Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

V . Висновок



Вч. Сьогодні ми вивчили українську пісню „Моя земля”, а також познайомилися з творчістю видатного німецького композитора Роберта Шумана. У його музиці, як писав Петро Чайковський, „...ми знаходимо відлуння тих таємничо глибоких процесів нашого духовного життя, тих сумнівів, відчаю і поривань до ідеалу, що збурюють серце сучасної людини”.

УРОК.

ТЕМА: Симфонія про Україну..

МЕТА УРОКУ:

Навчальна: вчитиучнів уважно слухати музичні тво-

ри вміти характеризувати їх;

- познайомити з біографією Є. Станюковича.;

- Визначення національної специфіки музики,

форм прояву в музиці історичних подій, життєвих ситуацій, характерів людей, відображення станів природи (емоційно – образного змісту музичних творів);

- характеристика та порівняння жанрів (сюїта) сто –

совно відображення ними життєвих образів;

- Виконання ритмічних вправ;

- закріплювати набуті знання і вміння учнів.

Виховна: - виховувати любов до класичної му –

зики, і музики рідного народу;

- виховувати здатність співпереживати зміст ро- зучених пісень та почутих музичних творів

Розвиваюча: - розвивати музичні здібності учнів

їх творчі задатки;

- розвивати вокально – хорові навички;

- розвивати слух, ритм.

Обладнання: Інструменти, магнітофон, диск із запи –

сом твору, папки із теорією, портрет компози-

тора, наочні матеріали.

Методи і прийоми: словесні (розповідь, бесіда), наоч-

ні (використання папок портрету композитора

демонстраційний матеріал малюнок) власний показ вчителя аналіз музичного твору, метод порівняння, спів групами та індивідуально.

ХІД УРОКУ:

I. Організація учнів до уроку.

Музичне вітання.

Музика чарівне диво, звідки ти така грайлива

Чи надовго? Назавжди! Чи не зникнеш ти куди?

Буду завжди панувати, і в серцях і в кожній хаті

Щоб лунало на весь світ здрастуй музико,

Здрастуй музико, здрастуй музико – Привіт!

Вступне слово вчителя:

Вступ. Слухання поезії П. Тичини

Я єсть народ, якого Правди сила

ніким звойована ще не була.

Яка біда мене, яка чума косила!

А сила знову розцвіла.

Щоб жить — ні в кого права не питаюсь.

Щоб жить — я всі кайдани розірву.

Я стверджуюсь, я утверждаюсь, бо я живу.

Ще буде: неба чистої блакиті,

добробут в нас підніметься, як ртуть,

заблискотять косарки в житі,

заводи загудуть.

Поміркуйте, якою музикою може «зазвучати» поезія Павла Тичини: спокійною, ліричною, жартівливою, енергійною чи динамічною.

Відомості про Є. Станковича

Євген Станкович – сучасний український композитор і педагог, народний артист України, лауреат Державної премії імені Т. Г. Шевченка.

Він народився на Закарпатті в родині вчителів. Ще в дитячому садочку Євген співав і танцював у художній самодіяльності. У десять років він почав навчатися грі на баяні. Якось викладачка музичної школи сказала матері Євгена: «З нього буде великий музикант».

Ще під час навчання в ужгородському музучилищі Станкович написав свої перші твори. Музичну освіту він продовжив у Київській консерваторії.

Твори Євгена Станковича, що вирізняються яскравою та сучасною музичною мовою, здобули визнання не лише в Україні, а й за її межами.

У творчому доробку композитора — опера «Коли цвіте папороть», балети «Ольга», «Прометей» і «Майська ніч», симфонії, кантати, камерно-інструментальні твори, а також музика до театральних вистав і кінофільмів. У своїх творах композитор мало використовує оригінальні теми народного фольклору — його більше цікавить дух і характер народного мистецтва.

Відомості про твір Є. Станковича Симфонія № 3 „Я стверджуюсь” (фінал)

На вірші Павла Тичини Євген Станкович написав симфонію з програмною назвою „Я стверджуюсь” для виконання солістом, хором і симфонічним оркестром. За задумом композитора, це – масштабне музичне дійство героїко-епічного змісту. Розвиток твору ґрунтується на переплетенні особливостей жанрів симфонії та ораторії.

Ораторія – це великий концертний твір для солістів, хору та симфонічного оркестру, що має певний сюжет.

Симфонія „Я стверджуюсь” складається з шести частин, кожна з яких має свої змістові та композиційні особливості. Вірші Павла Тичини є основою яскравих музичних образів симфонії, об'єднують її частини цілісним образом народного героїзму.

Фінал симфонії – це величний епілог, що утверджує провідну тему могутності народу-борця.

Прослухайте Фінал симфонії і поміркуйте, чи відповідає емоційне забарвлення музичного твору поетичним рядкам Павла Тичини.

ІІ. Слухання. Фінал симфонії „Я стверджуюсь” Є. Станковича

Аналіз прослуханого твору

Вч. Поміркуйте, що хотів передати автор у музиці

Уч. Відповіді.

Вч. Поміркуйте, якими музичними засобами втілив свій задум Є. Станкович

Уч. Відповіді.

Вч. Яке враження справив на вас прослуханий твір?

Уч. Відповіді.

I I I. Виконання музичної розспівки.

Ця розспівка налаштовує учнів на характер пісні, яку вони будуть вчити на уроці.

- виконання розспівки за співом учителя;

- виконання розспівки в характері.

IV. Робота над піснею М. Мозгового „Моя земля”

Відомості про М. Мозгового

На попередньому уроці ми вивчали пісню Миколи Мозгового „Моя земля”. Він (як і Євген Станкович) теж родом із Закарпаття.

Народний артист України (юрист за першою освітою) Микола Мозговий розпочинав кар’єру естрадного співака в Івано-Франківську. Та слава до нього прийшла як до композитора – у 1979 році відома українська співачка Софія Ротару заспівала його «Рідний край».

Робота над піснею М. Мозгового „Моя земля”

Пригадаймо пісню Миколи Мозкового „Моя земля”.

Під час співу слідкуйте за диханням і дикцією.

Виконайте пісню бадьоро і піднесено.

Караоке. Пісня „Моя земля”





Дата публикования: 2014-11-18; Прочитано: 1010 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.01 с)...