=hм (К -1,6). Підставляємо ці співвідношення в (6.1) і вирішуємо отримане рівняння відносно hм. Отримаємо:
(6.2)
Рис. 6.1 - Форма ванни дугової сталеплавильної печі:
hc - висота сферичної частини; hк - висота конічної частини;
hм - глибина ванни по металу; hш - висота шару шлаку;
hп - висота ванни від рівня порогів (шлаку);
hу - глибина ванни від рівня укосів; dc - діаметр сферичної частини;
dм - діаметр дзеркала металу; dп - діаметр ванни на рівні порогів;
dу - діаметр ванни на рівні укосів
Розрахувавши значення hм, без проблем знайдемо інші параметри - hс, hк, dс.
Приймемо, що шар шлаку являє собою циліндр діаметром dм. Отже, його об¢єм дорівнює
. (6.3)
У кислих печах доля шлаку (Dш) приблизно становить 3-4 %, в основних сягає 15 % від маси металу. Прийнявши потрібне значення Dш і знаючи, що густина рідкого шлаку становить приблизно 3 т/м3, можна визначити його об¢єм:
. (6.4)
Таким чином,
. (6.5)
Низ стін на рівні шлакового поясу є одним з найбільш уразливих ділянок футерівки, який визначає в значній мірі стійкість стін. Для того, щоб забезпечити можливість його заправки і створити додатковий об'єм Vдод, який компенсує збільшення Vm в процесі кипіння ванни та дозволяє підвищити його рівень при заростанні подини і укосів та можливих перевантаженнях печі, рівень укосів звичайно піднімається над рівнем шлаку (порога робочого вікна) на 50-200 мм.
Отже, ,
. Знаючи, що кут нахилу укосів складає 45°, знаходимо
,
.
Повний об¢єм ванни складе
, (6.6)
де . (6.7)
Дата публикования: 2015-07-22; Прочитано: 377 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!