Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Ризики у фармації



Будь яка господарська діяльність піддається впливу багатьох факторів у тому числі і негативним факторам, тому ризики притаманні і фармацевтичній діяльності для всіх її складових сфер: наукової, виробничої, комерційної тощо.

Ризики у науково-дослідній сфері фармації.

Головним продуктом науково-дослідної сфери у фармації являється: створення нових високоефективних біологічно активних речовин; розробка нових методів аналізу речовин; вдосконалення старих та впровадження нових технологій отримання ліків тощо. Можливі типи ризиків при створенні нових біологічно активних речовин - це можливість отримання негативного результату при пошуку серед перспективних речовин або поява серйозних побічних ефектів на доклінічному чи клінічному рівнях, що призведе до зняття препарату з виробництва та втраті коштів, що були виділені на розробку. Ризик при впровадженні нових технологій отримання ліків - це можливість негативного впливу на якість напівпродукту чи продукту в процесі застосування цієї технології тощо.

Ризики у виробничій сфері фармації для підприємства.

До виробничої сфери фармацевтичного підприємства відноситься один із найважливіших його показників - це якість продукції (ліків). Отже ризики у виробничій сфері фармації в основному пов’язані з ризиком отримання неякісної продукції. Тому джерелом ризиків з точки зору впливу на якість фармацевтичної продукції являються: якість основної та допоміжної сировини (а також їх резерви та безперебійність постачання); енергоресурси для ведення технологічного процесу (наявність та безперебійність постачання); якість технологічного обладнання; технологічний процес (умови проведення процесу, наявність систем автоматизації тощо); персонал (його кваліфікація, дотримання дисципліни, інструкцій тощо); якість системи контролю якості лікарських засобів; умови зберігання продукції тощо.

Ризики у комерційній сфері фармації для підприємства.

Сучасна ринкова ситуація примушує керівника фармацевтичної компанії звернути особливу увагу на проблему появи ризиків для компанії. Відносно компанії, всі джерела ризиків можна поділити на дві великі групи: внутрішні, які залежать від компанії та зовнішні, які не залежать від компанії.

Джерелом внутрішніх ризиків є само підприємство: форма власності; якість менеджменту; тривалість життєвого циклу товару, організації, технологій, продуктів; фінансовий стан компанії; виробничий потенціал; інноваційний потенціал; система управління якістю; інтелектуальний капітал; маркетингова політика тощо.

До зовнішніх джерел ризику відносяться: чинне внутрішнє законодавство країни; політичний та економічний стан в країні; рівень доходів населення; попит на даний вид товарів чи послуг у регіоні; рівень бюрократизму, корупції, рекету, рейдерства; кількість та якість підготовки трудових ресурсів в регіоні; розвиненість та якість банківських послуг в регіоні; рівень конкуренції; якість роботи постачальників, розвиненість системи та якість роботи перевізників вантажів у регіоні тощо.

Своєчасне та повне визначення ризикоутворюючих факторів та об’єктів впливу ризику дають змогу фармацевтичній організації заздалегідь знайти проблемні місця та вжити заходів з попередження та мінімізації можливих збитків.


Контрольні питання до теми:

1. Наведіть визначення ризику та формули за якими його обчислюють. Чи є зв’язок між ризиком і небезпекою, відповідь обґрунтуйте? Розрахуйте ризик випадкового утоплення людини на прикладі статистики 2008 р., якщо кількість загиблих від утоплення за цей рік склала 3506 осіб. Кількість людей, які купалися в цьому році прийняти 22 млн.

2. Наведіть класифікацію ризику. Дайте визначення індивідуальному, соціальному, добровільному, професійному та абсолютно прийнятному ризику. Наведіть рівні прийнятності ризику.

3. Що входить до поняття оцінювання ризику? Види оцінювання. Методи кількісної оцінки ризику. Охарактеризуйте ризики у виробничій сфері фармації.

4. Що таке керування ризиком? Які заходи для цього можна використовувати?

5. Що таке моніторинг ризику? Який зв’язок між моніторингом, оцінюванням і керуванням ризиком, поясніть на прикладі? Охарактеризуйте ризики у комерційній сфері фармації.

6. Охарактеризуйте ризики у науково-дослідній сфері фармації. Обчисліть ризик для людини потрапити у ДТП на прикладі статистики 2008 р., якщо відомо що в цьому році від ДТП, постраждало 15 тис людей, а загинуло 9435. Загальну кількість людей, які можуть потрапити у ДТП прийняти 30 млн. чол..

7. Дайте визначення терміну індивідуальний ризик та назвіть його підтипи. Обчисліть ризик для людини померти при лікуванні на прикладі статистики 2008 р., якщо відомо, що в цьому році під час лікування загинуло 59 осіб. Загальну кількість людей, які лікувалися за цей період прийняти 500 тис. осіб.

8. Назвіть заходи, які можна використовувати для керування ризиком. Обчисліть ризик для людини померти від небезпечних природних явищ на прикладі статистики 2008 р., якщо відомо, що в цьому році внаслідок цих явищ загинуло 4401 осіб. Загальну кількість людей, які піддавалися дії небезпечних природних явищ за цей період прийняти 2 млн. осіб.

9. Обчисліть ризик для людини постраждати від небезпек професійного характеру на прикладі статистики 2008 р., якщо відомо, що в цьому році внаслідок нещасних випадків загинуло 1 тис. осіб, а травмовано було 16,2 тис осіб. Загальну кількість людей, які піддавалися дії небезпек на виробництві за цей період прийняти 35 млн. осіб. Зроби висновки щодо прийнятності професійного ризику на виробництві за цей рік.

10. Обчисліть ризик для людини померти від ураження електричним струмом на виробництві, на прикладі статистики 2008 р., якщо відомо, що в цьому році внаслідок ураження електрострумом загинуло 7 % людей від загальної кількості померлих на виробництві. Кількість людей, які загинули від нещасних випадків на виробництві у 2008 р. дорівнює 1 тис. осіб. Загальну кількість людей які працюють прийняти 30 млн. осіб. Чи прийнятний цей рівень ризику?

11. Що таке абсолютно прийнятний ризик? Розрахуйте ризик випадкового смертельного отруєння алкоголем на прикладі 2008 р., якщо відомо що за цей період смертельно отруїлося алкоголем 8119 осіб. Прийняти, кількість людей, які вживають алкоголь за 25 млн. осіб. Чи прийнятна ця величина індивідуального ризику?

12. Обчисліть ризик для людини померти від вбивства на прикладі статистики 2008 р., якщо відомо, що в цьому році було вбито 3767 осіб. Загальну кількість людей, які можуть піддатися дії небезпечних соціальних факторів за цей період прийняти 46 млн. осіб. Кількість часу впродовж якого, людину можуть вбити, щодня впродовж року прийняти за 5 годин.

13. Обчисліть ризик для людини померти від ураження електрострумом у побуті на прикладі статистики 2008 р., якщо відомо, що в цьому році внаслідок ураження електроструму загинуло 432 осіб. Кількість людей, які потенційно могли бути уражені при дії електроструму на них, за цей період прийняти 1 млн. осіб. Обчислити ризик іншим способом з урахуванням того, що у побуті, людина може піддатися ураженню електрострумом впродовж 5 годин на добу. Назвіть загальні заходи із керування ризиком та перечисліть заходи для попередження ураження електрострумом у побуті.

14. Обчисліть ризик для дорослої людини померти від ураження електрострумом як вдома так і на виробництві на прикладі статистики 2008 р. Відомо, що в цьому році загинуло 432 особи у побуті та 70 осіб на виробництві. Розрахувати також величину ризику з урахуванням того, що людина може піддатися дії електроструму впродовж 16 годин на добу впродовж року. Загальну кількість людей, які можуть піддавалися дії електроструму за цей період прийняти 35 млн. осіб. Порівняйте значення один з одним, яке з них більш коректне на Вашу думку?

15. Обчисліть ризик для людини померти від пожеж на прикладі статистики 2008 р., якщо відомо, що в цьому році внаслідок пожеж загинуло 2677 осіб. Загальну кількість людей, які можуть піддаються дії пожеж за цей період прийняти 46 млн. осіб. При цьому розрахувати ризик ще з урахуванням того, що людини знаходяться в зоні пожежної безпеки 10 годин на добу впродовж року. Порівняйте ці показники ризику один з одними, поясніть чому вони відрізняються один від одного?

16. Обчисліть величину ризику зустріти за добу серед прохожих людей інфікованих на туберкульоз на прикладі статистики ВООЗ за 2008 р. Відомо, що середня кількість хворих на туберкульоз в 2008 р. складала 76 осіб на 100 тис. населення. При цьому прийняти, що за добу людина зустрічає на своєму шляху 1000 осіб.





Дата публикования: 2015-06-12; Прочитано: 887 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...