Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Тема 9. Облік доходів і фінансових результатів



Облік доходів від реалізації. Облік іншого операційного доходу. Облік доходу від участі в капіталі. Облік інших фінансових доходів. Облік надзвичайних доходів. Облік фінансових результатів.

В цій темі потрібно розглянути класифікацію доходів підприємства, вивчити принципи визнання та відображення доходів в бухгалтерському обліку. Треба звернути увагу, що доход від реалізації продукції в бухгалтерському обліку визнається тільки в момент відвантаження готової продукції незалежно від строку надходження грошових коштів. Необхідно докладно вивчити особливості обліку і інших видів доходів, таких як: інший операційний доход, фінансові доходи, надзвичайні доходи.

Для вивчення питань з обліку фінансових результатів необхідно пригадати один з основних принципів бухгалтерського обліку – принцип нарахування доходів та витрат. Особливу увагу слід приділити визначенню та синтетичному обліку фінансових результатів роботи підприємства, а саме: прибутків чи збитків.

Література: [5 – 10, 12].


4. ПРАКТИЧНІ ЗАНЯТТЯ

Перелік практичних занять за темами дисципліни "Бухгалтерський облік" наведений в таблиці 4.1.

Таблиця 4.1

Перелік практичних занять

Тема Назва практичного заняття Характер заняття Необхідні приналежності
2.Бухгалтерсь-кий баланс Складання бухгалтерського балансу   Імітаційна вправа Бланк балансу. Калькулятор.
3.Система рахунків і подвійний запис Ведення бухгалтерії за звітний період Виробнича задача Бланк балансу. План рахунків. Бланк оборотної відомості. Калькулятор.
5.Облік господарських процесів Синтетичний облік операцій із заробітної плати. Синтетичний облік операцій з виробничих запасів. Синтетичний облік операцій з нематеріальних активів. Імітаційні вправи Бланк журналу господарських операцій. Форми синтетичних рахунків. Форма розрахунку фактичної собівартості запасів. Калькулятор.
6.Основи бухгалтерської звітності Складання бухгалтерської звітності Виробнича задача Форми бухгалтерської звітності. Калькулятор.

5. ЗАВДАННЯ ТА МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО ВИКОНАННЯ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАВДАННЯ

З дисципліни “Бухгалтерський облік” виконується індивідуальне завдання робота на тему “Ведення бухгалтерського обліку на металургійному підприємстві”, яка полягає в складанні наступних бухгалтерських документів:

- балансу металургійного підприємства на 1 лютого 20___року;

- рахунків синтетичного обліку;

- журналу господарських операцій в лютому 20__року;

- оборотної відомості за лютий 20__року;

- балансу металургійного підприємства на 1 березня 20___року.

Складання кожного бухгалтерського документа повинно починатися з його опису із залученням спеціальних і нормативних літературних джерел. Потім викладається методика його заповнення і перевірки вірності заповнення цього документа; наводяться вихідні дані для заповнення документа і цей заповнений документ. Далі виконується перевірка вірності його заповнення за методикою, яка описана у роботі.

Вихідні дані для індивідуального завдання студент має отримати шляхом перерахування даних, що наведені в додатках 1,2.

Перерахування даних згідно з визначеним варіантом відповідно до двох останніх цифр номера залікової книжки студента виконується наступним чином.

Сальдо по синтетичних рахунках для складання балансу на 1 лютого 20___р. розраховується за формулою

СNN = С × (2 + NN / 100), (5.1)

де NN – номер варіанта, який відповідає двом останнім цифрам номера залікової книжки студента.

СNN – сума по синтетичному рахунку для складання балансу на

1 лютого 20___р. для варіанта NN;

С – сума по синтетичному рахунку для складання балансу на

1 лютого 20___р., що наведена в додатку 1.

Для розрахунку сум по господарським операціям студенту необхідно правильно обрати умовне підприємство. Якщо дві останні цифри номера залікової книжки студента входять в діапазон:

- з 00 до 25 включно, він використовує для перерахування дані, що відносяться до підприємства А;

- з 26 до 50 включно – до підприємства Б;

- з 51 до 75 включно – до підприємства С;

- з 76 до 99 включно – до підприємства Д.

Суми по господарським операціям розраховуються за формулою

ОNN = О × (1 + NN / 100), (5.2)

де ОNN – сума по господарській операції для варіанта NN;

О – сума по господарській операції з додатка 2 відповідно для підприємств А, Б, С, Д.

При виконанні індивідуального завдання необхідно керуватися наступним.

За вихідними даними, наведеними в додатку 1 та перерахованими відповідно до формули 5.1, складається бухгалтерський баланс на 1 лютого 20__р. Бланк балансу підприємства наведено у додатку 3.

На сьогодні в Україні використовується баланс-нетто, який має від’ємні значення по деяких статтях. Ці значення слід віднімати з підсумку балансу. Оскільки у вихідних даних не наведена сума прибутку (збитків), то спочатку підсумки по активу і пасиву балансу не будуть рівні між собою. Необхідно визначити суму прибутку (збитків) таким чином.

Розрахована спочатку сума по активу балансу і є його правдивим підсумком. Якщо при цьому сума по пасиву менше, ніж сума по активу, то має місце прибуток. Його величину необхідно внести в рядок першого розділу пасиву "нерозподілений прибуток (непокритий збиток)" і збільшити підсумок першого розділу і всю суму з пасиву на це значення. Після цього підсумки по активу і пасиву балансу стануть рівними.

Якщо ж спочатку розрахована сума з пасиву більша, ніж сума з активу, то мають місце збитки. Визначивши цю величину, внести її в статтю першого розділу пасиву "нерозподілений прибуток (непокритий збиток)" і відняти це значення з підсумку першого розділу і всього підсумку пасиву балансу. Після цього підсумки з активу і пасиву балансу стануть рівними.

На підставі даних по балансу на 01.02.20__р. необхідно відкрити синтетичні Т-подібні рахунки (або журнали-ордери і відомості до них) і внести в них сальдо початкове. Слід пам'ятати, що по активних рахунках сальдо показується по дебету, а по пасивних – по кредиту. Приклад відкриття синтетичних Т-подібних рахунків наведено на рисунку 5.1.

Активний рахунок Пасивний рахунок





Дата публикования: 2015-07-22; Прочитано: 312 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...