Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Впровадження ЗСП у практичну діяльність підприємства



Впровадження ЗСП, на відміну від її розробки, здійснюється знизу догори, починаючи з реалізації відібраних пріоритетних ініціатив задля досягнення стратегічних цілей підприємства.

Безпосереднє впровадження ЗСП передбачає управління каскадуванням та забезпечення послідовного використання ЗСП.

Управління каскадуванням передбачає розширення базового варіанту збалансованої системи показників підприємства шляхом розробки показників та їх норм не тільки для стратегічних цілей, але і для заходів (відображених у пріоритетних ініціативах), а також визначення бюджету, термінів виконання заходів, встановлення відповідальності в розрізі підрозділів підприємства або окремих виконавців (табл. 9.2).

Таблиця 9.2 – Форма розширеного варіанту ЗСП

Стратегічні цілі Показники Норми Ініціативи (заходи) Показники заходів Норми показників заходів Учасники Бюджет Термін
                 

Це дозволяє пояснити підрозділам, в яких саме заходах, необхідних для досягнення стратегічних цілей, вони беруть участь, які засоби їм виділяються, за якими показниками буде оцінюватися їх робота, яких рівнів показників їм слід досягти.

Існує також більш розгорнутий варіант ЗСП, що передбачає побудування системи цілей, показників, норм і заходів для кожного структурного підрозділу підприємства, в результаті чого у них з’являються власні стратегічні карти. ЗСП на рівні структурних підрозділів зазвичай повторює її структуру на рівні підприємства, але з урахуванням специфіки роботи підрозділу, при цьому якісь складові можуть трансформуватися.

До розробки ЗСП підрозділів слід якомога більше залучати працівників цих підрозділів, оскільки, по-перше, в цьому випадку значно нижчим буде ступінь їх опору змінам та нововведенням, вони самі приймають участь в процесі змін, є його ініціаторами; по-друге, вони можуть запропонувати безліч корисних ідей щодо можливих заходів, проектів, ініціатив, які сприяють досягненню стратегічних цілей, оскільки добре обізнані зі специфікою роботи свого підрозділу і у майбутньому самі є виконавцями цих заходів.

Забезпечення послідовного виконання ЗСП полягає у створенні системи оперативного контролю за виконанням заходів, що входять до її складу, шляхом порівняння отриманих проміжних результатів за визначеними показниками з їх нормами. Постійне відслідковування результатів роботи підприємства та його підрозділів за допомогою стратегічної карти дозволяє відстежувати процес виконання стратегій і досягнення стратегічних цілей і вносити необхідні корективи.

Практиками було сформульовано наступні правила використання збалансованої системи показників:

1. Залучати до розробки ЗСП всіх топ-менеджерів підприємства, а також працівників підрозділів, які займатимуться реалізацією стратегій підприємства.

2. Залучати до розробки ЗСП зовнішніх консультантів.

3. В управлінні бізнесом слід орієнтуватися лише на чітко визначені об’єктивні цілі і показники.

4. Не можна відноситися до ЗСП як до статичної, закріпленої раз і назавжди системи. Одночасно не можна часто змінювати місію і бачення, на які орієнтується підприємство.

5. При впровадженні ЗСП слід виходити з результатів, яких прагне підприємство, і його можливостей, а не самої системи, що впроваджується.

6. Слід уникати надмірної деталізації при розробці ЗСП.

7. Не слід копіювати чужі ЗСП, навіть успішних підприємств. Кожна стратегія унікальна, кожне підприємство і кожний розробник має своє бачення.

8. Не слід економити на навчанні.

Значення ЗСП для ефективної реалізації стратегій підприємства важко переоцінити, оскільки на сьогоднішній день це є одним з найдієвіших інструментів, що використовується рядом провідних підприємств, причому кількість підприємств, які використовують ЗСП, збільшується з року до року.

Саме ЗСП виступає інструментом трансформації стратегій підприємства у тактику, конкретні цілі та результати. Практична значущість ЗСП полягає в розробці системи ключових стратегічних цілей і показників, за якими оцінюється ступінь їх досягнення за результатами реалізації стратегій.

Серцевиною ЗСП є саме стратегічні цілі, які первинні по відношенню до показників і заходів.

Отже, ЗСП є тим інструментом, що допомагає ідеї керівництва представити у вигляді зрозумілих для всіх цілей і показників. Лише після цього можна сказати, що стратегія підприємства існує, впроваджується і приносить конкретний результат. В іншому разі – це лише абстрактна ідея, яка приносить відповідно і абстрактні результати.





Дата публикования: 2014-11-26; Прочитано: 453 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.009 с)...