Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Гальмівні механізми



Гальмівні механізми двоколодочні, закритого типу, змонтовані на цапфах колісних редукторів. Внутрішня порожнина гальмівних барабанів герметизована від попадання води і грязі. Гальмівні колодки притискаються пружинами до опорного пальця. Нижні кінці колодок пружиною притискаються до регулювального механізму, в корпус якого вкручений гвинт із зірочкою.

Мал. 1. Гальмівний|гальмовий| механізм колеса:

1, 4 і 8 — стяжні|поцуплені| пружини; 2 — опорний палець; | 3 — колісний циліндр; 5 — колодка задня; 6 — кронштейн; 7 — регулювальний гвинт; 9 — опорна втулка; 10 — корпус регулювального механізму; 11 — колодка передня.

Задні колодки гальмівних механізмів мають накладки більшої довжини. Тому без зміни положення колодок не можна переставляти гальмівні механізми з коліс однієї сторони машини на колеса іншої сторони.

Колісний циліндр кріпиться до кронштейна опорним пальцем і своїми штовхачами діє на колодки.

При гальмуванні передня колодка, яка захоплюється силою тертя, дещо повертається разом з барабаном і через регулювальний механізм передає тиск на задню колодку, створюючи додаткове гальмування.

Гальмівний барабан відлитий заодно з ступицею колеса і закривається кришкою. Роз'єм між гальмівним барабаном і кришкою ущільнюється гумовим кільцем. Для контролю за станом гальмівного механізму, його регулювання і прокачування гідравлічного гальмівного приводу в кришці є лючок, що закривається кришкою.

Положення колодок регулюється у міру збільшення зазору між колодками і барабаном, що відбувається за рахунок зношення фрикційних накладок.

Для регулювання гальмівного механізму кожного з коліс необхідно:

- підняти колесо домкратом;

- відкрити лючок в кришці гальмівного барабана;

- регулювальним гвинтом розсунути колодки до торкання з гальмівним барабаном;

- завернути регулювальний гвинт на 7 – 9 зубців зірочки, після чого гальмівний барабан повинен провертатися від руки в обидві сторони без зачіпання за колодки;

- закрити лючок.

При правильно відрегульованих гальмівні механізмах відчуття "жорсткої" педалі повинне починатися з початку другої половини її ходу, а при різкому натисненні на педаль під час руху машина повинна гальмуватися до "юза" коліс без занесення убік.

Точніша перевірка регулювання може бути проведена при русі машини на рівній ділянці сухої шосейної дороги. При цьому гальмівний шлях машини, що йде із швидкістю 30 км/год, повинен бути не більше 10 м.

При русі машини без гальмування гальмівні барабани не повинні нагріватися. У разі сильного нагріву одного або декількох барабанів або із – за відсутності необхідної ефективності гальмування провести повторне регулювання.





Дата публикования: 2015-04-10; Прочитано: 261 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.005 с)...