Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Що працюють під тиском



Посудин, що працюють під тиском, належать до обладнання з підвищеною небезпекою, тому при їх конструюванні, виготовленні та експлуатації важливо знати і виконувати вимоги правил безпеки.

Залежно від умов роботи (тиск, температура, середовище, об'єм) усі посудини поділяються на дві групи. Класифікацію посудин І групи наведено в табл.

Проектування, виготовлення, монтаж, налагодження, експлуатація та ремонт цього обладнання, за винятком окремих випадків, регламентують "Правилами будови і безпечної експлуатації парових та водогрійних котлів" та "Правилами будови та безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском". Усе обладнання І групи реєструється і перебуває під контролем органів Держнаглядоxоронпраці України.

Посудини з умовами роботи, відмінними від посудин І групи, належать до II групи. Вимоги техніки безпеки до таких посудин наведені у галузевих правилах із техніки безпеки і виробничої санітарії. Вони не підлягають реєстрації в органах Держнаглядоxоронпраці України. Нагляд за об'єктами цієї групи організує керівник підприємства, який несе відповідальність за безпечну експлуатацію та виконання робіт по ремонту цих об'єктів.

Для своєчасного виявлення можливих дефектів обладнання, що працює під тиском, воно підлягає технічному опосвідченню перед запуском в роботу, періодично в процесі експлуатації і в необхідних випадках - позачергово.

Посудини, на які розповсюджуються "Правила будови і безпечної експлуатації парових та водогрійних котлів" та "Правила будови та безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском", перед запуском в роботу повинні бути оглянуті Держнаглядоxоронпраці, які їх реєструють (згідно з нормативами) і видають дозвіл на експлуатацію. Періодичне технічне опосвідчення котлів, компресорних і холодильних установок та стаціонарних посудин буває двох видів: зовнішній і внутрішній огляд не рідше одного разу на 4 роки; гідравлічне випробування - не рідше одного разу на 8 років.

Технічне опосвідчення проводиться представником Держнаглядоxоронпраці, а обладнання, що не підлягає реєстрації, — технічним керівництвом підприємства або спеціально призначеною ним комісією із компетентних інженерно-технічних працівників.


Класифікація посудин та апаратів 1 групи, що працюють під тиском

Вид посудини Робочий тиск, МПа Температура Середовища, °С Умовно допустиме значення Мпа
Парові котли з об'ємом парового простору/ 10 л; Р > 0,07 1> 115 рУ>20
ємкості, резерву ари, цистерни, бочки місткістю У>25л р>0,07 І> 115 рУ>20
Водогрійні котли з об'ємом водяного простору V>10л; посудини для води місткістю V>25л Балони для стиснених, зріджених та розчинених газів місткістю V > 25 л р > 0,07 1> 115 рУ>20

Зовнішній і внутрішній огляд обладнання потребує попередньої підготовки. Наприклад котел охолоджують і ретельно очищують від накипу, сажі, золи та шлакових відкладень При необхідності частково чи повністю знімається обмурівка. Якщо товщина стінок посудини зменшилась на 30% і більше порівняно з розрахунковою, то посудина бракується.

Гідравлічні умови випробування наведено в табл. 2

Робочий ти пробний тиск:

Види посудин Тиск, МПа
робочий пробний
Котли, пароперегрівам і, економайзери Р<0,5 р>0,5 Незалежно 1,5р, але не менше 0,2 МПа 1.25 р, але не менше р+0,3 МПа
Ємкості, резервуари, посудини, цистерни, бочки (крім литих) Незалежно 1,2 5 р
Литі посудини   1,5 р
Балони для стиснених, зріджених та розчинених газів (крім ацетиленових) Незалежно 1,5 р

При гідравлічному випробуванні котел або стаціонарна посудина перебуває під пробним тиском не менше 10 хв. Результати технічного опосвідчення записує у паспорт обладнання інспектор (експерт) Держнаглядохоронраці. а для обладнання, що не реєструється, - особа па підприємстві відповідальна за його безпечну експлуатацію.

Технічне опосвідчення холодильних установок полягає у зовнішньому огляді та пневматичному випробуванні І раз на 3 роки на міцність азотом або діоксидом вуглецю, оскільки попадання води в систем) може при шести до її псування.

Технічне опосвідчення балонів проводиться на підприємствах або станціях, то наповнюють їх газом, а також на спеціальних ремонтно-випробувальних пунктах.

Переважна більшість трубопроводів на харчових підприємствах - це трубопроводи пари» гарячої нош. які згідно з "Правилами устройства й безопасной зксплуатации трубопроводов пара й горячей воли" поділяються на чотири категорії в залежності від робочих параметрів середовища, Що транспортується. До І, II. III категорій належать трубопроводи з високими параметрами пари та води (тиск 1,6...3,9 МПа, температура 250.580 °С), а до IV категорії -трубопроводи пари і гарячої води з температурою 115...250 °С та тиском 0,07...1,6 МПа.

Під контролем органів Держнаглядохоронраці перебувають трубопроводи І категорії умовним проходом більше 70 мм та трубопроводи II і III категорій умовним проходом більше 100 мм. Трубопроводи IV категорії та решта трубопроводів інших категорій реєструють та контролюють на підприємстві у встановленому порядку.

Технічне опосвідчення цих трубопроводів проводиться інспектором Держнаглядохоронраці у такі терміни:

- зовнішній огляд та гідравлічне випробування до початку експлуатації заново змонтованих систем;

- зовнішній огляд - не рідше одного разу на 3 роки;

- зовнішній огляд та гідравлічне випробування після ремонту з використанням зварювання, а також при пуску трубопроводів після консервації протягом більше 2 років.

Гідравлічне випробування трубопроводів на міцність і щільність швів та з'єднань проводиться пробник-тиском, який дорівнює 1,25 робочого. Під пробним тиском трубопровід перебуває не менше 5 хв, після чого він знижується до робочого значення.

Трубопроводи фарбуються у визначені розпізнавальні кольори залежно від середовища, що транспортується. Трубопроводи холодної і гарячої води фарбуються у зелений, колір, технічної води -чорний, пари - червоний, повітря - блакитний, газу - жовтий, кислот - оранжевий, лугів - фіолетовий пально-мастильних рідин - у коричневий, пожежний водопровід - оранжевий, інші трубопроводи - у сірий Напрямок переміщення середовища вказується стрілкою.

Крім фарбування трубопроводи маркуються попереджувальними кольоровими кільцями їх кількість та колір залежать від ступеня небезпеки.! робочих параметрів середовища.





Дата публикования: 2015-01-15; Прочитано: 676 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.005 с)...