Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Крок буває стройовий і похідний



Рух стройовим кроком починається за командою «Стройовим кроком — РУШ!», а рух похідним кроком — за командою «Кроком — РУШ!».

За попередньою командою подати тулуб трохи вперед, перенести центр ваги на праву ногу, зберігаючи стійкість; за виконавчою командою почати рух з лівої ноги повним кроком.

Під час руху стройовим кроком нога з відтягнутим уперед носком виноситься на висоту 15-20 см. Ставити її слід твердо, на всю ступню. Руками, починаючи від плеча, робити рух: уперед, згинаючи їх у ліктях так, щоб кисті піднімалися вище пряжки ременя на відстані долоні від тіла; назад — до упору в плечовому суглобі. Пальці рук напівзігнуті. У русі голову і тулуб тримати прямо, дивитися перед собою. Похідний (звичайний) крок відрізняється від стройового більшою вільністю рухів.

Рух бігом починається за командою «Бігом — РУШ!». Біг з місця треба починати з лівої ноги; для переходу з кроку на біг за попередньою командою руки напівзігнути, відводячи лікті трохи назад. Виконавча команда подається одночасно з постановкою лівої ноги на землю. За цією командою правою ногою зробити крок і з лівої ноги почати рух бігом. Для переходу з бігу на крок виконавча команда подається одночасно з постановкою правої ноги на землю.

Позначення кроку (бігу) на місці здійснюється за командою «На місці кроком (бігом) - РУШ!» (у русі — за командою «НА МІСЦІ!»). За цією командою крок позначається підніманням і опусканням ніг без руху з місця; при цьому ногу піднімати на 15-20 см від землі і ставити її на землю з носка на всю ступню (під час бігу — тільки на носок); руками робити рух у такт кроку. За командою «Прямо!», яка подається одночасно з постановкою лівої ноги на землю, зробити правою ногою ще один крок на місці і з лівої ноги почати рух повним кроком. Для зміни швидкості руху подаються команди: «ШИРШЕ КРОК!», «КОРОТШЕ КРОК!», «ЧАСТІШЕ КРОК!», «РІДШЕ!», «Напів-КРОКОМ!», «ПОВНИЙ КРОК!».

Повороти під час руху кроком виконуються за командами: «Право-РУЧ!», «Ліво-РУЧ!», «Півоберта ліво-РУЧ!», «Кругом — РУШ!».

Для поворотів праворуч і півоберта праворуч виконавча команда подається одночасно з постановкою на землю правої ноги. За цією командою з лівої ноги зробити крок, повернутися на носку лівої ноги; одночасно з поворотом винести праву ногу вперед і продовжити рух у новому напрямку. У такій же послідовності виконується поворот ліворуч.

Для повороту кругом виконавча команда подається одночасно з по­становкою на землю правої ноги. За цією командою потрібно зробити ще один крок лівою ногою («раз»), винести праву ногу на півкроку вперед і трохи вліво і, різко повернувшись у бік лівої руки на носках («два»), продовжити рух з лівої ноги в новому напрямку («три»).

При поворотах рухи руками виконуються в тахт кроку.

Для виходу учнів зі строю подається команда, наприклад: «Товаришу Петренко! Вийти зі строю на скільки-то кроків» або «Товаришу Петренко! До мене (бігом до мене)!» Учень, почувши своє прізвище, відповідає «Я», а за командою про вихід (виклик) зі строю відповідає «Слухаюсь!». За першою командою учень стройовим кроком виходить зі строю на зазначену кількість кроків, рахуючи від першої шеренги, зупиняється і повертається обличчям до строю. За другою командою учень, зробивши один-два кроки від першої шеренги прямо, на ходу повертається у бік викладача, найкоротшим шляхом стройовим кроком підходить або підбігає до нього і доповідає про прибуття: «Товаришу викладач! Петренко за вашим наказом прибув!». Одержавши дозвіл йти, учень повертається у бік руху і, зробивши три-чотири кроки стройовим, продовжує рух похідним кроком.

Якщо учень повинен вийти з другої шеренги, він легенько торкається лівою рукою плеча сусіда, який стоїть перед ним; той робить крок вперед і, не приставляючи праву ногу, крок праворуч, пропускає учня, який виходить зі строю, а потім стає на своє місце.

Для повернення учня у стрій подається команда «Стати в стрій!». За цією командою учень відповідає «Слухаюсь!» і повертається в стрій.

Строї відділення (групи)

Розгорнутий стрій відділення (групи) може бути одношеренговий (шеренга) або двошеренговий.

Шикування відділення (групи) в одношеренговий (двошеренговий) стрій виконується за командою «Відділення (група), в одну шеренгу (у дві шеренги) — СТАВАЙ!».

Подавши команду, старший відділення (староста групи, черговий) стає в положення «струнко», обличчям у бік фронту строю; відділення (група) вишиковується ліворуч від нього відповідно до Стройового статуту.

Якщо є необхідність вирівняти відділення на місці, подається команда: «РІВНЯЙСЬ!» або «Ліворуч — РІВНЯЙСЬ!». За командою «РІВНЯЙСЬ!» усі, крім правофлангового, повертають голову праворуч (праве вухо вище лівого, підборіддя підняте) і вирівнюються так, щоб кожний бачив груди четвертого учня, вважаючи себе першим. За командою «Ліворуч — РІВНЯЙСЬ!» усі, крім лівофлангового, голову повертають ліворуч. По закінченні вирівнювання подається команда: «СТРУН­КО!», за якою усі учні швидко шикуються в стройову стійку.

Перш ніж доповісти про готовність до занять, старший відділення (староста групи, черговий) після команди «СТРУНКО!» робить розрахунок відділення. Для цього подається команда: «Відділення один по одному — роз-РАХУЙСЬ!». Розрахунок починається з правого флангу: кожний учень, різко повертаючи голову до того, хто стоїть ліворуч від нього, називає свій номер і знову приймає вихідне положення; лівофланговий голову не повертає.

У двошеренговому строю лівофланговий другої шеренги по закінченні розрахунку строю за загальною нумерацією доповідає: «повний!» або «не­повний!».

При наближенні викладача подається команда: «Відділення (група) СТРУНКО, рівняння право-РУЧ! (ліво-РУЧ, на сере-ДИНУ!)».

За цією командою усі приймають положення «струнко» і повертають голову у вказаний бік. Староста групи, подавши команду, підходить стройовим кроком до викладача, за два-три кроки від нього зупиняється і рапортує, наприклад: «Товаришу викладач! 1-а група 2-го курсу 3-го факультету для занять вишикувана. За списком 20 чоловік, присутні — 18 чоловік. Староста групи (черговий) Петренко».

Віддавши рапорт, староста групи робить лівою (правою) ногою крок убік з одночасним поворотом праворуч (ліворуч) і, пропустивши викладача вперед, йде за ним на відстані одного-двох кроків позаду із зовнішнього боку строю.

За командою «Вільно!» староста групи командує: «Вільно!» — і стає на правому фланзі строю.

Для розмикання відділення (групи) на місці подається команда: «Відділення (група), праворуч (ліворуч, від середини) на скільки-то кроків розім-КНИСЬ! (бігом розім-КНИСЬ!)». За виконавчою командою всі учні (за винятком того, від кого виконується розмикання) повертаються у вказаний бік, одночасно з приставлянням ноги повертають голову у бік фронту строю і йдуть прискореним напівкроком, дивлячись через плече на того, хто крокує за ним, і не відриваючи від нього погляду; після зупинки того, хто крокує ззаду за ним, кожний робить стільки кроків, скільки було зазначено командою, і повертається ліворуч (праворуч).

Для змикання подається команда: «Відділення (група), праворуч (ліворуч, на середину) зім-КНИСЬ!». За виконавчою командою всі учні (за винятком того, до кого призначено змикання) повертаються у бік змикання, після чого прискореним напівкроком (бігом) підходять на встановлений для зімкнутого строю інтервал; у міру підходу зупиняються і повертаються ліворуч (праворуч).

Розмикання відділення (групи) може виконуватися також за командою: «Відділення (група), вправо (уліво, від середини) розім-КНИСЬ!». У цьому випадку розмикання виконується на один крок.

Для перешикування відділення (групи) з однієї шеренги в дві попередньо виконується розрахунок на перший-другий за командою: «Відділення (група), на перший-другий — роз-РАХУЙСЬ», а саме перешикування виконується за командою: «Відділення (група), у дві шеренги — ШИКУЙСЬ!». За виконавчою командою другі номери роблять крок лівою ногою назад («раз»); не приставляючи праву ногу, крок вправо, щоб стати в потилицю першим номерам («два»), і приставляють ліву ногу («три»). Для перешикування відділення на місці із зімкнутого двошеренгового строю в одношеренговий стрій відділення (група) попередньо розмикається на один крок, після чого подається команда: «Відділення (група), в одну шеренгу — ШИКУЙСЬ!».

Похідний стрій відділення (групи) може бути в колону по одному або в колону по два.

Шикування відділення (групи) у колону по одному (по два) виконується за командою: «Відділення (група), у колону по одному (по два) – СТАВАЙ!». Дії старшого відділення (старости, чергового) і учнів такі самі, як і при шикуванні в одношеренговий стрій.

Перешикування відділення (групи) з колони по одному в колону по два виконується за командою: «РУШ!». За виконавчою командою направляючий йде напівкроком, другі номери, виходячи праворуч, у такт кроку займають свої місця в колоні; відділення рухається напівкроком до команд «ПРЯМО!» або «Відділення — СТІЙ!».

Перешикування відділення з колони по два у колону по одному виконується так: направляючий йде повним кроком, а інші — напівкроком; в міру звільнення місця другі номери в такт кроку заходять у потилицю першим і продовжують рух повним кроком.





Дата публикования: 2015-04-10; Прочитано: 6472 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.01 с)...