Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Класифікація вибухонебезпечних зон бурових установок та нафтогазопромислових об’єктів



  Приміщення і простори   Клас вибухоне-безпечних зон за ДНАОП 0.00-1.32-01 (ПУЭ)
1.   Закриті приміщення, у яких встановлені відкриті технічні пристрої, апарати, місткості, а також канали, шахти, огороджені підроторні простори бурових установок, в яких виділяються горючі гази або пари легкозаймистих рідин в такій кількості, що можуть утворювати з повітрям вибухонебезпечні суміші при нормальному режимі роботи. (В-І)  
2.   Відкриті простори радіусом 5 м навколо відкритого технологічного обладнання, що містить нафту, буровий розчин, оброблений нафтою (за наявності нафти у буровому розчині 30% і вище), нафтові гази або інші легкозаймисті речовини, відкриті простори радіусом 5м навколо гирла свердловини та навколо оголовків продувочних свічок, факельних систем, викидних трубопроводів обв’язки гирла свердловин та інших закінчень труб, які відводять попутні або інші легкозаймисті гази. (В-Іг)  
3.   Простір усередині відкритого і закритого технологічного обладнання, що містить нафту, буровий розчин, оброблений нафтою (за наявності нафти у буровому розчині 30% і вище), горючі гази, інші легкозаймисті речовини. (В-І)  
4.   Закриті приміщення для зберігання шлангів для перекачування легкозаймистих рідин. (В-Іб)
5. Закриті приміщення, в яких встановлене закрите технологічне обладнання, запірна та регулююча апаратура системи КВП і А, що містять нафту, буровий розчин, оброблений нафтою (за наявності нафти у буровому розчині 30% і вище), горючі гази, де утворення вибухонебезпечних сумішей можливо лише у разі поломки або несправності обладнання. Закриті приміщення насосних для стічних вод. Примітка. Приміщення, в яких розміщуються бурові насоси з підпірними насосами, трубопроводами ЦС та маніфольдом і немає іншого обладнання або апаратів, що можуть стати джерелом вибухонебезпечних сумішей, і які відгороджені від інших вибухонебезпечних приміщень класів 0, 1 протипожежною стіною, відносяться до вибухобезпечних. (В-Іа)
6.   Відкриті простори: - радіусом 0,5 м за зовнішніми огороджувальними конструкціями приміщень класів 0, 1; - навколо вентиляторів витяжної вентиляції з приміщень класів 0, 1, що встановлені назовні, обмежені радіусом 3 м; - навколо гирла експлуатаційних свердловин, обмежені відстанню 5 м на всі боки; навколо розташованих на огороджувальних конструкціях будівель пристроїв для викиду повітря з систем витяжної вентиляції зон 0, 1, обмежені радіусом 5 м. (В-Іг)  
7.   Простір під ротором, обмежений циліндром радіусом 5 м від осі свердловини, на всю висоту до низу при відкритому підроторному просторі. (В-Іг)
8. Напівзакриті простори, у яких встановлене технічне обладнання, запірно-регулююча арматура системи КВП і А, що містять нафту, буровий розчин, оброблений нафтою (за наявності нафти у буровому розчині 30% і вище), горючі гази або легкозаймисті рідини в межах огородження. (В-Іг)





Дата публикования: 2015-01-15; Прочитано: 227 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...