Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Теорії ТНК



Теорія міжнародного менеджменту Дж. Файєрвезе, орієнтована на трансфер ресурсів (багатонаціональний вимір)

Основним висновком теорії є те, що підприємства, які діють у міжнародному масштабі, в змозі трансферувати ресурси з однієї країни в іншу. Конкурентні переваги ТНК порівняно з національними підпри­ємствами залежать не лише від спроможності трансферу ресурсів (бінаціональний вимір), а й від спроможності уніфікації інструментів менеджменту в міжнародному масштабі (багатонаціональний вимір). Чим більшою мірою можна їх стандартизувати, тим значніші переваги у навчанні та менші витрати коштів, що забезпечується за допомогою глобальної раціоналізації підприємницької діяльності. Але уніфікації протистоять фрагментарні фактори впливу певної іноземної країни, що робить необхідним пристосування до окремих видів внутрішніх рин­ків. До цих факторів впливу належать різні ринкові та виробничі струк­тури, національні законодавства, відмінності у витратах на фактори виробництва, різний рівень кваліфікації працівників тощо. Тому кон­курентні переваги ТНК порівняно з підприємствами, що діють на внут­рішніх ринках, тим вищі, чим більший вплив уніфікованих і менший вплив фрагментарних факторів.

Прикладом підприємства, котре значно уніфікувало свою діяль­ність на іноземних ринках, є "Мак-Дональдз". Після невдач під час пер­ших спроб закордонної діяльності в Канаді, Нідерландах, країнах Кариб­ського архіпелагу, під час яких компанія вперше намагалася пристосу­вати маркетингові й управлінські інструменти до відповідних націо­нальних особливостей, було розроблено єдину підприємницьку політику лише з мінімальними особливостями, що поширювалась на більш як 15 000 філій по всьому світу. Так, було зведено до одного стандарту обладнання ресторанів, пропозиція товару, меню і поставлено жорсткі вимоги щодо якості, сервісу, чистоти (так звані вимоги-QSC). Прове­дення єдиної у світовому масштабі підприємницької політики має гаран­туватись тим, що топ-менеджери є вихідцями не з відповідних країн базування, а з іншої держави. Незначне пристосування до національ­них і місцевих умов здійснюється лише в політиці вибору місця розта­шування і в рекламі. Таким чином, "Мак-Дональдзу" вдалося не тільки зекономити кошти завдяки такій уніфікаційній стратегії, а й досягти трансферу іміджу в світовому масштабі, що є дуже важливим для підприємницького успіху.





Дата публикования: 2015-09-18; Прочитано: 445 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...