Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Visual Basic



Алгоритмічний язик Visual Basic (VB) - язик об'єктно-орієнтованого проектування. Це значить, що в ньому можна маніпулювати готовими об'єктами і методами їх обробки на рівні операторів алгоритмічного язика.

У об'єктно-орієнтованому язиці використовуються такі поняття як: об'єкти, властивості, події, методи.

Об'єкти - устрої або загальні елементи Windows-додатків, використовувані більшістю створюваних програм. У Visual Basic виділяються такі групи об'єктів:

глобальні (global objects): clipboard (буфер обміну), debug (віладчик), printer (принтер), screen (екран), арр (додатки);

інтерфейсні або об'єкти взаємодії: form (екранна форма), controls (керуючі елементи, наприклад ті, що присутні на панелі інструментів);

• об'єкти бази даних.

У першу чергу будуть використовуватися об'єкти вікна панелі інструментів При складанні своєї програми кожен користувач визначається з якими конкретно об'єктами він буде працювати - з якими формами вікон, з якими устроями (результат виводити на екран, ня друк), які керуючі елементи повинні містити його вікна.

Всі вимоги до обраних об'єктів користувач фіксує у виді властивостей у вікні Properties. Кожному об'єкту відповідає свій набір властивостей.

Властивість об'єкта визначає як об'єкт виглядає або як він себе веде. Наприклад властивостями об'єктів є їхні імена, надпис об'єкта, колір фону, символів.

Для установки властивості конкретного об'єкта необхідно клацнути по цьому об'єкту, то б то зробити його активним, і вивести клацанням на передній план вікно Properties.

Приклади деяких властивостей: Name - Встановлює ідентифікатор (ім'я) доступу до об'єкта (текстовому полі, полі написів, полі меню, управляючим кнопкам і т.д.) із програми; властивість не доступна при виконанні програми. (Тільки англійський алфавіт!!!!)

Alignment - вирівнювання тексту (0 - уліво, 1 - управо, 2 - центрування);

Autosize - автоматичне управління розміром поля напису або текстового поля (true – автоматична зміна відповідно до розміру вмісту; false - розміри незміняємі і зайвий вміст відсікається);

BackColor - установка кольору фона;

ForeColor - установка кольору символів;

BorderStyle - задає тип рамки для об'єкта, причому для form і textbox тільки для читання під час виконання. Припустимі значення 0 - немає контуру, 1 - фіксований одиночний верхній контур (рядки назви і меню), 2 - по умовчанню змінюваний контур, 3 – фіксований подвійний.

Caption - текст, відображуваний у заголовку (для форми), усередині або поруч з елементом управління.

FontName - встановлює або повертає шрифт, використовуваний для відображення тексту в елементах управління, а також при виконанні операцій малювання і друку.

Рекомендується використовувати шрифт Times New Roman Cyr.

Height, Width - зовнішня висота і ширина об'єкта. Задаються у твипах (1см. = 567 твипов). Text - текст у текстовому або комбінованому полі, у полі списку. Для останнього - тільки для

читання під час виконання.

Enabled - значення властивості True визначає, що поле можна використовувати як для введення, так і для виведення інформації, False - тільки для введення.

Visual Basic є язиком, орієнтованим на обробку подій. Це означає, що певні частин" програми виконуються у відповідь на певні події. Кожний об'єкт повинен реагувати на певні події (дії), які відбуваються: Приклади подій:

Change - відбувається при зміні стану елемента управління при наявності цілого ряду можливих подій (масиву подій).

Click - відбувається при одноразовому клацанні мишею на об'єкті.

DblClick - відбувається при подвійному клацанні мишею на об'єкті.

KeyPress - відбувається при натисканні клавіші на клавіатурі.

Load - відбувається при виклику додатка за допомогою оператора Load у програмі або в результаті неявного завантаження. Unload - відбувається при розвантаженні форми з оперативної пам'яті відповідно до дій користувача (за допомогою меню або кнопок) або оператором Unload із програми.

З кожною подією в Visual Basic пов'язана процедура (підпрограма), яка визивається до виконання при виконанні події. У загальному виді синтаксис процедури такий:

Sub <ім'я об'єкта>_<ім'я події> (оголошення параметрів)

...................

оператори

...................





Дата публикования: 2015-01-13; Прочитано: 363 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...