Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Дані вимірювань і результати розрахунків параметрів кіл змінного струму з паралельно з'єднаними r, r-L і C елементами



Приймачі струму Покази приладів Результати обчислення
Вольтметр Амперметр Ватметр Параметри електричного кола та формули для їх розрахунку
CV=…В/под CA=…А/под CW=…Вт/под I а I р G B y P Q S cos φ
под. В под. А под. Вт А А См См См Вт вар В А -
Реостат двовітковий активного опору - - NІ1= І1= - - Ia1=I1 - g1=I1/Uк - y1=g1 P1=Uк2g1 - S1=P1  
Котушка індуктивності - - NІ2= І2= - - Ia2=P2/Uк Ip2=bLUк g2=P2/Uк2 y2=I2/Uк P2=Pк-P1 Q2 =Uк2 bL S2=I2Uк =P2./S2
Все коло N= Uк= NІк= Iк= NРк= Pк= I=Ia1+Ia2 I=Ip2 gк= g1+g2 bк = bL yк =Iк/Uк Pк=P1+P2 Qк = Q2 Sк=IкU =Pк/Sк
Реостат двовітковий активного опору - - NІ1= І1= - - Ia1=I1 - g1=I1/Uк - y1=g1 P1=Uк2g1 - S1=P1  
Котушка індуктивності - - NІ2= І2= - - Ia2=P2/Uк Ip2=bLUк g2=P2/Uк2 y2=I2/Uк P2=Pк-P1 Q2 =Uк2 bL S2=I2U =P2./S2
Конденсатор - - NІ3= І3= - - - Ip3=bCUк - bC=I3/Uк y3=b3 - Q3 =Uк2 bC S3=Q3 -
Все коло N= Uк= NІк= Iк= NРк= Pк= I=Ia1+Ia2 I=Ip2-Ip3 gк= g1+g2 bк = bL - bC yк =Iк/Uк Pк=P1+P2 Qк=Q3-Q2 Sк=IкU =Pк/Sк

активні провідність, потужність і струм реостата ЕL1 – EL2 (дослід 1 і 2) – за формулами відповідно:

і ; ;

активну потужність, активну, повну та реактивну провідність котушки індуктивності, її реактивну потужність, активну та реактивну складову струму І2 (дослід 1 і 2) – за формулами відповідно:

; ; ; ; ; ; ;

ємнісні провідність, потужність і струм конденсатора (дослід 2) – за формулами відповідно:

; ; ;

коефіцієнт потужності котушки індуктивності та кола (дослід 1 і 2) – за формулами відповідно: і ;

сумарні активні та реактивні складові струму, провідності та потужності кола – за формулами відповідно:

; ; ; ; .

5.2. Алгоритм графоаналітичного методу такий. Використовуючи виміряні значення напруги в колі та струмів у вітках і в усьому колі (див.табл.4.1), будуйте суміщені векторні діаграми для обох дослідів, з яких знаходьте невідомі значення активної і реактивної (індуктивної) складових струму, що проходить у реальній котушці індуктивності. Після цього за відповідними формулами (див. п.5.1) розраховуйте і заносьте до табл.4.1 значення опорів, активної потужності, коефіцієнта потужності кожного елемента та кола в цілому.

5.3. Методика побудови векторних діаграм.

5.3.1. Дослід 1. На аркуші міліметрового паперу побудуйте горизонтальний відрізок (рис.4.2, а), що у прийнятому масштабі відповідає напрузі кола U к. Далі, врахувавши, що активна складова струму збігається за фазою з напругою, з початку координат за напрямом напруги відкладіть вектор АВ, адекватний у прийнятому масштабі струмів МІ струму І1. Потім зробіть засічки радіусами: RІк = Ік /MІ – з точки А, та RІ2 = І2 /MІ – з точки В. З’єднавши шукану точку перетину С з початком і кінцем вектора І 1, одержите вектори струмів Ік та І2 відповідно. Оскільки індуктивна складова І2L струму котушки індуктивності відстає від напруги кола на кут 90о, то, провівши з точки C перпендикуляр CD до напряму вектора напруги, одержите прямокутний трикутник АCD, що має назву трикутник струмів. Зверніть увагу, що катет AD даного трикутника в прийнятому масштабі дорівнює сумі активних струмів Σ Іa елементів кола, а катет DC –реактивних, в даному випадку тільки індуктивному, тобто Ір = ІL. 5.3.2.

Дослід 2 (рис.4.2, б). Вектори Uк та І1 будуйте так, як у п.5.3.1. Потім, врахувавши, що вектор струму на конденсаторі випереджає вектор напруги на кут 90°, з точки В під кутом 90° відкладіть угору відрізок ВС, що відповідає в прийнятому масштабі струму ІС на конденсаторі. З одержаної точки С і точки

А аналогічно п.5.3.1 побудуйте методом засічок вектори І2 та Ік. Розклавши вектор сили струму І2 на горизонтальну та вертикальну складові, одержите трикутник струмів СED котушки індуктивності. Перемноживши довжину відповідних складових на масштаб струму, визначте активну (горизонтальний катет) та індуктивну ІL (вертикальний катет) складові сили струму в котушці. Значення усіх знайдених струмів запишіть у відповідні клітинки таблиці. Далі, провівши з шуканої точки D перпендикуляр DF до напряму вектора напруги, одержите прямокутний трикутник АDF – трикутник струмів для змішаного навантаження кола. Зверніть увагу, що катет AF даного трикутника в прийнятому масштабі дорівнює сумі активних струмів Σ І a в елементах кола, а катет FD – це реактивний струм кола, який в даному випадку дорівнює різниці векторів, тобто Ір = å ІL – å ІС.





Дата публикования: 2015-04-06; Прочитано: 250 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...