Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Рукопашний бій



Заняття з рукопашного бою спрямовані на формування навичок для знищення, виведення з ладу або полонення противника, самозахисту від його нападу, на виховання впевненості у власних силах. Залежно від бойових завдань, умов застосування, бойової активності противника, озброєння способи застосування прийомів можуть бути найрізноманітніші.

Навчальні заняття з рукопашного бою, зокрема, навчання прийомам зі зброєю, проводяться на спеціальному майданчику, який обладнаний стаціонарними та переносними муляжами та мішенями (плетінками), переносними перешкодами (стінками, парканами, малопомітними перешкодами тощо), траншеями, ходами сполучення, бліндажами, сходовими площадками, фасадами будинків з вікнами, а також на тактичних полях, у вартових містечках та смугах перешкод. Навчання прийомам без зброї – на рівному трав’яному майданчику, спеціально підготовленій ямі з піском та тирсою або у спортивному залі (на килимі з матів).

Зміст таких занять включає: підготовчі прийоми та прийоми самостраховки, прийоми бою зі зброєю, прийоми бою рукою і ногою, звільнення від захватів, обеззброєння противника, больові прийоми, кидки, спеціальні прийоми.

Під час навчання прийомам рукопашного бою застосовуються такі розпорядження і команди:

для підготовки до бою – “До бою-ГОТУЙСЯ: для нанесення уколу на місці – КОЛИ”;

для нанесення уколів у русі – “Нанести укол по мішені (муляжу) – ВПЕРЕД”;

для відбиття – “Вправо (вліво, вниз направо) – ВІДБИЙ”;

для нанесення ударів – “Кулаком (ребром долоні, ногою, ножем, прикладом, лопатою) – БИЙ”;

для виконання прийомів за розподілом вказуються вихідне положення і порядок виконання, наприклад, при навчанні задньої підніжки: “Перші номери з кроком лівої ноги в бік осадити противника: Роби-РАЗ, підбити правою ногою підколінний згин ноги противника і ривком руками вниз кинути його на землю: Роби-ДВА, позначити удар каблуком в підребер’я: Роби-ТРИ”;

для одночасного виконання больового прийому, обеззброєння чи кидка “Загин руки за спину – почи-НАЙ”, “Задню підніжку – почи-НАЙ”, “Обеззброєння – почи-НАЙ” тощо;

для виконання комбінацій з прийомів і дій даються вказівки, а потім виконавча команда “ВПЕРЕД”, наприклад: “Переповзти 5 метрів, повалити противника кидком із захватом ніг ззаду і провести душіння – ВПЕРЕД”.





Дата публикования: 2014-10-29; Прочитано: 737 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...