Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Особиста гігієна - це гігієнічні правила поведінки людини в побуті та на виробництві, спрямовані на збереження і зміцнення його здоров'я



На м'ясокомбінатах і бойнях, молочних фермах і молокозаводах, у місцях зберігання та переробки продуктів харчування особиста гігієна переслідує також мету створити належні гігієнічні умови для випуску харчових продуктів, благополучних в санітарному відношенні (безпечних для людини).

Для працівників тваринництва дотримання особистої гігієни має першорядне значення, так як особливість професії обумовлює постійний контакт ветработніков з небезпечно хворими тваринами і різним патологічним матеріалом. Тому виконання вимог особистої гігієни особами, що мають контакти з джерелами інфекційних та інвазійних хвороб, є важлива ланка в ланцюзі профілактичних заходів, спрямованих на боротьбу з цими захворюваннями.

Особиста гігієна передбачає виконання таких основних вимог: чистота тіла, охайність і чистота одягу та взуття, догляд за порожниною рота, миття та дезінфекція рук, застосування санітарного одягу та спецодягу, правильне користування побутовими приміщеннями та санітарними об'єктами, знання потенційних джерел інфекцій.

Дотримання правил особистої гігієни забезпечується обов'язковим пристроєм побутових приміщень: гардероб, душові, санпропускники, вбиральні, пральні, сушарки для санітарного одягу; наявністю умивальника і пристосувань для дезінфекції рук, встановленням норм санітарного та спеціального одягу, навчанням санітарного мінімуму. За дотриманням вимог особистої гігієни встановлюється суворий контроль з боку органів санітарного контролю з обов'язковими медоглядами тваринників кілька разів у році з відміткою в спеціальній книзі. Усі працівники тваринництва повинні пам'ятати, що пил і бруд - це сприятливе середовище для збереження мікроорганізмів, особливо в приміщенні для хворих тварин і при роботі з відходами тваринництва (гній, стічні води, відпрацьоване повітря, трупи, інвентар). Тому ветслужба і тваринники, обслуговуючі ці ділянки і тварин, зобов'язані утримувати в чистоті своє робоче місце, приміщення, інвентар, особливо відхожі місця. Своєчасно потрібно проводити санітарний день з наступним миттям і прасуванням спецодягу. Дотримуватися особливості санітарного дня в ізоляторах і лікувальних приміщеннях. Перед прийомом їжі потрібно знімати спецодяг і тримати її в певному місці. Ретельно мити руки теплою водою з милом і витирати чистим рушником, не приймати їжу в тваринницькому приміщенні, не курити. Після роботи також ретельно мити руки і змінювати робочу одяг на побутову. В особливо небезпечних умовах (обслуговування ферми із заразними хворобами, в ізоляторі, при розтині трупів і прибирання гною, зняття шкур, прибирання абортованих плодів і последов, вимушеному забої тварин) вони зобов'язані працювати в гумових рукавичках. Санітарна одяг має повністю прикривати верхній одяг, щільно застібатися або зав'язуватися. Косинки або ковпаки повинні бути з білого матеріалу і щільно прикривати волосся. Міняють санітарний одяг 2-3 рази на тиждень або щодня залежно від забруднення. Містять в чистоті шафки для спецодягу і один раз на тиждень їх потрібно чистити і мити з содою або дезінфікувати.

Санітарне якість молока багато в чому залежить від особистої гігієни доярки. Вона проходить медогляд 1 раз на 3 місяці і частіше при прямих зв'язках ферми з магазином, що заноситься в особливий журнал на фермі, так як небезпечні перехворіли люди дизентерію, паратифами, з нашкірному гнійниками на руках та ін.Нігті рук повинні бути коротко пострижені, руки вимиті з милом. У 1 мл молока, видоєного чистими руками, в 800 разів менше мікробів, ніж видоєного немитими руками після чищення приміщення, тобто неохайність доярки повністю відбивається на антисанітарному стані молочної продукції.

Для доярок небезпечні тварини з прихованою формою інфекції - туберкульоз, бруцельоз, мастити, ендометрити та ін Потрібно оберігати себе і працівників від зараження. Для цього є будинок тваринника і профілакторії для тваринників. Поруч завжди повинні бути умивальник, мило, рушник (краще електрорушник або серветка одноразового користування). Є дезрозчини для обробки ранок рук, ванни для рук

Білі халати служать для роботи з молоком, а чорні для робіт по догляду за тваринами. Їх потрібно знімати при відвідуванні убиральні, відпочинку, прийомі їжі і знаходженні поза виробничої зони.

Особливість особистої гігієни в свинарниках полягає в тому, що свині часто є носіями прихованих інфекцій та інвазій, якими заражаються люди. Так, вушна короста кнурів і старих свиноматок протікає найчастіше в прихованій формі, тому обслуговуючий персонал часто набуває так звані ципко на руках у місцях закасанного халата, на шиї, відкритих місцях, де одяг найчастіше треться об шкіру при роботі. Крім того, від свиней можна заразитися дизентерією протозойного і мікробного походження.

При видаленні гною з гнойових траншей, жіжесборнік і гноєсховищ необхідно їх попередньо провітрювати від скупчилися там газів, особливо сірководню, до якого люди чутливі і швидко отруюються навіть зі смертельним результатом.





Дата публикования: 2015-01-15; Прочитано: 1580 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...