![]() |
Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | |
|
Текст проекту відомчого нормативного акта викладається простою і чіткою мовою, по можливості, короткими реченнями. Формулювання повинні повністю забезпечувати вичерпне регулювання питань, виключати надалі роз’яснення і доповнення. В проекті чітко викладається зміст намічених приписів, визначається коло органів, структурних підрозділів, посадових осіб, на яких поширюються ці приписи.
Термін може вживатися в проекті тільки в одному значенні відповідно до термінології, прийнятій в чинному законодавстві, за винятком випадків, коли мається на^вазі змінити цю термінологію.
Написання назви органу, його структурного підрозділу, підприємства, установи та організації, а також назва посади проводиться у точній відповідності з їх офіційним найменуванням (повним, скороченим чи умовним), передбаченим положенням (статутом), типовими штатами або іншими нормативними актами.
У приписі строк встановлюється з обов’язковою вказівкою місяця, року. У разі потреби допускається позначити строк у зв’язку з конкретними подіями, діями або обмежитися періодом (відрізком) часу.
Приписи в тексті проекту про внесення змін, доповнень і визнання актів такими, що втратили силу. викладаються таким чином: в останніх пунктах проекту наказу (або в додатку до нього), в хронологічному порядку перелічуються раніше видані відомчі нормативні акти або їх частини (розділи, глави, пункти, підпункти), які повинні бути признані такими, що втратили чинність у зв’язку з виданням розроблюваного акта, а також передбачається внесення змін чи доповнень в інші нормативні акти.
Якщо раніше виданий нормативний акт в основному зберігає своє значення і потрібно лише змінити його окремі положення чи заповнити деякі прогалини, в проекті проводиться нова редакція змінюваних пунктів раніше виданого акта або викладаються нові пункти, якими він повинен бути доповнений. Наприклад:
"Абзац другий пункту 4 наказу (інструкції, положення) викласти в такий редакції: "...’; "пункт 2 Положення... доповнити абзацом такого змісту: "...".
Коли пункти, що змінюються, немає потреби викладати в новій редакції, їх текст можна доповнити чи скоротити, вказавши:
"виключити з пункту 1 наказу від 10.03.98 № 108"; "доповнити абзац другий пункту 1 наказу від 10.03.98 № 108 словами: "...".
Неприпустимо замість внесення конкретної зміни до тексту раніше виданого акта передбачати в проекті нове приписання: "у зміну" чи "в доповнення’.
Переліки нормативних актів, які підлягають зміні чи визнанню такими, що втратили чинність, складаються з урахуванням таких вимог:
при значній кількості пунктів, котрі підлягають визнанню такими, що втратили чинність, змінам чи доповненням, їх переліки даються окремими додатками до проекту наказу;
якщо підготовка переліків потребує тривалого часу, а подання проекту не терпить зволікань, або коли встановлено строк, недостатній для підготовки переліків, в проекті наказу передбачається доручення про складання таких переліків.
Дата публикования: 2014-10-19; Прочитано: 382 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!