Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

КРОВОТЕЧА З НОСА



1. Стисніть ніздрі під кісткою перенісся. Продовжуйте натискати на протязі не менш 10 хвилин.

2. Якщо кровотеча не припинилася негайно зверніться у відділення невідкладної допомоги.

.

ТРАВМИ ОЧЕЙ (ПОРАНЕННЯ, СТОРОННІ ПРЕДМЕТИ, ХІМІЧНІ ТРАВМИ).

Основне правило:

Зверніться за допомогою, не дозволяйте терти око або натискувати на нього.

1) Удар в око, травма.

Покладіть лід, але не безпосередньо на око. Для цього використовуйте пакет з льодом, загорнутий в тканину. Не натискайте міцно.

2) Поріз ока або повіки.

Накрийте обоє очей стерильними серветками або невеличкими чистими кусочками тканини,

Нетуго забинтуйте очі не надавлюючи дуже міцно і зверніться за допомогою.

3) Невелике стороннє тіло в оці.

Якщо в око попало дрібний сторонній предмет (пил, попіл, порошинка, вія) спробуйте обережно вимити його теплою водою або слізьми. Якщо сльози чи промивання не допомогло обережно відтягніть повіку, попрохайте потерпілого «подивитись вгору» або «донизу». Коли ви бачите сторонній предмет обережно промийте знову або використайте вологу стерильну марлю (бинт).

Якщо ви ж ие можете вилучити сторонній предмет з ока, закрийте обоє очей салфетками або чистою тканиною І зверніться за допомогою.

4) Сторонній предмет, ввіткнувся в око або проштирхнув його.

Не тисніть на око і не намагайтесь вилучити сторонній предмет з ока.

Запобігайте того, щоб при доторканні, сторонній предмет не проник глибше.

Закрийте пошкоджене око, паперовим стаканом, при цьому не торкайтеся його чи стороннього предмета І, закріпіть стакан липкою стрічкою або лейкопластиром.

Покладіть потерпілого на спину без подушки. Негайно перевезіть потерпілого до лікарні, не торкайтесь очей.

БІЛЬ В ГРУДЯХ, ІНФАРКТ.

Звичайно спостерігається в людей після ЗО років, але може бути й раніше (особливо при вживанні наркотиків чи кокаїну). Біль при інфаркті може бути такого типу:

1. «Нищівка», як тягар, що тисне на груди;

2. Як тиск на груди;

3. Як начебто їжа «застряла» проходячи вниз;

4. Наче ниючий зубний біль чи біль в щелепі збоку шиї.

5. Як біль, що віддає в ліву руку;

6. Також може бути і безболісно;

7. Хворий може відчувати слабість, втомлюваність, запаморочення, може виглядати блідим, пітним і липким, може потерпати від нудоти, чи просто не добро себе почувати.

Хворий повинен знаходитись в сидячому стані, якщо в нього задишка чи гуркочуче дихання.

В цих випадках викликайте лікаря або швидку допомогу і транспортуйте до відділення невідкладної допомоги.

ДІАБЕТ, ІНСУЛІНОВА РЕАКЦІЯ

У хворих діабетом, через низький вміст цукру в крові, можуть виникати такі симптом:

1. Високий ступінь збентеження, дезорієнтація;

2. Пітливість;

3. Блідість.

Якщо хворий при свідомості, дайте йому цукерки, цукор (сік з цукром). Не годуйте і не поїть силоміць, коли хворий знаходиться в безтямному стані. Викличте швидку допомогу, і транспортуйте хворого до лікарні, якщо він «не в собі».

ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ РІЗНИХ ТРАВМАХ І РАПТОВИХ ЗАХВОРЮВАННЯХ.

1. Удари - накласти під тиском пов'язку, холод (хустину, змочену холодною водою, снігом або льодом, у целофановому пакеті).

2. Розтягнення і розриви сплетень - накласти тугу пов'язку, холод,

3. Вивихи - надати кінцівці максимум»-спокою. Вправляти вивихи повинен тільки медичний працівник.

4. Обмороження - повільне і поступове зігрівання (перенесення до теплого приміщення), розтирання і масаж ураженої ділянки чистими руками (не снігом), накладення пов'язок, напоїти теплим напоєм (чай, кава).

5. Тепловий (сонячний) удар - перенести потерпілого в тінь, розстібнути одяг і покласти із підведеною головою, накласти холодний компрес: на чоло, напоїти холодною водою. Застосувати холодне обгортання (простирадлом). За необхідності провести зовнішній масаж серця і штучне дихання.

6. Отруєння (харчові, різними отрутами) - вивести речовини, які спричинили отруєння (промити шлунок, багато пити, викликати,блювання шляхом подразнення задньої стінки глотки пальцями).

7. Отруєння алкоголем - очистити порожнину рота від блювотних мас. Вивести рештки алкоголю із шлунка (промивати шлунок водою доти, поки блювотні маси перестануть тхнути алкоголем, викликати блювання шляхом подразнення задньої стінки гортані пальцями, багато пити) При порушенні дихання провести штучне дихання.

8. Отруєння чадним або світильним газом - припинити дію газу, забезпечити доступ свіжого повітря; холодне обливання голови, вдихання нашатирного спирту, при втраті свідомості і порушенні серцевої діяльності провести штучне дихання і зовнішній масаж серця.

9. Укуси (змій, комах, скажених тварин) - покласти потерпілого з припіднятою кінцівкою, що уражена, дати багато питва, швидко доставити до найближчого медичного закладу для вжиття спеціальних заходів.

ПРАВИЛА ЗАСТОСУВАННЯ ЗАСОБІВ І ЛІКАРСЬКИХ ПРЕПАРАТІВ, ЯКІ ЗНАХОДЯТЬСЯ В АПТЕЧЦІ ПЕРШОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ.

1. Настойка йоду.

Застосовується для змащування країв рани. Змащувати рекомендується за допомогою вати, намотаної на чисту паличку або сірник. Пробкою від флакона змащувати рану не слід.

2. Нашатирний спирт.

Застосовується у разі непритомного стану шляхом вдихання через ніс. При зберіганні флакони мають бути закритими.

3. Валідол.

Застосовується за наявності болю в ділянці серця - 1 таблетка під язик. Застосування можна повторити до зняття болю.

4. Нітрогліцерин.

Застосовується у разі появи сильних болючих відчуттів у ділянці серця - 1 таблетка під язик. Прийом можна повторити 4-5 разів.

5. Питна сода.

Застосовується під час різко вираженої печії - 1/2 чайної ложки за прийом.

6. Марганцевокислий калій.

Застосовується у вигляді примочок з розведених кристалів слабкого розчину (блідо-рожевого кольору) при опіках.

7. Настойка валеріани.

Застосовується під час неприємних відчуттів у ділянці серця і в разі розладнання нервової системи.

8. Розчин борної кислоти 2 %.

Застосовується для промивання очей змоченим тампоном, а також для промивання забруднених ран.

9. Розчин перекису водню - для промивання ран.

10. Індивідуальні пакети.

Застосовуються під час накладення пов'язок при пораненнях і травмах. Для поповнення медикаментів відповідно до Переліку, наведеного з додатку № 3 до Інструкції і догляду за станом аптечки призначаються відповідальні особи.

ЗАПОБІЖНІ ЗАХОДИ ПРИ ВИКОРИСТАННІ АВТОМОБІЛЬНОГО ТРАНСПОРТУ.

Перевезення людей допускається тільки за умови технічно, справного автомобіля та правильного оформлення документів на право виїзду.

Виїзд автомобіля у відрядження оформляється наказом.

Надані в розпорядження відділів, експедицій, партій і бригад автомобілі повинні бути технічно справні і придатні до роботи в польових умовах. Передавати несправні автомобілі забороняється.

Автомашини, призначені для перевезення людей, повинні бути обладнані: ослонами, укріпленими на висоті не менш 15 см від верха борта; драбинками для посадки і висаджування пасажирів; твердим металевим каркасом, накритим тентом. Надання бригадам необладнаних машин забороняється.

Відповідальним за техніку безпеки при переїздах на автомашині є водій і він зобов'язаний вимагати виконання правил техніки безпеки від всіх осіб.

Під час перевезення людей у кузові автомашин призначається старший, що спостерігає за поводженням осіб, що знаходяться в автомобілі.

Забороняється перевезення разом з людьми пальних та мастильних матеріалів, а також важких вантажів.

При роботі в містах і населених пунктах забороняється залишати на ніч машини поза місцем проживання керівника, якщо немає для цих цілей орендованих закритих гаражів.

Керівники партій і польових бригад, у розпорядження яких надається автомобільний транспорт, повинні знати правіла технічної експлуатації автомобільного транспорту, правила дорожнього руху, правила з техніки безпеки при топографо-геодезичних роботах. Перевірка цих знань здійснюється при здачі іспитів.

Забороняється надання автомобільного транспорту в розпорядження осіб, що не витримали іспити.

Водії автомашин, що направляються на польові роботи, повинні знати правила з техніки безпеки на топографо-геодезичних роботах з урахуванням конкретних умов.

ПЕРЕСУВАННЯ В ЛІСАХ.

Перед початком пересування в лісах керівникові групи слід вибрати маршрут і його орієнтири (ріки, струмки, дороги, високі дерева і т.п.) і роз'яснити кожному працівникові бригади напрямок руху по орієнтирах та інших ознаках.

Рух в лісі варто здійснювати ланцюгом на відстані 3-4 м одне від одного щоб уникнути ударів гілкою, відтягнутої особою, що йде попереду. Попереду повинен іти керівник бригади І фізично сильний робітник, замикати ланцюг повинен також досвідчений робітник. При відсутності орієнтирів потрібно робити засіки на деревах.

Забороняється працювати і пересуватися без взуття.

Забороняється пересування вночі, під час грози і сильного вітру.

Керівник групи повинен виробити і повідомити всім учасникам вишукувань характер звукової сигналізації (свист, окрик).

При відставанні кого-небудь керівник групи зобов'язаний зупинити рух і почекати відстаючого. У необхідних випадках вживаються необхідні заходи до розшуку відсталих.

У лісі забороняється курити під час пересування, кидати палаючі сірники, недопалки.





Дата публикования: 2015-01-15; Прочитано: 253 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.01 с)...