Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Те­с­ти для са­мо­ко­н­т­ро­лю. 1. Вка­за­ти се­р­це­вий глі­ко­зид шви­д­кої дії при го­с­т­рій се­р­це­вій не­до­ста­т­но­с­ті



1. Вка­за­ти се­р­це­вий глі­ко­зид шви­д­кої дії при го­с­т­рій се­р­це­вій не­до­ста­т­но­с­ті.

А. На­стій го­ри­ц­ві­ту ве­с­ня­но­го В. Ди­гі­то­к­син С. Стро­фа­н­тин D. Ла­н­то­зид Е. Адо­ні­зид

2. У хво­ро­го 68 ро­ків, який стра­ж­дає на се­р­це­ву не­до­ста­т­ність та про­тя­гом три­ва­ло­го ча­су при­ймав пре­па­ра­ти на­пе­р­с­тя­н­ки, з’яв­и­ли­ся яви­ща ін­то­к­си­ка­ції, які шви­д­ко вда­ло­ся усу­ну­ти шля­хом за­сто­су­ван­ня до­на­то­ра сульф­гід­ри­ль­них групп уні­ті­о­лу. Який ме­ха­нізм те­ра­пе­в­ти­ч­ної дії цьо­го за­со­бу?

А. Ре­а­к­ти­вує на­трій-­ка­лі­є­ву-­АТФ-­азу мем­бран мі­о­ка­р­ді­о­ци­тів В. Зме­н­шує на­ко­пи­чен­ня йо­ні­зо­ва­но­го каль­цію С. Га­ль­мує ви­ві­ль­нен­ня ка­лію з мі­о­ка­р­ді­о­ци­тів D. Спо­ві­ль­нює над­хо­джен­ня на­трію в мі­о­ка­р­ді­о­ци­ти Е. Під­ви­щує ене­р­го­за­без­пе­чен­ня мі­о­ка­р­ду

3. Хво­ро­му, що стра­ж­дає на хро­ні­ч­ну се­р­це­ву не­до­ста­т­ність, лі­кар по­ре­ко­ме­н­ду­вав про­ве­с­ти про­фі­ла­к­ти­ч­ний курс лі­ку­ван­ня кар­діо­то­ні­ч­ним пре­па­ра­том з гру­пи се­р­це­вих глі­ко­зи­дів, який при­йма­ють все­ре­ди­ну. Який з пре­па­ра­тів бу­ло ре­ко­ме­н­до­ва­но хво­ро­му?

А. Стро­фа­н­тин В. Ди­го­к­син С. Ко­р­г­лі­кон D. Ко­р­ді­а­мін Е. Амі­о­да­рон

4. Хво­рий на хро­ні­ч­ну се­р­це­ву не­до­ста­т­ність про­тя­гом де­кі­ль­кох мі­ся­ців при­ймав в ам­бу­ла­то­р­них умо­вах ди­го­к­син. На пе­в­но­му ета­пі лі­ку­ван­ня у ньо­го ви­ни­к­ли сим­п­то­ми пе­ре­до­зу­ван­ня пре­па­ра­ту. Яке яви­ще ле­жить в ос­но­ві роз­ви­т­ку цьо­го ускла­д­не­ня?

А. Зви­кан­ня В. Се­н­си­бі­лі­за­ція С. Ма­те­рі­а­ль­на ку­му­ля­ція D. Фу­н­к­ці­о­на­ль­на ку­му­ля­ція Е. Та­хі­фі­ла­к­сія

5. Хво­ро­му з ми­го­т­ли­вою ари­т­мі­єю при­зна­че­ний ди­гі­то­к­син. З якою ді­єю ре­чо­ви­ни по­в’я­за­на йо­го про­ти­ари­т­мі­ч­на ак­ти­в­ність?

А. Під­ви­щен­ням кон­це­н­т­ра­ції ка­лію в мі­о­ка­р­ді­о­ци­тах В. Зме­н­шен­ням сим­па­ти­ч­них впли­вів С. Зме­н­шен­ням каль­ці­є­вої про­ві­д­но­с­ті мем­бра­ни D. Зме­н­шен­ням на­трі­є­вої про­ві­д­но­с­ті мем­бра­ни Е. Під­ви­щен­ням то­ну­су блу­ка­ю­чо­го не­р­ва

6. Хво­ро­му на го­с­т­ру се­р­це­ву не­до­ста­т­ність бу­ло вве­де­но се­р­це­вий глі­ко­зид шви­д­кої ді­ї. Який з пе­ре­лі­че­них за­со­бів бу­ло вве­де­но?

А. Стро­фа­н­тин В. Адо­ні­зид С. Ди­гі­то­к­син D. Це­ла­нід Е. Мі­л­ри­нон

7. Хво­ро­му на го­с­т­ру се­р­це­ву не­до­ста­т­ність з ре­фра­к­те­р­ні­с­тю до се­р­це­вих глі­ко­зи­дів бу­ло вве­де­но до­бу­та­мін. Який ме­ха­нізм дії у цьо­го пре­па­ра­ту?

А. Ком­пле­к­со­утво­рен­ня з фо­с­фо­лі­пі­да­ми мем­бра­ни В. Бло­ка­да К+, Na+- АТФ-­ази С. Сти­му­лю­ван­ня β1-ад­ре­но­ре­це­п­то­рів D. При­гні­чен­ня ак­ти­в­но­с­ті фо­с­фо­ді­е­с­те­ра­зи Е. Під­ви­щен­ня то­ну­су n.vagus

8. Хво­ро­му з се­р­це­вою не­до­ста­т­ні­с­тю та на­бря­ка­ми при­зна­чи­ли ди­гі­то­к­син. З чим по­в'я­за­ний кар­діо­то­ні­ч­ний ефект се­р­це­вих глі­ко­зи­дів?

А. З бло­ка­даю Na+K+ АТФ-­ази В. Сти­му­лю­ван­ням Na+K+ АТФ-ази С. Ре­ф­ле­к­то­р­ним впли­вом на се­р­це D. При­гні­чен­ням про­ві­д­но­с­ті мі­о­ка­р­ду Е. Не­пря­мою ак­ти­ва­ці­єю ад­ре­но­ре­це­п­то­рів

9. Хво­ро­му з за­стій­ною се­р­це­вою не­до­ста­т­н­i­с­тю при­зна­чи­ли се­р­це­вий глiко­зид, який ха­ра­к­те­ри­зу­єть­ся ви­со­кою бiо­до­с­ту­п­н­i­с­тю, мiцним зв`я­з­ком з бiлка­ми пла­з­ми, бiо­т­ра­н­с­фо­р­ма­ц­i­єю в пе­чінцi, ви­ра­же­ною ку­му­ля­ц­i­є­ю. Ви­зна­чи­те цей лі­кар­сь­кий за­сіб.

А. На­стiй тра­ви го­ри­ц­ві­ту Е. Стро­фа­н­тин D. Ди­г­i­то­к­син С. Це­ланiд В. Ко­р­г­л­i­кон

10. Хво­рий з хро­ні­ч­ною се­р­це­во-­су­дин­ною не­до­ста­т­ні­с­тю при­ймав ди­гі­то­к­син. Пі­с­ля при­зна­чен­ня до­да­т­ко­вої те­ра­пії роз­ви­ну­лись яви­ща ін­то­к­си­ка­ції се­р­це­ви­ми глі­ко­зи­да­ми. Які пре­па­ра­ти спри­я­ють роз­ви­т­ку ін­то­к­си­ка­ції се­р­це­ви­ми глі­ко­зи­да­ми?

А. Ка­лію хло­рид В. Каль­цію хло­рид С. Ма­г­нію хло­рид D. Ас­па­р­кам Е. Роз­чин глю­ко­зи

11. Хво­рий по­сту­пив до ста­ці­о­на­ру з го­с­т­рою се­р­це­во-­су­дин­ною не­до­ста­т­ні­с­тю. Який пре­па­рат не­об­хід­но ви­ко­ри­с­та­ти в да­но­му ви­па­д­ку?

А. Ди­гі­то­к­син В. Ди­го­к­син в таб­ле­т­ках С. Стро­фа­н­тин D. Ад­ре­на­лін Е. Амі­о­да­рон

12. У хво­ро­го на хро­ні­ч­ну се­р­д­це­ву не­до­ста­т­ність в про­це­сі лі­ку­ван­ня пре­па­ра­та­ми на­пе­р­с­тя­н­ки ви­ни­к­ли сим­п­то­ми, що сві­д­чать про по­ча­ток то­к­си­ч­ної дії се­р­це­вих глі­ко­зи­дів. Який пре­па­рат не­од­хі­д­но при­зна­чи­ти для зме­н­шен­ня не­га­ти­в­ної дії на­пе­р­с­тя­н­ки?

А. Ка­лію хло­рид В. Ди­пі­ро­к­сим С. Ети­мі­зол D. Ат­ро­пі­ну су­ль­фат Е. Ко­фе­їн-­на­т­рію бен­зо­ат

13. Хво­ро­му на ми­го­т­ли­ву ари­т­мію, в ана­м­не­зі у яко­го бро­н­хі­а­ль­на ас­т­ма, тре­ба при­зна­чи­ти про­ти­ари­т­мі­ч­ний за­сіб. Який пре­па­рат з ці­єї гру­пи про­ти­по­ка­за­ний хво­ро­му?

А. Ай­ма­лін В. Ве­ра­па­міл С. Ана­п­ри­лін D. Ні­фе­ди­пін Е. Но­во­ка­ї­на­мід

14. Вна­слі­док ін­фа­р­к­ту мі­о­ка­р­да у хво­ро­го ви­ни­к­ла шлу­но­ч­ко­ва та­хі­а­ри­т­мі­я. Се­р­це­вий ритм но­р­ма­лі­зу­ва­в­ся пі­с­ля вве­ден­ня про­ти­ари­т­мі­ч­но­го за­со­бу з мі­с­це­во­а­не­с­те­зу­ю­чою ак­ти­в­ні­с­тю. Який пре­па­рат вве­де­но?

А. Ди­фе­нін В. Ве­ра­па­міл С. Па­на­н­гін D. Лі­до­ка­їн Е. Ана­п­ри­лін

15. В про­це­сі лі­ку­ван­ня ми­го­т­ли­вої ари­т­мії у хво­ро­го з'яв­и­в­ся бро­н­хо­о­б­с­т­ру­к­ти­в­ний си­н­д­ром - за­тру­д­нен­ня ди­хан­ня, ка­шель. Який з про­ти­ари­т­мі­ч­них за­со­бів зда­т­ний ви­кли­ка­ти та­ке ускла­д­нен­ня?

А. Ай­ма­лін В. Ні­фе­ди­пін С. Ве­ра­па­міл D. Но­во­ка­ї­на­мід Е. Ана­п­ри­лін

16. У хво­ро­го з iнфа­р­к­том мiо­ка­р­да та яви­ща­ми се­р­це­вої не­до­ста­т­но­с­ті ви­ни­к­ла шлу­но­ч­ко­ва та­хі­а­ри­т­мія ари­т­м­i­я. Який пре­па­рат є за­со­бом ви­бо­ру в цьо­му разi?

А. Хiнiдин В. Лiдо­ка­їн С. Ні­фе­ди­пін D. Но­во­ка­ї­намiд Е. Ай­малiн

17. У хво­рої 45 ро­ків ді­а­г­но­с­то­ва­но ми­го­т­ли­ву ари­т­мію і гі­пер­то­ні­ч­ну хво­ро­бу II ст. Який ан­ти­ари­т­мі­ч­ний за­сіб слід за­сто­су­ва­ти для лі­ку­ван­ня ми­го­т­ли­вої ари­т­мії у да­ної хво­рої?

А. Су­с­так-­фо­р­те В. Ка­лію хло­рід С. Стро­фа­н­тин D. Лі­до­ка­їн Е. Ана­п­ри­лін

18. У хво­ро­го на фо­ні при­йо­му ди­гі­то­к­си­ну з'яв­и­лась бі­ге­мі­нія, рі­з­ка м'я­зо­ва сла­бість, ді­а­рея, блю­ван­ня, по­ру­шен­ня зо­ру. Які пре­па­ра­ти мо­жуть осла­би­ти яви­ща от­ру­єн­ня?

А. Пре­па­ра­ти ка­лію В. Пре­па­ра­ти каль­цію С. Пре­па­ра­ти ма­г­нію D. Пре­па­ра­ти за­лі­за Е. Пре­па­ра­ти на­трію

19. Хво­ро­му був при­зна­че­ний во­до­роз­чин­ний се­р­це­вий глі­ко­зид. Яка су­пу­т­ня па­то­ло­гія мо­же спри­я­ти ку­му­ля­ції цьо­го пре­па­ра­та?

А. Гі­пер­то­ні­ч­на хво­ро­ба В. Гі­пер­аци­д­ний га­с­т­рит С. Гі­по­аци­д­ний га­с­т­рит D. Ни­р­ко­ва не­до­ста­т­ність Е. Пе­чі­н­ко­ва не­до­ста­т­ність

20. У хво­ро­го з но­р­ма­ль­ним ар­те­рі­а­ль­ним ти­с­ком роз­ви­ну­в­ся на­пад ме­ре­х­т­ли­вої ари­т­мі­ї. Для йо­го знят­тя лі­кар вну­т­ри­ш­ньо­вен­но ввів хво­ро­му 1 мл ди­го­к­си­ну (на глю­ко­зі), 10 мл па­на­н­гі­ну, 10 мл но­во­ка­ї­на­мі­ду. Че­рез де­кі­ль­ка хви­лин у хво­ро­го рі­з­ко зни­зи­в­ся ар­те­рі­а­ль­ний тиск. Який за­сіб міг ви­кли­ка­ти та­кий не­ба­жа­ний ефект?

А. Ди­го­к­син В. Глю­ко­за С. Но­во­ка­ї­на­мід D. Па­на­н­гін Е. Лі­до­ка­їн.





Дата публикования: 2015-04-07; Прочитано: 1441 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...