Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Тема 1: Категорійно-понятійний апарат з безпеки життєдіяльності, таксономія небезпек



Безпека життєдіяльності

Навчальний посібник для підготовки вітчизняних студентів до практичних занять і семінарів

Харків 2014


УДК 614.8

Рецензент:

Зайцев О.І., Панкратов В.П., Бойко М.М.

Безпека життєдіяльності: Навчальний посібник для вітчизняних студентів для підготовки до практичних занять і семінарів. - Харків: 2014. - 136 с.

Навчальний посібник призначен для підготовки до практичних занять і семінарів з дисципліни "Безпека життєдіяльності". Мета курсу - ознайомити студентів з основними видами природних, техногенних та суспільних надзвичайних ситуацій, раціональної поведінки, а також можливих методів захисту від небезпечних факторів на виробництві та у побуті.

УДК 614.8


Зміст

Вступ.    
Тема 1. Категорійно-понятійний апарат з безпеки життєдіяльності, таксономія небезпек  
Контрольні питання до теми  
Тема 2. Концепція ризику  
Контрольні питання до теми  
Тема 3. Природні загрози, характер їхніх проявів та дії на людей, тварин, рослин, об’єкти економіки  
Контрольні питання до теми  
Тема 4. Техногенні небезпеки та їхні наслідки. Типологія аварій на потенційно-небезпечних об’єктах  
Контрольні питання до теми  
Тема 5. Соціально-політичні небезпеки, їхні види та особливості  
Контрольні питання до теми  
Тема 6. Менеджмент безпеки, правове забезпечення та організаційно-функціональна структура захисту населення та АТО у НС. Управління силами та засобами ОГ під час НС  
Контрольні питання до теми  
Тема 7. Небезпечні фактори  
Контрольні питання до теми  
Тема 8. Невідкладна допомога при нещасних випадках  
Контрольні питання до теми  
Тема 9. Здоров’я і раціональний спосіб життя  
Контрольні питання до теми  
Додатки    
Список використаної літератури  

Вступ.

Навчальна дисципліна «Безпека життєдіяльності» займає провідне місце у структурно-логічній схемі підготовки фахівця за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст», «бакалавр», оскільки є дисципліною, що використовує досягнення та методи фундаментальних та прикладних наук з філософії, біології, фізики, хімії, соціології, психології, екології, економіки, менеджменту тощо і дозволяє випускнику вирішувати професійні завдання за певною спеціальністю з урахуванням ризику виникнення внутрішніх і зовнішніх небезпек, що спричиняють надзвичайні ситуації та їхніх негативних наслідків.

Мета вивчення дисципліни полягає у набутті студентом компетенцій, знань, умінь і навичок для здійснення професійної діяльності за спеціальністю з урахуванням ризику виникнення техногенних аварій й природних небезпек, які можуть спричинити надзвичайні ситуації та привести до несприятливих наслідків на об’єктах господарювання, а також формування у студентів відповідальності за особисту та колективну безпеку.

Завдання вивчення дисципліни передбачає опанування знаннями, вміннями та навичками вирішувати професійні завдання з обов’язковим урахуванням галузевих вимог щодо забезпечення безпеки персоналу та захисту населення в небезпечних та надзвичайних ситуаціях і формування мотивації щодо посилення особистої відповідальності за забезпечення гарантованого рівня безпеки функціонування об’єктів галузі, матеріальних та культурних цінностей в межах науково-обґрунтованих критеріїв прийнятного ризику.


Тема 1: Категорійно-понятійний апарат з безпеки життєдіяльності, таксономія небезпек

Навчальна мета теми: засвоїти основні терміни та визначення дисципліни, знати основні види надзвичайних ситуацій та небезпечних факторів.

Джерелом теоретичних засад БЖД виступають антропологічні дисципліни (філософія, соціологія тощо), практичні навички із захисту людини у різних сферах її життєдіяльності надають прикладні дисципліни (медицина, охорона праці, екологія, цивільний захист тощо), а науковим інструментом виступають фізичні, хімічні, біологічні та психічні закони описані у природничих дисциплінах (фізиці, хімії, біології тощо).





Дата публикования: 2015-06-12; Прочитано: 435 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...