Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Загальні положення. Стройова підготовка є складовою частиною бойової підготовки, яка впливає на всі сторони життєдіяльності військ



Стройова підготовка є складовою частиною бойової підготовки, яка впливає на всі сторони життєдіяльності військ. Вона загартовує волю воїнів, удосконалює вміння володіти своїм тілом, розвиває уважність, спостережливість, колективізм, наполегливість, що сприяє дотриманню військового порядку та зміцненню дисципліни.

Основою підготовки особового складу підрозділів до спільних дій був, є і залишається стрій. Він, як ніякий інший вид навчання, виховує швидке, точне і одностайне виконання волі командира.

Стройовий вишкіл дисциплінує військовослужбовців, сприяє виробленню в них швидких і чітких дій з озброєнням і на бойовій техніці, а також у набутті навичок, які необхідні на заняттях з тактичної, вогневої, спеціальної підготовки та з інших предметах навчання.

Стройова підготовка складається з: одиночного стройового навчання без зброї та зі зброєю; стройового злагодження відділень (обслуги, екіпажів), взводів, рот, батальйонів при їх спільних дій у пішому порядку або на машинах; стройових оглядів підрозділів і частин. Стройове навчання проводиться на планових заняттях і удосконалюється під час інших занять та у повсякденному житті.

У стройовому навчанні в основному застосовуються наступні методи: усне викладення навчального матеріалу; показ; тренування; самостійне вивчення прийому або дії.

Навчання стройовим прийомам треба проводити в наступній послідовності: ознайомлення з прийомом; розучування прийому; тренування.

Для ознайомлення з прийомом командир повинен: назвати прийом і вказати, де і з якою метою він застосовується; подати команду, за якою виконується прийом; показати виконання прийому відповідно Стройового статуту в цілому, а потім у повільному темпі – за розподілом, з коротким поясненням порядку його виконання.

Кожне заняття повинне складатися з трьох частин:

ввідної частини, до якої входять огляд зовнішнього вигляду і виведення підрозділів до місця занять на стройовий плац, оголошення теми, мети заняття, навчальних питань і повторення раніше вивчених прийомів;

основної частини, яка включає вивчення і відпрацювання нових прийомів за розподілом і в цілому; тренування прийомів проводиться за командою командира або під барабан самостійно, попарно і у складі відділення (взводу);

заключної частини, в якій рекомендується провести розбір і оголосити оцінки підлеглим, організувати змагання, виділити кращих і дати завдання на самостійну підготовку.





Дата публикования: 2014-10-29; Прочитано: 482 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...