Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Організаційні заходи щодо техніки безпеки



Умови праці на флоті багато в чому залежать від правильної організації робіт плавскладу й від дотримання правил і інструкцій з безпечного ведення робіт.

Неухильно підвищується рівень технічної оснащеності морських суден, що вимагає всебічного вдосконалювання організації праці на флоті. У зв'язку із цим зростає значення й роль керівника, організатора виробництва і його помічників. Організаційне забезпечення безпеки складається з комплексу заходів, пов'язаних з попередньою підготовкою до проведення робіт і з наглядом за їхнім безпечним виконанням. Важливе значення має також організація навчання безпечним прийомам роботи на флоті.

Попередня підготовка суднових робіт містить у собі забезпечення працюючим чітким завданням і відповідним інструментом, захисними засобами, технічною документацією й спецодягом. Керівник робіт повинен перевірити справність устаткування, інструмента, організацію безпечного робочого місця, забезпечити правильне розміщення робітників.

Робочим місцем називають виробничу площу, обладнану для виконання певних операцій або виконаний службових обов'язків членами екіпажа.

Безпека тимчасового робочого місця передбачає забезпечення робітників справними пристосуваннями, такелажем і захисними індивідуальними засобами. Крім того, необхідно подбати про наявність необхідних огороджень, захисних пристроїв і попереджувальних написів.

При організації тимчасового робочого місця необхідно відробити подавані під час роботи сигнали, команди й розпорядження, а також забезпечити безпечний доступ до робочого місця й можливість швидкої евакуації.

Нещасні випадки й аварії на флоті часто відбуваються внаслідок порушень правил і інструкцій з техніки безпеки й слабкої дисципліни окремих членів екіпажів судів. Причиною цього є недостатньо висока організація служби на цих судах і слабкий нагляд за безпечним проведенням робіт з боку керівників. Керівник робіт повинен бути сам добре підготовлений у питаннях техніки безпеки, знати всі інструкції з безпеки праці у своєму завідуванні й жадати від підлеглих їхнього неухильного виконання.

По положенню до роботи на морських суднах допускаються особи, що закінчили морські навчальні заклади, і яким відомі діючі інструкції з техніки безпеки проведення робіт зі своєї спеціальності. Тому порушення працюючих вимог інструкцій необхідно розцінювати як свідоме їхнє ігнорування, отже, порушення трудової дисципліни. До таких осіб спочатку застосовуються міри виховного, а потім і дисциплінарного впливів.

Нагляд за безпекою праці на морських суднах здійснюється безупинно протягом усього часу проведення робіт. Він містить у собі: нагляд за дотриманням робітниками вказівок технічної документації й виконанням ними правил техніки безпеки, застосуванням безпечних прийомів роботи й використанням захисних засобів, порядком на робочих місцях і дотриманням установленого режиму праці.

Правильне чергування праці й відпочинку необхідно особливо строго дотримувати при шкідливих і важких роботах. Особливо уважний нагляд повинен бути встановлений за членами екіпажа, недавно зарахованими на флот, з метою запобігання нещасних випадків через помилкові дії новачка. Не дозволяється також доручати недосвідченим людям, які ще не можуть правильно орієнтуватися в морських умовах, виконання аварійних робіт на відкритих палубах і в закритих приміщеннях (у цистернах та ін.), під час штормів і при значному хвилюванні моря. Важливе значення в поліпшенні техніки безпеки має забезпечення постійного нагляду за станом шляхів сполучення, пристроями тимчасового проходу і огороджень, нагляд за виконанням правил руху по судну, особливо в умовах поганої погоди.

Морська практика показує, що там, де добре налагоджена трудова дисципліна й технічне навчання, а також ведеться систематичний нагляд за правильним виконанням вимог техніки безпеки всіма членами екіпажів, колективи суден домагаються стійких високих виробничих показників у безаварійних плаваннях.

За стан техніки безпеки на судні відповідає капітан. Всі заходи щодо охорони праці на судні він проводить особисто через своїх помічників, відповідальних за безпечне проведення робіт відповідно до Уставу служби на судах. Командний склад приходить на флот навченим техніці безпеки в обсязі навчальних планів і програм морських навчальних закладів. У процесі роботи на судах він удосконалює свої знання в області охорони праці стосовно до займаної посади й виконуваної роботи. Крім того, через певні проміжки часу командний склад проходе атестацію, здає екзамен з охорони праці. Перевірка знань здійснюється постійно діючими кваліфікаційними комісіями в пароплавствах і на судах.

У зв'язку з появою останнім часом нових видів вантажів і нових типів судів і їхнього устаткування виникає необхідність навчання командного складу загальним принципам забезпечення безпеки праці при виробництві будь-яких видів робіт. Це дозволить командирам виявляти можливі конструктивні недоліки суднового встаткування нового типу й забезпечувати безпеку при його обслуговуванні, не очікуючи виходу нових правил і інструкцій.

Рядовий плавсклад навчається техніці безпеки в морехідних школах стосовно до своєї професії. Незалежно від цього при надходженні на роботу весь рядовий склад проходить у пароплавствах вступний інструктаж з техніки безпеки. Після навчання на робочих місцях проводиться перевірка знань за фахом старшим помічником або старшим механіком. Навченому повинна видаватися письмова робоча інструкція з техніки безпеки відповідно до виконуваної роботи як по основній, так і по професійній посаді, що сполучається.

Повторні інструктажі й перевірка знань проводяться не рідше одного разу в шість місяців.

Для зниження травматизму на флоті важливого значення набувають питання, пов'язані із пропагандою безпечних і безаварійних методів праці: суспільні огляди, плакати, фотовітрини, технічні кабінети з куточками по техніці безпеки.

Проведення таких заходів сприяє розширенню технічної ерудиції моряків і підвищенню культури їхньої праці.





Дата публикования: 2015-10-09; Прочитано: 1011 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...