Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Класифікація і характеристика асортименту побутових меблів



За призначенням меблі класифікують на побутові, для громадських будівель і дитячі.

Побутові - це меблі для житлових приміщень, форма і конструкція яких визначається характером діяльності закладу, специфікоюфункціональних пристроїв.

Розміри, форми і конструкції дитячих меблів визначено зурахуванням вікових або зростових особливостей дітей.

Побутові меблі за призначенням поділяють на меблі для житлових кімнат, кухні і вітальні.

Меблі виготовляють з дерева, металу та пластмаси. Найпоширенішими є дерев'яні. У майбутньому питома вага дерев'яних меблівзалишиться високою, однак усе більше будуть використовуватися длявиготовлення меблів полімерні матеріали.

Пластмасові меблі мають високі естетичні властивості, сучаснуоригінальну форму, що відповідає контурам людського тіла і його рухам, невелику масу, комфортність і гігієнічність. Забруднення легкоочищуються з пластмасових меблів. Такі меблі зручні в експлуатації,не піддаються корозії, гниттю, пошкодженню комахами. Водночаснеобхідно відзначити негативну дію на організм людини, що виникаєчерез певний час унаслідок виділення шкідливих речовин.

Металеві меблі відрізняються високою довговічністю завдякиміцності вихідних матеріалів, надійному з'єднанню деталей. Однакметалеві меблі зазнають корозії при підвищеній вологості, мають велику масу, невисокі естетичні властивості, недостатньо зручні у користуванні, потребують обережного ставлення при транспортуванні ізберіганні, важко відчищаються від забруднень. До переваг, крім високої міцності, необхідно віднести нешкідливість і негорючість.

Меблі з деревини мають високі функціональні, ергономічні й естетичні властивості. Недоліками є горючість, низька стійкість до гниття,пошкоджень комахами і гризунами. Меблі з деревини гігієнічні, алезазнають розбухання й усихання, гігроскопічні, тому потребуютьстворення певних умов під час транспортування і зберігання.

За способом виготовлення меблі бувають столярні, гнуті та плетені. Столярні меблі отримують шляхом столярної обробки. Деталітаких меблів мають прямокутну форму і прямокутне з'єднання.





Дата публикования: 2014-12-08; Прочитано: 2302 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...