Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Стандартні значення роздільної здатності для моніторів



Розмір екрана в дюймах Значення роздільної здатності, пікселів
15ІІ 800х600
17ІІ 1024х768
19ІІ 1152х864
21ІІ 1600х1200

Монітори на рідких кристалах (РК-монітори) більш прив’язані до роздільної здатності на яку фізично розрахована їхня матриця. Наприклад, для більшості 15-дюймових РК-моніторів оптимальною є роздільна здатність 1024х768 пікселів. Звісно, роздільну здатність можна поміняти як в ту так і іншу сторону, але ця самодіяльність приведе до значного зниження якості зображення.

Для позбавлення зображення блимання (мерехтіння) необхідно щоб частота кадрової розгортки складала не менше 85Гц, тобто, щоб зображення на екрані оновлювалося з частотою не менше 85 раз в секунду (вимоги ТСО’99).

Для РК-моніторів безпечною і комфортною може бути частота, наприклад, в 75Гц (для ЕПТ-моніторів це не припустимо).

Яскравість та/або контрастність підбирається (регулюється) під свій зір самостійно так, щоб вони вас задовольнили. При цьому слід пам’ятати, що перебір такий же шкідливий, як і недобір. Так, наприклад, якщо недостатня контрастність, то ви будете напружувати зір і, звичайно, швидко стомлюватися. З іншої сторони, надмірно різке контрастне зображення теж не принесе очам задоволення.

Відблиски і відбиття на екрані негативно впливають на зір, заважають в роботі. Для ліквідування цих факторів або зменшення їх впливу на користувача приймають слідуючи заходи:

- розташовують монітор відносно джерел світла (вікон, світильників) таким чином, щоб на екрані відблисків від них не було видно;

- застосовують на вікнах штори, жалюзі тощо;

- при застосуванні штучного місцевого освітлення використовують світильники зі спеціальними антибліковими (матовими) лампочками;

- наносять на екран антивідблискове, антивідбиваюче покриття (моделі моніторів останніх років уже виготовлені з цим покриттям і в експлуатаційній документації на монітор про це сказано).

Таким чином, ми бачимо, що робота за комп’ютером впливає на зір користувача. Тому перед початком роботи необхідно пройти обстеження у лікаря-офтальмолога на можливість працювати за комп’ютером, а також через кожні два роки перевіряти у нього стан органів зору.

Порушення кістково-м’язові системи

Результати досліджень, проведених в Україні і інших країнах світу говорять про те, що при збільшенні часу роботи за комп’ютером зростає частота скарг користувачів на кістково-м’язовий дискомфорт.

На протязі більшої частини робочого дня (а то і весь робочий день) користувач ПК знаходиться в тривалій одноманітній позі при статичному напруженні м’язів спини, шиї, рук і ніг. Звідси і затікання, оскільки м’язи не розслабляються, а значить погіршується кровообіг.

Крім того, не обладнане у відповідності до вимог ергономіки робоче місце і неправильна робоча поза ускладнюють стан хребта користувача, призводять до порушення його функціонування, виникнення болів.

Негативно на здоров’я користувача може впливати неякісна клавіатура з тугими і незручними клавішами. У користувачів ПК інколи спостерігається ураження сухожилля кистей рук, яке називають зап’ястним синдромом.

Причинами болі в зап’ястях кистей рук можуть бути:

- неякісна клавіатура;

- неправильна організація робочого місця;

- неправильне положення кистей рук при роботі з клавіатурою (мал.5);

- постійне виконання однотипних рухів кистями рук.

Неправильне положення кистей рук, наприклад, зап’ястя підняті вверх, може призвести до затискання нервів біля зап’ястя.

Внаслідок постійного виконання однотипних рухів кистей рук при роботі з клавіатурою з часом можуть виникнути запальні процеси, що викликають біль. Тому при інтенсивній роботі з клавіатурою під час перерв слід розминати пальці і роботи масаж кистей рук.

а) правильне б) неправильне в) неправильне

Мал. 5. Положення зап’ястя та кисті руки при роботі на клавіатурі

Таким чином, неправильна організація робочого місця, з точки зору ергономіки, неправильна поза користувача, однотипні рухи кистей рук, неправильне їх положення при роботі, обмежена загальна рухова активність є причиною перенапруження опорно-рухового апарату користувача ПК і може призвести до виникнення відповідних захворювань.

На думку деяких спеціалістів самим уразливим місцем користувача ПК, з точки зору здоров’я, є нерви. Мерехтіння зображення на екрані монітора не так впливає на зір як на нервову систему, плюс шум вентилятора системного блоку, плюс великий потік інформації в поєднанні з дефіцитом часу, плюс монотонність роботи, плюс зорове напруження, плюс неергономічність робочого місця. А якщо до цього добавити вище згадані проблеми з зором, хребтом та добавити сюди вплив електромагнітного випромінювання, то загальна картина виходить не дуже привабливою.

Вимоги нормативно-правових документів “Правила охорони праці під час експлуатації електронно-обчислювальних машин”, “Державних санітарних правил і норм роботи з візуальними дисплейними терміналами електронно-обчислювальних машин” та інших щодо забезпечення безпечних умов праці користувачів ПК





Дата публикования: 2015-01-15; Прочитано: 535 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...