Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

ІІІ. Апаратне забезпечення сучасних ПК



Комп'ютер - це універсальна технічна система, спроможна чітко виконувати визначену послідовність операцій певної програми. Персональним комп'ютером (ПК) може користуватись одна людина без допомоги обслуговуючого персоналу. Взаємодія з користувачем відбувається через багато середовищ, від алфавітно-цифрового або графічного діалогу за допомогою дисплея, клавіатури та мишки до пристроїв віртуальної реальності.

Конфігурацію ПК можна змінювати в міру необхідності. Але, існує поняття базової конфігурації, яку можна вважати типовою:

  1. Системний блок – основа комп¢ютера. До нього підключаються інші компоненти: пристрої вводу-виводу, за допомогою яких інформація поступає у пам¢ять комп¢ютера і видається користувачу, а також пристрої, які при виконанні різноманітних функцій, розширюють можливості ПК.
  2. Монітор – засіб відображення інформації, що поступає з комп¢ютера. Монітори зараз рідко бувають на основі електронно-проміневої трубки (CRT). Частіше це плоскі рідкокристалічні (LCD, TFT та інші). У LCD –моніторів повністю відсутнє шкідливе електромагнітне випромінювання і вони займають менше місця на столі, тому з кожним роком їх продається все більше і більше. Тим більше, що у сучасних моніторів якість зображення та інші характеристики дуже високі.
  3. Клавіатура і миша. пристрої, за допомогою яких можна контролювати роботу програмного забезпечення та вводити текстову інформацію.

Ці чотири пристрої складають так звану базову конфігурацію ПК – мінімальний набір пристроїв з якими можна комфортно працювати. Наступні прилади не являються необхідними для роботи системи, але вони представляють нові корисні можливості:

  1. Акустична система – колонки або навушники, які дозволяють відтворювати звуки і музику за допомогою звукової карти комп¢ютера.
  2. Принтер – друкуючий пристрій.
  3. Сканер – дозволяє переводити паперові документи (книги, фотографії) у електронний вид.

7. Мережні пристрої – з їх допомогою можна підключатися до Інтернету, з’єднувати різні пристрої для обміну інформації.

8. Джойстик, графічний планшет та т.і.

Комп'ютери випускаються і у портативному варіанті (laptop або notebook) виконання. В цьому випадку, системний блок, монітор та клавіатура містяться в одному корпусі: системний блок прихований під клавіатурою, а монітор вбудований у кришку.

Системний блок - основна складова, в середині якої містяться найважливіші компоненти. Пристрої, що знаходяться в середині системного блока називають внутрішніми, а пристрої, що під'єднуються ззовні називають зовнішніми. Зовнішні додаткові пристрої, що призначені для вводу та виводу інформації називаються також периферійними. За зовнішнім виглядом, системні блоки відрізняються формою корпуса, який може бути горизонтального (desktop) або вертикального (tower) виконання. Корпуси вертикального виконання можуть мати різні розміри: повнорозмірний (BigTower), середньорозмірний (MidiTower), малорозмірний (MiniTower). Корпуси горизонтального виконання є двох форматів: вузький (Full-AT) та надто вузький (Baby-AT). Корпуси персональних комп'ютерів мають різні конструкторські особливості та додаткові елементи (елементи блокування несанкціонованого доступу, засоби контролю внутрішньої температури, шторки від пилу).

До того ж корпуси бувають різних форм-факторів

Корпуси поставляються разом із блоком живлення. Потужність блоку живлення є одним із параметрів корпусу. Для масових моделей достатньою є потужність 200-250 Вт.

Основними вузлами системного блоку є:

· електричні плати, що керують роботою комп'ютера (мікропроцесор, оперативна пам'ять, контролери пристроїв тощо);

· накопичувач на жорсткому диску (вінчестер), призначений для читання або запису інформації;

· накопичувачі (дисководи) для гнучких магнітних дисків (дискет).

Основною платою ПК є материнська плата (MotherBoard). На ній розташовані:

· процесор - основна мікросхема, що виконує математичні та логічні операції і взагалі керує роботою ПК;

· чіпсет (мікропроцесорний комплект) - набір мікросхем, що керують роботою внутрішніх пристроїв ПК і визначають основні функціональні можливості материнської плати;

· шини - набір провідників, по яких відбувається обмін сигналами між внутрішніми пристроями комп'ютера;

· оперативний запам'ятовуючий пристрій (ОЗП) - набір мікросхем, що призначені для тимчасового зберігання даних, поки включений комп'ютер;

· постійний запам'ятовуючий пристрій (ПЗП) - мікросхема, призначена для довготривалого зберігання даних, навіть при вимкненому комп'ютері;

· роз'єми для під'єднання додаткових пристроїв (слоти).





Дата публикования: 2015-06-12; Прочитано: 543 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...