Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Концепція інформатизації охорони здоров'я



Розділ 4

Медичні інформаційні системи

Концепція інформатизації охорони здоров'я

Інформатизація та комп'ютеризація потребують нових на­вичок, нових знань і нового мислення, покликаних забезпечи­ти адаптацію до умов і реалій комп'ютеризованого суспільства. Інформатизація впливає на спосіб і якість життя всіх членів суспільства як на індивідуальному, так і на організаційному рівні, на робочому місці й у побуті.

Інформаційне суспільство — історична фаза розвитку цивілізації, у якій головними продуктами виробництва є ін­формація та знання. Відмітні риси:

Ø збільшення ролі інформації та знань у житті суспіль­ства;

Ø створення глобального інформаційного простору, що забезпечує ефективну інформаційну взаємодію людей, доступ до світових інформаційних ресурсів і задоволення потреб в ін­формаційних продуктах і послугах.

Історія появи концепції. Термін "інформатизація суспіль­ства" і масштабні проекти, націлені на створення такого су­спільства, уперше з'явилися на Заході. Наприклад, поняття "національна глобальна інформаційна інфраструктура" було впроваджено в США, "інформаційне суспільство" — у Європі, "інформаційні магістралі й супермагістралі" — у канадських, британських й американських публікаціях.

Сьогодні термін "інформаційне суспільство" міцно вкорі­нився не тільки в лексиконі фахівців у галузі інформатики, а й політичних діячів, економістів, учених, лікарів. Це поняття переважно асоціюється з розвитком інформаційних техноло­гій і засобів телекомунікації, що дають змогу здійснити новий еволюційний стрибок і гідно увійти в нове інформаційне століт­тя. У березні 2006 року Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію підномеромА/КЕ8/60/252, що проголошує 17травня Міжнародним днем інформаційного суспільства.

Основні ідеї. Під інформаційним суспільством розуміють розвинене постіндустріальне суспільство, що виникло насамперед на Заході. Не випадковим є той факт, що інформаційне суспільство затверджується насамперед у тих країнах — Японії, СІЛА і країнах Західної Європи, — у яких у 60—70-х роках сформувалося постіндустріальне суспільство. Основні характеристики інформаційного суспільства: комунікація (ключовий елемент інформаційного суспільства), структурні зміни в економіці, особливо в сфері розподілу робочої сили, ус­відомлення важливості інформації, необхідності комп'ютерної грамотності, значне поширення інформаційної технології, підтримка урядом розвитку комп'ютерної мікроелектронної технології і телекомунікацій.

Інформаційне суспільство варто сприймати як орієнтир критерій змін у сучасному суспільстві.





Дата публикования: 2015-09-18; Прочитано: 738 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...