Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

І порядок визначення оцінки



1. Норматив - це часовий, кількісний і якісний показник виконання окремими військовослужбовцями або підрозділами поставлених завдань, прийомів і дій, пов'язаних із застосуванням зброї та військової техніки в ході бойової підготовки.

Відпрацювання нормативів на заняттях і навчаннях сприяє удосконаленню прийомів і способів дій при виконанні поставленого завдання, швидкому оволодінню особовим складом озброєнням та військовою технікою, скороченню термінів приведення їх у повну бойову готовність. Воно дозволяє командирам створювати обстановку змагання, встановити єдиний і об'єктивний підхід при визначенні рівня підготовки військовослужбовців і підрозділів, виявляти і узагальнювати в ході відпрацювання нормативів нові форми і методи виконання тих чи інших прийомів.

Нормативи з бойової підготовки розроблені згідно з вимогами статутів, порадників, керівництв та інструкцій на основі досвіду навчання військ з урахуванням тактико-технічних характеристик озброєння, військової техніки і середньої натренованості військовослужбовців (підрозділів).

2. У збірнику подані нормативи, які забезпечують відпрацювання навиків при оволодінні своєю спеціальністю і злагоджені підрозділів, з предметів навчання для офіцерів, прапорщиків, солдатів, військовослужбовців за контрактом і курсантів навчальних частин (закладів), а також підрозділів.

При складанні розкладів занять підрозділів, виходячи з програми бойової підготовки і змісту тем, що відпрацьовуються з предметів навчання, визначають нормативи для відпрацювання їх на кожному занятті (тренуванні). При відпра­цьовуванні плану (операційних, операційно-методичних карток) для проведення занять, особливо з тактичної підготовки, необхідно тісно пов'язувати навчальні питання з нормативами, які є в наявності, і відпрацьовувати їх в тактичній обста­новці та у тій послідовності, яку вона диктує. Доцільно всі елементи навчального питання відпрацювати за умовами нормативу, послідовно досягаючи засвоєння змісту і виконання нормативу за визначений час.

3. Перед відпрацюванням нормативів військовослужбовці повинні вивчити обладнання, штатну зброю і військову техніку, правила поводження з нею, вимоги заходів безпеки і необхідні теоретичні положення статутів, порадників, керівництв та інструкцій.

Під час занять особовий склад спочатку повинен навчитися правильно виконувати той чи інший норматив по елементах у повільному темпі, потім переходити до відпрацювання його в цілому, після цього приступити до інтенсивних тренувань до досягнення встановлених для даного заняття показників.

4. У процесі навчання при відпрацюванні нормативів командири частин і підрозділів можуть встановлювати проміжні за часом (швидкістю) показники згідно з рівнем підготовки особового складу з таким розрахунком, щоб до визначеного планом терміну забезпечити виконання нормативу на оцінку не нижче "добре".

5. Під час відпрацювання (перевірці виконання) нормативів необхідно керуватись наступними вказівками:

- нормативи під час занять і тренувань відпрацьовуються на справному озброєнні і військовій техніці;

- озброєння і військова техніка повинні бути повністю укомплектовані інструментом, приладдям і пристроями, укладеними та закріпленими на своїх місцях. Інструмент і приладдя, які застосовуються при виконанні нормативів повинні бути приведені в робочий стан;

- перед виконанням нормативів, пов'язаних з запуском двигуна при температурі 5°С і нижче, двигун повинен бути попередньо підігрітим згідно з вимогами керівництв (інструкцій) з експлуатації;

- тренування з виконання нормативів, пов'язаних з розбиранням, збиранням зброї, спорядження стрічок (магазинів), заміною бойків (контактів, дул), переводом ПТКР із похідного положення в бойове і навпаки, проводиться тільки на навчально-бойовій техніці з навчальним озброєнням (зброєю) і навчальними боєприпасами на окремому навчальному місці;

- під час тактичних навчань, при виконанні вправ стрільб і водіння нормативи виконуються, як контрольні, згідно з тактичною обстановкою, яку створює керівник, і вимогами курсів стрільб і водіння на озброєнні та військовій техніці, на яких діє особовий склад.

6. Нормативи вважаються виконаними, якщо під час роботи дотримані умови їх виконання і не було допущено порушень вимог статутів, порадників, інструкцій, керівництв і заходів безпеки.

Якщо під час відпрацювання нормативу тими, хто навчається, допущена хоча б одна помилка, котра може привести до травми (ураження) особового складу, поломки техніки, озброєння або аварій, виконання нормативу припиняється і оцінюється "незадовільно".

7. За порушення послідовності виконання нормативу, яке не призводить до аварії, поломки (псування) техніки та озброєння, а також за кожну помилку, що приводить до порушення умов виконання нормативу, вимог Бойового статуту, керівництва, порадника, Інструкцій, технологічної карти, оцінка знижується на один бал.

8. У підрозділах, озброєних танками (БМП, БТР), що мають конструктивні зміни, і для яких нормативи у збірнику не визначені, командир з'єднання на підставі пропозицій призначеної ним комісії має право відпрацювати нові нормативи. При цьому за основу необхідно брати нормативи цього Збірника, які передбачені для озброєння і техніки базових зразків.

9. Під час виконання нормативів особовим складом у загальновійськовому захисному комплекті час збільшується на 25%, а під час роботи в протигазі на 10%, крім нормативів, виконання яких передбачено тільки в засобах захисту.

При температурі повітря мінус 10°С і нижче, плюс 30°С і вище, під час сильного дощу, снігопаду при висоті вище 1500 м над рівнем моря, під час дій вночі (якщо час для нічних умов не визначено), в умовах бездоріжжя, глибокого снігового покриву (30-50 см під час дій у пішому порядку і на колісній техніці і 50-80 см - під час дій на гусеничній техніці), густого туману і сильної запиленості час збільшується на виконання нормативів (швидкість зменшується) за рішенням керівника заняття (перевіряючого) не менше ніж на 10%, але не більше, ніж на 30% (з урахуванням сукупності негативних умов).

Під час виконання нормативів, пов'язаних з розробкою мерзлих і твердих ґрунтів як вручну, так і з застосуванням вибухових речовин і засобів механізації, час, вказаний у Збірнику, збільшується в 3 рази, а скельних ґрунтів - у 5 разів.

У зимових умовах при глибині снігового покрову 80 см і більше окопи та укриття можуть обладнуватись із снігу. В цьому випадку час на виконання нормативів, по відношенню до вказаного в Збірнику, скорочується в 1,5-2 рази.

10. Під час виконання нормативів підрозділом у скороченому складі час збільшується (зменшується) на відповідний процент особового складу, що відсутній, але не більше, ніж на 15%. У підрозділах, укомплектованих тільки механіками-водіями, під час відпрацювання групових нормативів, для виконання яких потрібна спільна робота двох і більше членів екіпажу, залучаються механіки-водії інших машин свого підрозділу.

11. Під час відпрацювання нормативів на місцевості маршрути (напрямки) для дій підрозділів заздалегідь не прокладаються і не визначаються.

12. Перед виконанням нормативів з дій біля озброєння і військової техніки на місці ті, хто навчаються, вишиковуються біля машин, вихідні люки машин зачиняються, але на замки не замикаються, всі люки і пробки, які забезпечують доступ до агрегатів (механізмів) повинні бути замкнені на замки або закріплені болтами.

Інтервали і дистанції між машинами і підрозділами, а також розміщення особового складу встановлюються згідно з вимогами Бойових статутів і Стройового статуту ЗС України.

Технічні несправності, виявлені під час виконання нормативу, не усуваються, якщо вони не перешкоджають виконанню нормативу. Військовослужбовець після виконання нормативу повинен доповісти про виявлені несправності.

13. Час виконання нормативу військовослужбовцем (підрозділом) визначається секундоміром в порядку, викладеному в умовах нормативу, а там, де він не визначений - з моменту подачі команди "До виконання нормативу приступити" або іншої встановленої команди, сигналу до повного виконання нормативу і доповіді про його виконання.

14. Офіцери, прапорщики, військовослужбовці служби за контрактом механізованих, танкових, навчальних і курсантських підрозділів до роти включно відпрацьовують нормативи зі своїми підрозділами.

15. Облік виконання нормативів ведеться в журналах обліку бойової
підготовки підрозділів.





Дата публикования: 2015-10-09; Прочитано: 462 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...