Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Елементи трикутника Петрова



Наступною темою у поглибленні знань гуртківців при вивченні петлі є елементи трикутника Петрова. На початку вивчення нового матеріалу ми повторюємо матеріал про петлю, діагоналі шашкової дошки.

Для того, щоб спіймати дамку на великій дорозі потрібно побудувати петлю на двійнику. Для ловлі дамки на діагоналі нижній трійник будуємо іншу петлю: білі – дамки c3, e3, f4 (3), чорні - дамка a3(1). Потім ходимо 1.a3-b2, чорна дамка змушена побити 1…a3:c1. Чому? Тому, що бій в шашках обов’язковий. Далі віддаємо ще одну дамку під бій 2.f4-h6 c1:g5 3.h6:f4х, і дамка суперника спіймана. Очевидно, що коли ловили дамку на великій дорозі, то це робили за один хід і віддавали зразу дві дамки,а у випадку ловлі дамки на трійнику це проходить у два етапи: спочатку ставимо під бій одну дамку, а потім другу. Проте петля фактично залишалася майже тією самою. Тільки у першому випадку вона була розгорнута, а в другому її поступово розкрили.

Ще один вид петлі на верхньому трійнику має такий вид: білі – дамки c3, c5,d6 (3), чорна-дамка h6 (1). Ловимо чорну дамку таким чином: 1.c3-g7 h6:f8 2.c5-a3 f8:b4 3.a3:c5х.

Тепер навчимося ловити дамку на косяку. Для цього будуємо петлю на нижньому косяку: білі - дамки d2, c3, b4 (3), чорна – дамка d8 (1). 1.d2-b6 d8:a5 2.c3-e1 a5:c3 3.e1:a5х. Знову чорну дамку ловимо у два етапи. Спочатку віддаємо під бій одну дамку білих, потім другу, а вже після бою спіймали дамку суперника. Розглянемо ще один вид петлі – петлю на верхньому косяку, яка має такий вигляд: білі – дамки f4, f6,e7(3), чорні – дамка a5(1). Ловимо чорну дамку так: 1. f4-c7 a5:d8 2. f6-h4 d8:g5 3.h4:f6х. Знову спіймали чорну дамку у два етапи, віддавши дві дамки білих, щоб зловити одну дамку суперника.

Вивчення цієї важливої теми для дітей молодшого шкільного віку слід відкласти на кінець першого навчального року, коли вони добре засвоять діагоналі шашкової дошки і вже вміють будувати петлю на двійнику. Дітям старшого та середнього шкільного віку її можна подавати, відповідно, на початку та в середині навчального року. Якщо ловля дамки з допомогою петлі на двійнику майже не викликає труднощів, то побудова петлі на трійнику та косяку здається вихованцям більш складною. Тому побудові петлі на цих діагоналях необхідно постійно приділяти необхідну увагу. Це допоможе гуртківцям не витрачати час на обдумування ходів при побудові петлі, а також більш впевнено вести гру в аналогічних закінченнях.

Закріплення матеріалу.

1. Яка найменша кількість дамок необхідна, що спіймати дамку суперника на трійнику?

2. Яка найменша кількість дамок необхідна, щоб спіймати дамку суперника на косяку?

3. У скільки етапів ловиться дамка на трійнику?

4. У скільки етапів ловиться дамка на косяку?

5. Який вид повинна мати петля на трійнику?

6. Який вид повинна мати петля на косяку?

7. Покажіть, як можна спіймати дамку на трійнику?

8. Покажіть, як можна спіймати дамку на косяку?

9. Чим відрізняється петля на двійнику від петлі на трійнику?

10. Чим відрізняється петля на двійнику від петлі на косяку?

11. Розставте петлю для ловлі дамки на нижньому трійнику.





Дата публикования: 2015-04-10; Прочитано: 295 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...