Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Бактеріоз огірків



Поширений скрізь при вирощуванні культури у відкритому й закритому ґрунті..

Проявляється на всіх надземних органах огірків протягом вегетації.

На краях і посередині сім'ядоль утворюються округлі темно-зелені маслянисті плями, які швидко коричневіють і засихають. Внаслідок ураження сім'ядоль сходи рослин випадають.

На листках бактеріоз проявляється у вигляді кутастих темно-зелених або коричнюватих плям, які розміщуються між жилками, тому інколи цю хворобу називають кутастою плямистістю. У вологу погоду і коли є роса ці плями мають маслянистий вигляд, а з нижнього боку виявляється жовтувата слизиста рідина, кутасті плями підсихають, уражена тканина кришиться і випадає, внаслідок чого листки стають дірчастими. На черешках листків і стеблах утворюються коричнюваті довгасті плями, що призводить до обпадання листків або припинення росту рослин.

На плодах, уражених бактеріозом, утворюються неглибокі круглі темнозелені виразки, в яких у вологу погоду добре помітні краплини каламутної рідини. У молодих плодів уражена тканина не розростається і вони набирають потворної форми. При великій вологості, особливо в умовах теплиць, бактеріоз викликає розм'якшування і загнивання плодів. Збудником хвороби є бактерії Рseudomonas lachrymans, які вважаються вузькоспеціалізованим видам, що уражує огірки. Бактерії Ps. achrymans f. melonis уражують диню.

При ураженні плодів бактерії можуть проникати всередину оболонки насіння, цим пояснюються прояви хвороби на сходах.

На уражених органах рослин на поверхні ґрунту бактерії добре перезимовують. Заорані восени хворі листки згнивають, а бактерії в них гинуть.

Під час вегетації рослин збудник хвороби разом з шматочками ураженої тканини листків поширюється вітром вітром, комахами й краплинками дощу. Хвороба дуже посилюється в дощову теплу погоду і при випаданні великих рос. Бактерії проникають у рослини через продихи і дрібні поранення шкірочки.

Оптимальна температура розвитку бактерій 25—27°, хоча вони можуть розвиватись і при температурі від 1 до 35°. За оптимальних умов розвитку бактерій інкубаційний період хвороби триває 4— 5 днів.

Шкідливість бактеріозу дуже велика. Внаслідок ураження надземної маси рослини недорозвиваються, погіршується асиміляційна діяльність листків, а отже, знижується інтенсивність утворення плодів. Уражені плоди втрачають товарні якості.

Заходи боротьби. Збирання насіння тільки із здорових плодів.

Протруювання насіння.

При з'явленні перших ознак хвороби обприскування рослин 0,75%-ною бордоською рідиною. Повторне обприскування провадять у разі потреби.

Спалювання післязбиральних решток і оранка поля плугом з передплужником.

Посіви огірків не слід розміщувати поряд з ділянками, де цю культуру вирощували в минулому році.

Очищення теплиць і парників, дезінфекція дерев'яних, частин їх розчином формаліну, під час росту рослин часте провітрювання.





Дата публикования: 2015-02-18; Прочитано: 1210 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...