Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Головні учасники ринку Forex. Значення та роль маркетмейкерів на валютному ринку



Серед основних учасників ринку форекс виділяють:

комерційні банки

Вони проводять основний обсяг валютних операцій. У банках тримають рахунки інші учасники ринку і здійснюють з ними необхідні конверсійні і депозитно-кредитні операції. Банк, так би мовити, акумулює (через операції з клієнтами) сукупні потреби ринку у валютних конверсіях, а також у залученні / розміщенні коштів і виходить з ними на інші банки. Крім задоволення заявок клієнтів, банки можуть проводити операції і самостійно, за рахунок власних коштів.
На світових валютних ринках найбільший вплив мають великі міжнародні банки, щоденний обсяг операцій яких сягає мільярдів доларів. Їх основною відмінністю є великі обсяги угод, які можуть призвести до значних змін у котируванні або в ціні валюти. Зазвичай великі гравці поділяються на биків і ведмедів. Бики - це учасники ринку, які зацікавлені у підвищенні вартості валюти; ведмеді - це учасники ринку, які зацікавлені в зниженні вартості валюти. Зазвичай ринок перебуває у стані рівноваги між биками і ведмедями, і різниця котирувань валют коливається в досить вузьких межах. Однак, коли бики або ведмеді “беруть верх”, котирування курсів валют змінюються досить різко і значно.

фірми, що здійснюють зовнішньоторговельні операції

Компанії, що беруть участь у міжнародній торгівлі, пред’являють стійкий попит на іноземну валюту (в частині імпортерів) і пропозицію іноземної валюти (експортери), а також розміщують та залучають вільні валютні залишки в короткострокові депозити. При цьому, дані організації прямого доступу на валютний ринок, як правило, не мають і проводять конверсійні й депозитні операції через комерційні банки.

компанії, що здійснюють закордонні вкладення активів.

Дані компанії, представлені різного роду міжнародними інвестиційними фондами, здійснюють політику диверсифікованого управління портфелем активів, розміщуючи кошти в цінних паперах урядів і корпорацій різних країн. На дилерському сленгу їх називають просто фондами або funds; найбільш відомі: фонд “Quantum” Джорджа Сороса, що проводить успішні валютні спекуляції, а також фонд “Dean Witter”. До даного виду фірм належать також великі міжнародні корпорації, що здійснюють іноземні виробничі інвестиції: створення філій, спільних підприємств і т.д., такі, як, наприклад, Ксерокс, Нестле, Дженерал моторс, Брітіш Петролеум та інші.

центральні банки

Їх головним завданням є валютне регулювання на зовнішньому ринку - а саме, запобігання різких стрибків курсів національних валют, з метою недопущення економічних криз, підтримки балансу експорту-імпорту і т. інше. Центральні банки мають прямий вплив на валютний ринок. Їх вплив може бути як прямим - у вигляді валютної інтервенції, так і непрямим - через регулювання обсягу грошової маси і процентних ставок. Їх не можна відносити до биків чи до ведмедів, так, як вони можуть грати як на підвищення, так і на зниження виходячи з конкретних завдань, що стоять перед ними в даний момент. Найбільший вплив на світові валютні ринки мають: центральний банк США, центральний банк Німеччини і Великобританії - (званий також Old Lady).

валютні біржі

У ряді країн з перехідною економікою функціонують валютні біржі, у функції яких входить здійснення обміну валют для юридичних осіб та формування ринкового валютного курсу. Держава зазвичай активно регулює рівень обмінного курсу, користуючись компактністю біржового ринку.

валютні брокерські фірми

В їх функцію входить зведення покупця і продавця іноземної валюти і здійснення між ними конверсійної або позичково-депозитної операції. За своє посередництво брокерські фірми стягують брокерську комісію у вигляді відсотка від суми угоди.





Дата публикования: 2014-10-23; Прочитано: 397 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...