Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

І виготовлення етикеток на принтері штрих-кодових етикеток



Перше меню складається з двох полів "Прийом товарів" і "Друкування етикеток". Увійшовши у "Друкування етикеток", необхідно набрати штрих-код і контрольну цифру для нього.

Цифри штрих-коду вводяться по одній, після кожної з цифр необхідно натиснути клавішу "Enter".

Контрольна цифра розраховується за такими правилами:

- підсумовуються всі парні цифри;

- одержана сума множиться на три;

- додаються всі непарні цифри коду;

- вираховується з 10 остання цифра.

Отриманий результат і буде контрольним кодом штрих-кодової етикетки.

Якщо він сформований правильно, то після натискання клавіші "Enter" переходимо в наступне меню. На ньому будуть зображені сформований штрих-код та два поля - "Друкування етикетки" і "Кінець роботи". Вибравши "Друкування етикетки", слід натиснути клавішу "Enter". Принтер штрих-кодових етикеток повинен бути включений, стрічка заправлена. Лампочка "AlaRM" світитися не повинна; якщо вона світиться, натисніть кнопку LF на принтері, після чого лампочка має згаснути. Далі надрукується етикетка з уже сформованим штрих-кодом.

Натиснувши клавішу "Esc", з'являється верхнє меню. Використовуючи пункт "Прийом товарів", вводимо товар зі сформованим штрих-кодом.

За допомогою сканера штрих-кодів відображаємо одержаний штрих-код на екрані терміналу, потім вводимо назву, кількість, ціну, короткий код товару і вводимо в базу даних на відділ MINI600-6.

Коли всі поля системи введення товарів згасли, можна здійснювати контрольний продаж цієї етикетки за допомогою касового апарата MINI600, який стоїть поряд і оснащений зчитувачем штрих-кодових етикеток.

Коли касир, набравши код товару, натискає клавішу "Код товару", касовий апарат посилає запит в комп'ютер, і якщо цей товар є в базі даних, комп'ютер відправляє в касу назву товару, його ціну, кількість, податкові ставки цього товару, і лише після цього каса друкує рядок чека.

Отже, кожен рядок кожного чека зберігається в пам'яті комп'ютера і, використовуючи цю інформацію, можна одержати будь-які звіти щодо продажу товарів через касові апарати (продаж у визначені години, попит у будні та вихідні дні). Під час прийому і продажу всіх товарів використовується штрих-кодова технологія. Сканери штрих-кодів зчитують код з етикеток і відправляють його в

базу даних під час прийому товарів, інші сканери штрих-кодів посилають їх в комп'ютер для запиту продажу "On Line".

До комплексу входять також двоє електронних вагів, підклю­чених до комп'ютера. Одні з них зв'язані з касою MINI600.01, інші - з MTNI600.04.

Функції, які виконуються:

• Онулення маси на вагах клавіші каси 0 і "ВИДД8". Показання лічильників ваги після установлення тари або порожнього посуду для фасувальних товарів онулюються;

• Введення коду товару. На касі набирається код товару і натискається клавіша "ВИДД8". Після цього на індикаторах вагів "Ціна" загоряється ціна цього коду товару; знімаються показники всіх лічильників. Після зупинки показників лічильників "Вартості" і "Ваги" натискання однієї клавіші каси "ВИДД8" викличе друкування рядка чека, де буде зазначена назва товару, його вага і вартість;

• Формування чека на екрані. Можна використовувати неординарну технологію продажу в навчальному класі. Якщо викладацькою системою конфігурування закріпити термінал для роботи з чеками, то на одному екрані буде формуватися до 3-х чеків з трьох різних кас. Вони будуть відображені у трьох різних колонках: ліва частина екрана, середня і права.

Набравши на клавіатурі каси код товару або сканером каси зчитавши штрих-код, одержимо на екрані рядок: назва -- ціна. Повторюючи цю операцію стільки разів, скільки товарів, одержимо на екрані список всіх товарів майбутнього чека з підсумковою сумою. Якщо тепер натиснути клавішу "Оплата", на касовому апараті буде надрукований чек. Це відображення можливе одночасно для трьох касових апаратів зі зчитувачами штрих-кодів і без них.

Технологічна схема комп'ютерно-касової мережі ауд. 230 кафедри

ІТД Київського національного торговельно-економічного університету

Функціональні клавіші Світлодіоди (лампочки)

Переключення алфавіту: Enter - вхід у меню нижнього Цифрова клавіатура Ctrl+Alt+F2 - російський рівня, введення інформації, Ctrl+Alt+Fl - англійський підтвердження інформації, Esc - повернення у меню що з'являється на екрані верхнього рівня, друкування чека на фіскальному принтері

4.7. ТОРГОВІ АВТОМАТИ

Рис 4.12.Загальний вигляд торгового автомата SAMSUNG SVM-590CF

1 - індикатор робочого стану; 2 — індикатор наявності напоїв у банках; 3 - індикатор наявності кави, чаю; 4 - індикатор авточищення; 5 - індикатор температури кави/чаю; 6 - одержання здачі, повернення

монети; 7 - проріз для прийому монет; 8 - етикетка з ціною і

найменуванням напою; 9 — кнопка вибору банки з напоєм; 10 — етикетка з

ціною кави/чаю; 11 - кнопка вибору кави/чаю; 12 -ручка із засувкою;

13 — замок; 14 - вихідний отвір для стакана; 15 - отвір для повернення

монети; 16 - вихідний отвір для банки; 17 - отвір для виходу повітря

охолоджувального блоку

Торгові автомати SAMSUNG SVM-590CF призначені для виробництва і продажу гарячих напоїв (чай, кава, гарячий шоколад, какао), а також прохолодних, фасованих напоїв у бляшаних банках (кока-кола, пиво, джин тощо). Підключення води може бути авто­номним чи від центральної мережі. Завантаження: гарячі напої -4 види продукції, прохолодні напої - також 4 види. Вартість напоїв регулюється за допомогою комп'ютера. У разі потреби видається здача. Сировина: використовується спеціальний помел кави, цукру, вершків, какао. Робота від мережі 220 Вт, витрата електроенергії -0,38 кВт. Застосування і використання торгових автоматів є новітнім напрямком на комерційному ринку України. Досвід експлуатації подібних автоматів виявив високу рентабельність і перспективність цього бізнесу.

Строк окупності торгових автоматів залежить здебільшого від місця їхнього розташування. Найбільш вигідними є такі місця, як вокзали, вищі навчальні заклади, лікарні, школи, метро тощо. Строк окупності в середньому 6 міс.

Принцип дії:

1. Опустіть в автомат ту кількість монет, що у сумі складе вартість обраного напою.

2. Коли загориться клавіша з обраним напоєм, натисніть її.

3. Щоб отримати гарячі напої, зачекайте 15 с., і після того, як згасне червона лампочка над дверцятами з гарячими напоями, повільно візьміть склянку. Прохолодні напої Ви можете одержати відразу ж у правому нижньому відсіку.

4. Для отримання здачі, натисніть відповідний важіль (див. рис. 4.12). Якщо один із видів напоїв закінчився, на клавіші під відповідним напоєм загоряється знак "х". Автомат має функцію підрахунку продажу: загальний виторг; кількість продажу; кількість продажу за ціною.

Рис. 4. 13. Торговий автомат SAMSUNG SVM-590CF з відкритими дверима:

/ - водяний бак; 2 - контейнер з кавою; 3 - контейнер з чаєм; 4 - фільтр; 5 - бак з гарячою водою; б - жолоб для подачі кави; 7 - жолоб для подачі чаю; 8 - змішувальна чаша; 9 - блок живлення; 10 — вентилятор; 11 - підставка для склянки; 12 - автоматичний

вимикач, що спрацьовує при порушенні електричної ізоляції;

ІЗ - внутрішні дверцята; 14 - ручка внутрішніх дверцят; 15 — зливний

бак; 16 - блок охолодження; 17 - вихідний отвір для банки





Дата публикования: 2015-06-12; Прочитано: 421 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...