Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Мета роботи. - провести дослідження та порівняння властивостей транзисторних підсилювачів з дволанковим фільтром зосередженої селекції та двоконтурним смуговим фільтром



- провести дослідження та порівняння властивостей транзисторних підсилювачів з дволанковим фільтром зосередженої селекції та двоконтурним смуговим фільтром.

4.2. Теоретичні відомості

Для визначення по побудованих частотних характеристиках вибірковості і нерівномірності в смузі пропускання необхідно пам'ятати, що вибірковість оцінюється як відносне ослаблення заважаючих сигналів, стосовно корисного сигналу, на частоту якого настроєний даний приймач.

Вибірковість (селективність) оцінюється як:

(70)

де – коефіцієнт підсилення радіоприймача на резонансній частоті ;

– коефіцієнт підсилення на частоті заважаючої станції.

Частотні викривлення в смузі пропущення (нерівномірність посилення в смузі пропущення) оцінюються аналогічно:

(71)

– коефіцієнт підсилення при розстройці рівній половині смуги пропускання:

(72)

Для двоконтурного смугового фільтра при зв'язку між коливальними контурами, більшого за критичний, коефіцієнт частотних викривлень рівний:

(73)

де – коефіцієнт підсилення на підйомах частотної характеристики;

– коефіцієнт підсилення в западині частотної характеристики.

У тих випадках, коли до тракту проміжної частоти приймача пред’являються вимоги високої вибірковості по сусідньому каналу й стабільності форми частотної характеристики при зміні режиму роботи транзисторів, температури навколишнього середовища як навантаження каскадів застосовують багатоланкові ланцюгові фільтри зосередженої селекції (ФЗС).

Застосування ФЗС дозволяє одержати резонансну характеристику каскаду, близьку до прямокутної. Вибірковість каскаду із ФЗС виявляється більшою, ніж у підсилювачів із двома зв’язаними контурами при виконанні нерівності:

(74)

де – власне конструктивне затухання;

– полоса пропускання.

Смуга пропускання ФЗС слабко залежить від еквівалентного загасання контурів і визначається величиною проміжної частоти та величинами реактивних елементів L і C, що утворюють фільтр. Крутість скатів резонансної характеристики ФЗС визначається числом ланок фільтра n і їх конструктивною добротністю:

Чим менше , тим крутіший нахил скатів і вибірковість ФЗС. Тому намагаються забезпечити .

Для зменшення загасання ланок і зменшення їх розмірів котушки індуктивності виконують в броньових осердях. Величини реактивних елементів ФЗС L і C сильно залежать від характеристичного опору ФЗС , яке вибирають рівним 10 –100 кОм. Необхідні розрахункові характеристики ФЗС можуть бути отримані при узгодженні на вході й виході, для чого з боку входу й виходу його включають погоджені опори, рівні .

Коефіцієнти включення транзисторів у крайні ланки ФЗС визначають із умов узгодження:

(75)

Оскільки в схемі із СЕ зазвичай виявляється, що , то часто застосовують повне включення з боку виходу транзистора попереднього каскаду і для узгодження включають на вході погоджуючий опір R4, причому:

(76)

Коефіцієнт підсилення каскаду в смузі пропускання становить:

,

де – крутість колекторного струму транзистора;

– загасання ФЗС, що залежить від числа ланок і узагальненого загасання .

Для збільшення бажано збільшувати характеристичний опір ФЗС, але його величина обмежена мінімальною ємністю ланок, яка повинна бути в 5 - 10 разів більшою за ємність монтажу.





Дата публикования: 2015-04-06; Прочитано: 278 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...