Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Антикризова система державного менеджменту в Україні



"... В урядовій програмі, як перший і найвищий імператив, потрібно сформувати систему і механізми Антикризового державного менеджменту (Оиі оГСгі8Є8 8іаіе Мапа§етепі), без якого жодна держава з кризи не вихо­дила і Україна не вийде, бо через галопування урядів ця можливість втра­чена протягом усіх років незалежності. Антикризова система державного менеджменту, як свідчить світовий досвід, особливо в умовах нових вик­ликів і загроз глобалізації, може бути побудована лише на базі Національ­ної стратегії розвитку, якої Україна ще не має. Тому невідкладним завдан­ням законодавчої і виконавчої влади є власне розробка і прийняття в 2003 р. Національної стратегії на найближчі 20-25 років.

... Надзавданням і найвищою метою антикризової системи державно­го менеджменту і антикризової програми нового уряду має стати пере­дусім створення економічних умов для необмеженого розвитку народно­го підприємництва, особливо в сучасних формах іїтноваційно-технолог-ічнрго, продукуючого малого і середнього бізнесу з наступним доведенням питомої ваги цього сектора економіки до 60-70% у складі ВВП, з конку­рентоспроможним виведенням його на глобальні ринки. Це дасть мож­ливість розв'язати найгострппі проблеми ліквідації безробіття, бідності, розширення споживання, заощадження, нагромадження грошей населен­ня і налагодження системи народного інвестування через Народний банк реконструкції і розвитку зі стимулюючими відсотками зиску для вклад­ників на рівні 15-20 відсотків.

Потрібно також передбачити радикальні заходи держави і влади щодо демонополізації економиш, узурпованої і "прихватизованої" оліїархіч-ними кланами. Економічна демократія, як можливість необмеженої гос­подарської самодіяльності громадян, передбачена Конституцією, має бути гарантована урядом не на словах, а на ділі. Треба врешті-решт зупинити небачено великі податкові пільги для оліїархів і їх корпорацій, перетво­рити державний бюджет з годгвниці для розкрадання в механізм іннова­ційного розвитку і економічного зростання раціональної структурної пе­ребудови економіки постіндустріального типу, відмовитися на завжди від застарілої політики традиційного радянського "гндустріалізму".


Тема 9. Ефективність управління

У програмі слід започаткувати жорстку систему заходів із демонети­зації економіки України і досягнення нормального рівня монетизації, яка разом із розвитком народного підприємництва і реалізацією інновацій­них випереджаючих стратегій має забезпечити рівні економічного зрос­тання на рівні не 4-6, а 12-15% ВВП щорічно. Без такої мобілізаційної надзвичайної стратегії Україна з кризи не вийде. А для цього, в свою чер­гу, потрібно зруйнувати стару систему тотальної централізації управлін­ня економікою України і перенести центр ваги на регіони, на рівень кор­порацій і кластерів".

О. Білоус, доктор економічних наук,

професор, член-кореспондент

НАН України, народний депутат України


ДіденкоВ.М. Менеджмент





Дата публикования: 2015-04-10; Прочитано: 270 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.005 с)...