![]() |
Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | |
|
1. Внесок Н. Макіавеллі в становлення політичної науки.
2. Правова держава.
3. Поняття політичної еліти. Основні теорії еліт.
4. Соціальні функції і види виборів в органи політичної влади.
Видатним і оригінальним мислителем епохи Відродження був Н. Макіавеллі. Проаналізуйте суть політичних поглядів Н. Макіавеллі, виділіть основі ідеї пов’язані з питаннями розвитку гуманістичних засад в політичній теорії, звільнення її від теології; аналізом проблем права і свобод людини, закону і держави; створенням вчення про державу та демократичний устрій суспільного життя. Зазначте в цілому внесок Н. Макіавеллі у розвиток політичної науки. Висновки.
Висвітлення другого питання потребує чіткого визначення поняття «правова держава», характеристики її основних принципів: верховенства права й закону, реальність прав і свобод громадян, взаємна відповідальність держави і особистості, поділ влади на законодавчу, виконавчу й судову, наявність ефективних форм контролю й нагляду за здійсненням законів. Висновки.
Відповідь на третє питання слід розпочати з визначення термінів «еліта» та «політична еліта». Зверніть увагу на те, що ідеї елітизму виникли ще в глибокій давнині. Проаналізуйте перші концепції еліт, авторами яких були В. Парето, Г. Моска та Р. Міхельс. Також назвіть основі положення сучасних теорій еліти: ціннісних, плюралізму еліт, демократичного елітизму, ліволіберальних концепцій та ін. Висновки.
Четверте питання пов’язане з характеристикою соціальних функцій виборів, які полягають у тому, що вибори є: головною формою вияву суверенітету народу, його політичної ролі як джерела влади; одним із найважливіших інститутів легітимації існуючої політичної системи і політичного режиму, важливим каналом вираження в органах влади інтересів різних соціальних груп; засобом зміни політичних еліт. Завершуючи розгляд цього питання, назвіть і охарактеризуйте різновиди виборів: президентські парламентські і муніципальні; прямі і непрямі; чергові і позачергові. Висновки.
Дата публикования: 2015-04-10; Прочитано: 388 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!