Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Призначення і сфера застосування протоколів електронної пошти



На host- комп'ютері ISP виділяються поштові скриньки для користувачів, в яких накопичується уся кореспонденція, що приходить для них.

При підключенні користувача до вузла(host- комп'ютеру ISP) листа з поштової скриньки відповідного користувача пересилаються на його ЕОМ. При цьому користувач залишається підключеним до Інтернет(і оплачує) тільки той час, який потрібний для обміну кореспонденцією з поштовою скринькою. Інша робота ведеться в режимі offline. Це - одно з переваг електронної пошти.

Для нормального функціонування сучасної електронної пошти на host- комп'ютері необхідно мати два поштові сервери: сервер витікаючої пошти SMTP(Simple Mail Transfer Proto до 1) - простий транспортний поштовий протокол - накопичує відправлені абонентами цього вузла листа і розсилає їх по вказаних в листах адресах; сервер пошти POP3(Post Office Protokol), що входить, - поштовий протокол - приймає ту, що приходить від інших вузлів кореспонденцію, розносить її по поштових скриньках і може здійснювати ту, що перекодувала повідомлень, що приходять, наприклад, з ЯКІ-8 в Windows 1251.

До появи протоколів SMTP і POP3 для роботи з електронною поштою використовувався протокол UUCP(Unix to Unix Copy Program) - програма копіювання з Unix на Unix. Цей протокол не є сервісом Інтернету і не використовує протоколів TCP/IP. Але деякі глобальні обчислювальні мережі працюють з електронною поштою по цьому протоколу.

Останнім часом з'явився ще один Інтернет - протокол для роботи з електронною поштою: MIME(Multipurpose Internet Mail Extension) - багатоцільове розширення електронної пошти для Інтернет. Він забезпечує передачу даних, які окрім чистого тексту у форматі KOI, - 8, ASCII або Windows 1251 містять дані в двійковій системі, що дозволяє пересилати упереміж з текстом графіку, аудіо- і відеофайли, тоді, як попередні протоколи дозволяють лише підключати бінарні файли до основного тексту листа в якості додаткової одиниці, супроводжуючої текст листа.

Які з перерахованих протоколів доступні клієнтові для роботи

- залежить від ISP, від того, які сервери e - mail встановлені на host - комп'ютері.

Програма Internet Mail.

Ця програма входить в комплект браузеру Internet Explorer і встановлюється разом з ним.

При першому запуску програми ініціюється майстер налаштування Internet Mail, за допомогою якого встановлюються необхідні параметри для роботи з електронною поштою в Інтернет. При налагодженій програмі майстер налаштування не викликається.

При налаштуванні електронної пошти необхідно вказати програмі своє ім'я або псевдонім, по якому до Вас звертатимуться при листуванні; своя адреса e - mail(який визначається Вашим ISP); адреси того, що входить(POP3) і витікаючого(SMTP) серверів електронної пошти; пароль для доступу до електронної пошти; спосіб зв'язку з Інтернет(через локальну мережу, вручну або за допомогою модему).

При зверненні до програми на екран викликається основне робоче вікно.

Заголовок вікна і меню в нім - стандартні для Windows 95.

Нижче рядка меню знаходиться панель інструментів, на якій розташовані кнопки: "Створити повідомлення", "Відправити посилачеві", "Відповісти усім", "Переслати", "Доставити пошту", "Видалити".

Під рядком панелі інструментів розташований список "Теки", що відкривається, який використовується для роботи з кореспонденцією, що приходить і відправляється.

Центральна частина вікна програми розділена на дві половини: у верхній частині відображений зміст відкритої теки; у нижній частині - тексти листів.

У самому низу вікна програми знаходиться рядок стану, в якому з'являються повідомлення програми про виконувані нею дії.

Команда меню "Повідомлення" дозволяє провести підстроювання програми (для цього служить опція цієї команди "Параметри (Options)". Підстроювання дозволяє змінити параметри, встановлені майстром налаштування програми, вибрати шрифт, включити перевірку орфографії, та ін.

Для звернення до Internet Mail з Internet Explorer необхідно клацнути мишею по кнопці "Пошта(Mail) " в меню вікна Internet Explorer.

Створення поштової скриньки на mail.ru.

У учбових лабораторіях програма Internet Mail зазвичай налаштовується тільки на створення і відправку кореспонденції.

В той же час, в Інтернет є IPP, що надають в якості безкоштовної послуги підтримку особистої поштової скриньки. У Російській частині Інтернет такі IPP мають імена:

- mail.ru

- chat.ru

- i - connect.ru

У іноземній частині Інтернет аналогічні послуги надають:

- geocities.com

- tripod.com

- angelfire.com

- xoom.com

За допомогою браузеру встановите зв'язок з Web -сайтом:

http://www.mail.ru

виберіть на нім послугу: "Створення поштової скриньки", далі наслідуйте вказівки, що виводяться на екран. При реєстрації може виникнути ситуація, коли Ви дістаєте несподівану відмову(діагностичній інформації при цьому виводиться дуже мало). Одній з причин такої відмови в реєстрації може бути, що у цього IPP вже зареєстрований користувач з таким ім'ям.

Створення, відправка, отримання і читання листа.

Створення повідомлення.

Для створення повідомлення на панелі інструментів основного вікна програми Internet Mail є кнопка "Створити повідомлення(New Message) ". При клацанні по цій кнопці з'являється вікно "Створення повідомлення". Три рядки цього вікна мають вигляд, стандартний для Windows 95. Наступні рядки є заголовком листа.

Вони визначають: "Кому(Те) " (тут вказується адреса e - mail одержувача), "Копія(CC - Carbon Сміттю) " - визначає адреси одержувачів копії листа при масовій розсилці, "Тема(Subject) " - містить коротку анотацію листа, яка буде потрібна при отриманні відповіді на нього, оскільки одному і тому ж адресатові може бути відправлені декілька листів, що вимагають відповіді. У правій частині рядка "Кому" знаходиться марка листа - значок, що дозволяє вказати його важливість.

Для вибору необхідної марки необхідно клацнути по ній мишкою і вибрати в меню, що з'явилося, один з трьох видів важливості: "Висока", "Звичайна", "Низька".

Під заголовком листа знаходиться поле для основного тексту. Перемикання курсора між полями можна проводити мишею або клавішею "Tab" клавіатури.

Після заповнення усіх полів необхідно відправити лист - для цього служить крайня ліва кнопка панелі інструментів(третій згори рядок вікна). Лист поміщається в теку "Витікаючі(Outbox) " - воно готове до відправки. Відразу відправка не відбувається, оскільки для цього потрібно підключитися до Інтернет а програма Internet Mail дозволяє готувати листи і накопичувати їх в теці "Витікаючі" в режимі offline.

Для відправки листа необхідно закрити вікно "Створення повідомлення", а в основному вікні програми Internet Mail відкрити теку "Витікаючі"(для цього служить 4 згори рядок). На екрані з'явиться зміст цієї теки, в якому можна знайти і складений тільки що лист, - його ім'я набране курсивом, що означає: лист готовий до відправки, але ще не відправлений. Якщо на панелі інструментів основного вікна натиснути кнопку "Переслати(Send and Receive), програма почне підключення до Інтернет(при цьому запросить ім'я користувача і пароль).

Після підключення до провайдера процес передачі повідомлення адресата ілюструється на екрані у вікні "Доставка".

Після відправки повідомлення з'єднання з ISP може зберегтися або бути розірваним - це визначається прапорцем "Відключитися після доставки пошти", який встановлюється і скидається при виборі в меню основного вікна програми Internet Mail команди: "Повідомлення - - > Параметри".

Підготовлений до відправки(але не відправлене) лист можна видалити - для цього лист спочатку виділяється(наприклад, клацанням миші по ньому), а потім натискається кнопка "Видалити(Delete) " на панелі інструментів основного вікна програми - виділений лист переміщається в теку "Видалені(Deleted items) ". З цієї теки лист можна ще відновити.





Дата публикования: 2014-12-08; Прочитано: 439 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...