Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

УРОК 10. Навчальна :вчитиучнів уважно слухати музичні тво-



ТЕМА: Я і музика.

МЕТА УРОКУ:

Навчальна: вчитиучнів уважно слухати музичні тво-

ри вміти характеризувати їх;

- повторення біографії вивчених композиторів;

- Визначення національної специфіки музики,

форм прояву в музиці історичних подій, життєвих ситуацій, характерів людей, відображення станів природи (емоційно – образного змісту музичних творів);

- характеристика та порівняння жанрів (сюїта) сто –

совно відображення ними життєвих образів;

- закріплювати набуті знання і вміння учнів.

Виховна: - виховувати любов до класичної му –

зики, і музики рідного народу;

- виховувати здатність співпереживати зміст ро- зучених пісень та почутих музичних творів

Розвиваюча: - розвивати музичні здібності учнів

їх творчі задатки;

- розвивати вокально – хорові навички;

- розвивати слух, ритм.

Обладнання: Інструменти, магнітофон, диск із запи –

сом твору, папки із теорією, портрет компози-

тора, наочні матеріали.

Методи і прийоми: словесні (розповідь, бесіда), наоч-

ні (використання папок портрету композитора

демонстраційний матеріал малюнок) власний показ вчителя аналіз музичного твору, метод порівняння, спів групами та індивідуально.

ХІД УРОКУ:

I. Організація учнів до уроку.

Музичне вітання.

Музика чарівне диво, звідки ти така грайлива

Чи надовго? Назавжди! Чи не зникнеш ти куди?

Буду завжди панувати, і в серцях і в кожній хаті

Щоб лунало на весь світ здрастуй музико,

Здрастуй музико, здрастуй музико – Привіт!

Вступне слово вчителя:

Вч. Без музики життя неможливо уявити. Вони завжди була поруч із людиною — у радості і смутку, у праці й відпочинку. Вона торкалася людського серця ще в дитинстві і залишалася в ньому на все життя. Але для того, щоб музичне мистецтво знайшло шлях до серця, потрібно вчитися розуміти музику, її мову, виражальні засоби, музичні жанри тощо.

У кожного народу є власна мова та культура, а завдяки різним видам мистецтва ми знайомимося із життям і побутом інших народів.

Сьогодні ми підсумуємо знання з теми „Я і музика”; розпочнемо з повторення пісень.

Жартівливі пісні. Завдання

Розгляньте малюнки до жартівливих українських народних пісень і назвіть їх.

Виберіть правильне твердження

Арія – це старовинна обрядова пісня.

Арія – це сольний вокальний номер з опери, кантати тощо.

Арія – це видозмінення музичного твору.

Виберіть правильне твердження

Веснянки – це старовинні народні обрядові пісні, що виконують під час жнив

Веснянки – це старовинні народні обрядові пісні, пов'язані з приходом весни і наближенням польових робіт

Веснянки – це видозмінення музичного твору

Виберіть правильне твердження

Країна, в якій народився Р. Шуман

Австрія

Німеччина

Італія

Франція





Дата публикования: 2014-11-18; Прочитано: 376 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...