Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
Учням на парту роздаються по 2 картки поділенні на три частини із зображенням смайликів. Перший – з веселим обличчям, другий – з сумним, третій – з пасивним. Відповідно до настрою учень обмальовує смайлик, який підходить до його настрою і передають учителю. Вчитель переглядає малюнки зі смайликами і визначають разом з учнями емоційний стан класу. Для покращення емоційного стану класу вчитель пропонує учням цікавий урок та співпрацю.
ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА
Актуалізація опорних знань, перевірка вивченого.
1. Конкурс малюнків
Учні разом з учителем приклеюють на дошку свої малюнки до уривку з казки «Хлопчик – зірка».
2. Розгадування кросворда «Створення світу».
7. | 5. | |||||||||
1. | 2. | І | 4. | |||||||
3. | 6. | І | ||||||||
І | ||||||||||
І | ||||||||||
1) Що створив Бог першого дня?
2) Що створив Бог другого дня?
3) Що створив Бог третього дня?
4) Що створив Бог четвертого дня?
5) Що створив Бог п`ятого дня?
6) Що створив Бог шостого дня?
7) Що робив Бог на сьомий день?
Мотивація навчальної діяльності учнів.
З якою метою Бог створив людину?
Вивчення нового матеріалу. Оголошення теми уроку.
1. Робота з ключовим віршом.
2. Робота зі словничком.
Вчитель дає нові поняття, а учні записують.
Індивідуальність – сукупність певних властивостей і характерних рис людини, які відрізняють її від інших.
Особистість – людина, як носій певного характеру, поведінки, культури.
Образ Божий – подібність людини до Бога за здатністю мислити. Почувати і проявляти волю.
Подоба Божа – досконала і безгрішна людина, тобто подібна до Бога.
3. Робота з Біблією.
Читання ланцюжком. Учні читають і разом з учителем обговорюють.
У чому людина є образом і подобою Божою?
Вчитель доповнює і розповідає.
Людина отримала від Бога тіло, душу і дух. Тому вона, за Біблією, має в собі частку Божого Духу і є образом, і подобою Божою.
Дух Божественне начало в людині, сукупність сил та здатностей.
Душа – центр самоусвідомлення людини через розум, почуття і волю.
Тіло – фізична складова людини, храм душі
4. Робота із зошитом.
Робота в групах.
Вчитель ділить учнів на 7 груп. Кожна група виконує своє завдання і ділиться своєю інформацією, причому інші групи занотовують у зошити (ст.11-13)
Перша група – перше завдання, друга – друге завдання і т. д.
5. Робота з повчальною поезією.
Вчитель читає вірш Василя Симоненка і обговорює разом з учнями за запитаннями в підручнику.
Закріплення вивченого матеріалу.
Ділова гра «Мікрофон»
Учні дають відповіді на запитання: «З якою метою Бог створив людину?» і передають мікрофон іншому.
III. ЗАВЕРШАЛЬНА ЧАСТИНА
Підсумок уроку.
1. Загадка
Вчитель загадує учням загадку:
Хто вмер, але не родився. (Адам)
2. Висновок.
Вчитель робить висновок і роздає кожному учневі пам’ятку.
Пам’ятка.
Тільки допомагаючи один одному, турбуючись один про одного, ми стаємо людяними. Кожній людині притаманні сім чеснот і сім протилежних їй смертних гріхів: сором'язливість і пихатість, стриманість і зажерливість, цнотливість і примхливість, милосердя і заздрість, щедрість і скупість, старанність і лінощі, терплячість і гнівливість. Вона має однакову здатність стати тираном і рабом, злочинцем і святим.
Усе залежить тільки від неї.
3. Домашнє завдання: а) опрацювати матеріал уроку №4, ст.35 – 39.
б) намалювати малюнок до Біблійної історії
«Про створення першої людини Богом».
В кінці уроку вчитель запитує чи сподобався урок і учні відзначають на смайликах.
Урок 5. Добро і зло.
Мета уроку: засвоїти поняття “добро” і “зло”, хто є джерелом добра, з'ясувати причини гріхопадіння людини, сформувати в учнів вміння давати оцінку подіям та явищам з позицій добра чи зла, виховати відповідальність людини за свій вибір. Схильність до доброчинності і людяності.
Біблійна основа:
Вірші з Біблії: Буття 3:3; Послання св. апостола Павла до галатів 6: 9 – 10; Книга пророка Амоса 5: 14; Послання св. апостола Павла до римлян 12: 21.
Біблійна історія: Виникнення зла та гріха на землі.
Ключовий вірш: “Ухиляйся від злого та добре чини, та й навіки живи!”
(Книга Псалмів 36:27)
Словник понять і термінів: добро, зло.
Наочність: ілюстрації по темі.
Міжпредметні зв`язки: українська мова, зарубіжна література,
географія, образотворче мистецтво, природознавство, історія.
Література до уроку:
Біблія або книги Святого Письма Старого й Нового
Заповіту. – Київ: Українське Біблійне товариство, 2007.
Очікуванні результати:
- пояснює поняття “добро”, “доброчинність”, “чуйність”, “милосердя”;
- уміє визначати прояви добра і зла;
- розуміє, що добро походить від Бога, що Бог – джерело добра;
- переконаний у неминучому торжестві добра над злом;
- виховує в собі потребу безкорисливо робити добрі вчинки.
Хід уроку
I. ВСТУПНА ЧАСТИНА
Вітання: “Слава Богу”, “Слава Ісусу Христу”.
Дата публикования: 2015-11-01; Прочитано: 291 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!