Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Характеристика галузей права України



Основними галузями сучасного права України є такі: конституційне, адміністративне, цивільне, кримінальне, трудове, сімейне, фінансове, земельне, екологічне, цивільно-процесуальне, кримінально-процесуальне, кримінально-виконавче та ін.

Конституційне право це сукупність норм права, що регулюють основи суспільного та державного ладу, закріплюють основні права і свободи людини та громадянина, визначають форму держави, повноваження вищих органів державної влади й органів місцевого самоврядування, державні символи.

Адміністративне право сукупність норм права, що регулюють відносини у сфері державної виконавчої влади та державного управління, а саме: систему й повноваження виконавчих органів влади та посадових осіб, закріплюють права й обов'язки громадян у їхніх взаємовідносинах із цими органами, визначають поняття та види адміністративних правопорушень тощо.

Цивільне право —це сукупність норм права, котрі регулюють майнові та пов'язані з ними особисті немайнові відносини, засновані на рівності й майновій самостійності їхніх учасників.

Кримінальне право —сукупність норм права, які закріплюють підстави та принципи кримінальної відповідальності, встановлюють види покарань за скоєння злочинів з метою охорони прав і свобод людини, громадянина, правопорядку, власності, забезпечення миру.

Трудове право —сукупність норм права, що регулюють трудові відносини між роботодавцем і працівником, визначаючи основні трудові права й обов'язки працівників, порядок укладання та розірвання трудового договору, робочий час і час відпочинку тощо.

Сімейне право — це сукупність норм права, які регулюють відносини в галузі шлюбу та сім'ї, а саме: умови й порядок укладання шлюбу, розірвання шлюбу, регулювання особистих немайнових і майнових відносин між членами сім'ї тощо.

Фінансове право —це сукупність норм права, що регулюють відносини, які визначають порядок формування та розподілу бюджетних коштів, затвердження бюджету, а також порядок грошового обігу, оподаткування, діяльності банків тощо.

Земельне право — це сукупність норм права, які регулюють питання, пов'язані зі встановленням власності на землю, умови та порядок землекористування, правовий режим земель тощо.

Екологічне право —це сукупність норм права, що визначають засоби, форми та порядок охорони навколишнього природного середовища. Норми цієї галузі права забезпечують право кожного на сприятливе довкілля.

Цивільне процесуальне право —це сукупність норм права, що визначають порядок цивільного судочинства, а саме: встановлюють порядок розгляду та вирішення судами справ, які виникають із цивільних, сімейних, трудових, земельних та інших правовідносин.

Кримінально-процесуальне право —це сукупність норм права, що визначають порядок провадження в кримінальних справах під час дізнання, досудового слідства та розгляду справи судом.

Кримінально-виконавче право —цесукупність норм права, які регулюють порядок і умови відбуття покарання та застосування заходів виправно-трудового впливу до осіб, засуджених до позбавлення волі, виправних робіт, а також порядок діяльності установ виконання покарань.





Дата публикования: 2015-09-18; Прочитано: 478 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...