Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Попит на медичне обслуговування виникає, коли людина вважає, що вона має у ньому потребу, бажає його одержати і має економічні та інші можливості



9. Особливості процесу надання медичної послуги, що обумовлені особистим контактом виробника (медичного працівника) і споживача (пацієнта). Це, з одного боку, дає можливість «форсування» попиту на конкретні медичні послуги при невдоволенні споживача, а з іншого боку – може зменшити попит, підірвати імідж закладу охорони здоров'я.

10. Результат медичної діяльності може бути визначений тільки після споживання послуги, його складно виразити у вартісній формі, що може привести до неефективності ринкових відносин.

11. Відносно висока швидкість оборотності капіталу, оскільки виробництво медичних послуг, як правило, являє собою короткий цикл (менше року, а частіше – менше місяця); висока мінливість ринкової кон’юнктури внаслідок збігу процесів виробництва і споживання медичних послуг тоді, коли стан ринку залежить від сформованого на даний момент попиту на медичні послуги (епідемії, екологічні катастрофи, що викликають сплеск захворюваності, реклама модних методик лікування).

12. Фінансові і моральні втрати. Додаткове моральне навантаження на ринку охорони здоров'я (з асиметричною інформацією) призводить до додаткових фінансових втрат. Наприклад, якщо пацієнт застрахував своє здоров'я на усі випадки, він може відвідувати лікаря частіше, ніж при обмеженому договорі. І якщо в страхової компанії немає можливості спостерігати за пацієнтом і відслідковувати кожен його крок (як правило, саме так це і відбувається), то виплата по страховці може виявитися вище очікуваної.

Відзначені особливості створюють обмеження для дії законів вільної ринкової економіки в охороні здоров'я і призводять до того, що ринок медичних послуг значно відрізняється від ринку сучасної ефективної конкуренції (табл. 2).

Таблиця 2

Специфіка ринку медичних послуг [8]

Стандартний ринок з досконалою конкуренцією Ринок медичних послуг
Багато продавців Число продавців обмежене, можливі ситуації, близькі до природної монополії
Фірми прагнуть до максимального прибутку Переважають або державні, або безприбуткові організації
Однорідність товарів і послуг Неоднорідність послуг
Добре інформовані покупці Недостатньо інформовані покупці
Можливість зіставлення ціни і якості товару Неможливість або складність зіставлення ціни і якості
Купівля-продаж здійснюється, як правило, прямо У більшості випадків потрібна участь посередника, що оплачує частину витрат

Маркетинг медичних послуг

Найбільшу частку на ринку охорони здоров'я займає ринок медичних послуг.

Послуга - будь-який захід або вигода, які одна сторона може запропонувати інший і які, в основному, невідчутні і не призводять до заволодіння чим-небудь. Виробництво послуг може бути, а може й не бути зв'язане з товаром у його матеріальному виді [4].

Медична послуга – результат дій осіб і закладів, що надають медичну допомогу, по задоволенню потреб і нужд споживача. Послуга – ідентифікований елемент медичної допомоги [2].

Основними елементами маркетингової діяльності на ринку медичних послуг можна назвати наступні:

- вивчення нужд і потреб населення в медичних послугах;

- розробка і виробництво медичних послуг;

- розробка цінової політики медичного закладу;

- вивчення «ніші» ринку;

- сегментація ринку по споживачах;

- організація збуту, розподілу;

- регулювання попиту (управління попитом);

- налагодження комунікацій;

- науково-дослідна діяльність по створенню нових послуг.





Дата публикования: 2015-01-13; Прочитано: 382 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.012 с)...